Zamknij
REKLAMA

Strach ma wielkie oczy, czyli o oswajaniu potworów w SP nr 2 w Kutnie

17:00, 09.12.2019 | SP nr 2
Skomentuj
REKLAMA

Pola Stępniewicz, najmłodsza w Polsce pisarka, przeczytała dzieciom swoją książkę “Kto mieszka za meblami” i przedstawi metody na oswajanie potworów mieszkających w domach. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas V -VII z SP nr 2 w Kutnie spotkali się z Polą i jej mamą, które opowiedziały o tym jak radziły sobie ze strachem i jakie metody wypracowały na oswajanie wytworów dziecięcej wyobraźni.

„Kto mieszka za meblami” - to historia Janka bojącego się potworów, którą Pola podyktowała mamie, gdy miała 6 lat. Mama Poli w dzieciństwie też bała się potworów, dlatego bardzo mocno zaangażowała się w pomysł córki i wydanie książeczki zawierającej metodę na oswojenie takich strachów.  

Jak zaznacza mama autorki wszystko zaczęło się od potworów za meblami, a skończyło na powstaniu książki, którą dziś polecają dzieciom psychologowie. Bohater książki poradził sobie z lękami tak jak Pola - oswoił i ośmieszył je.  

Książka, która pomaga  

To nie jest zwykła książka do czytania przed snem. To wydawnictwo, przygotowane we współpracy z psychologami, platforma dla rodziców i opiekunów, która pomaga w rozmowie o strachach i przejściu przez problemy dziecka borykającego się z lękami.  

- Miała być to książeczka do poczytania i pooglądania, a dziś już wiem, że udało nam się stworzyć lekturę, która może być doskonałym początkiem do rozprawienia się z wytworami wyobraźni naszych dzieci. Jak to wyglądało i zadziało w naszym domu opowiem w SP nr 2 w Kutnie – wyjaśnia Ewa Stępniewicz. 

Pola rozdała autografy i zakładki do książek oraz rozstrzygnęła konkurs plastyczny. Odpowiedziała na wiele pytań , przekazała bibliotece szkolnej swoje książki.

(SP nr 2)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA