Radni Marek Jędrzejczak, Konrad Kłopotowski i Bartosz Serenda nie omieszkali wyrazić swojego negatywnego zdania na temat paraliżu prac Rady Powiatu w Kutnie, niezwoływania sesji przezprzewodniczącego Marka Jankowskiego. Serenda nie przebierał w słowach i nazwał wprost Jankowskiego nygusem.
- Tryb pracy Rady Powiatu i przewodniczącego to tryb nygusostwa. Jest pan nygusem? Dlaczego przez tak długi czas (2 miesiące) nie zwoływał pan sesji? - pytał radny Serenda.
- Jestem zbulwersowany i zawiedziony tym, że w tak trudnym momencie dla powiatu, kiedy do rady składanych jest wiele skarg, nie zwołuje się komisji, sesji - mówił Marek Jędrzejczak.
- Nie dziwcie się, że pytam i chcemy wyjaśnień, radni są spragnieni sesji, bo przecież na niej właśnie dowiadują się czym samorząd żyje - powiedział Konrad Kłopotowski.
- Komisje będą w połowie kwietnia to sobie porozmawiacie wtedy panowie - odparł przewodniczący rady.
- Ale nie odpowiedział mi pan czy jest pan nygusem? -raz jeszcze zapytał radny SLD.
Po chwili jednak został spacyfikowany przez Jankowskiego, który nie zamierzał odpowiadać młodemu radnemu i zabierał mu głos, a jak nie zabierał, to pracownik starostwa i tak wyłączał Serendzie mikrofon.
Radny Kłopotowski uważał, że uchwała została źle przygotowana bo radnym nie pokazano szczegółów porozumienia z Miastem i na dobrąsprawę radni nie wiedzą na co milion zł pójdzie, ponieważ nie było żadnych informacji na temat projektu przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Radnym po przerwie okazano dokumenty, nie rozwiały one jednak wątpliwości.
Joanna Trawińska-Zabłocka członek zarządu KSS zreferowała potrzeby szpitala w zakresie wydatkowania dotacji od miasta. Jak wcześniej Krzysztof Debich Starosta Kutnowski ogłosił, pieniądze od samorządu miejskiego,czyli pieniądze podatników z Kutna, będą wydane jako wkład własny szpitala w projekcie modernizacji SOR. Powstaje już odpowiedni wniosek o dofinansowanie. Milion zł stanowi 15 % wartości całego projektu. Jak mówił Debich to projekt na około 4 mln zł.
- Rozszerzone do sześciu będzie miejsce postojowe zadaszone dla karatek, zostanie zakupiony sprzęt o wartości 840 tys. zł, zostanie wybudowana droga wewnętrzna z SOR na lądowisko, będzie dokonana wymiana okien, termomodernizacja, kapitalny remont bdynku SOR - mówiła Joanna Trawińska-Zabłocka.
Radni Mirosława Gal- Grabowska i Konrad Kłopotowski upomnieli się o jawność planu naprawczego, strategii działania zarządu spółki i sprawozdanie finansowe za zeszły rok, skoro mógł je dostać poseł Tomasz Rzymkowski. O pytaniach posła i odpowiedziach starosty pisaliśmy
- Mam nadzieję, że tym razem pan przewodniczący zapisze sobie i w protokole się znajdzie, że kolejny raz proszę o plan naprawczy szpitala. Wcześniej byłam absolutnie ignorowana w tym zakresie - radna Grabowska zwróciła się do przewodniczącego rady.
Pomimo tylko trzech uchwał do głosowania dyskusja radnych trwała kilka godzin, głównie dochodziło do pyskówek z Markiem Jankowskim, który zdaniem radnych źle i obcesowo prowadził obrady. Kiedy Robert Fabijański radny z PSL wnioskował o zamknięcie dyskusji, Jankowski zapytał o głos za, ale już nie spytał o głos przeciw. Kłócił się z radnym Serendą, że było inaczej i nie chciał przyznać się do błędu. Panowie podkręcili atmosferę, tak że można by pomyśleć, że wielu z nich odfrunie, bo ego i gen chamstwa wzięły górę. Mieszkańcy Kutna przysłuchujący się sesji,zamierzający utworzyć Stowarzyszenie, które chce wspierać szpital samorządowy a nie prywatny, krótko skwitowali dzisiejszą sesję: Żenada. Przykro przekonać się, kto nami w pewnym sensie rządzi.
Błaszczak Eustachy15:41, 21.03.2016
Przewodniczący rady zjadł zdaje się wszystkie okoliczne rozumy , tylko swojego nie może przełknąć . Buta, chamstwo i arogancja czy to szyld partii z której się wywodzi..
Bołko Hortensjusz15:51, 21.03.2016
Wygląda na to, że do świadomości niektórych osób w radzie powiatu dotarło, że są na równi pochyłej i stąd prawdopodobnie ta nerwówka i przepychanka. Całe to towarzystwo - może z 2-3 wyjątkami - kwalifikuje się do odstrzału i wysłania na śmietnik historii, podobnie jak ich pupilek zwany Starostą.
Czayka Wacław15:51, 21.03.2016
Wojewoda będzie zadowolony!!!!!
Rybiński Miron16:09, 21.03.2016
Radny domaga się większej ilości sesji i przychodzi na sesję w jakimś dresiku. To sie chyba rozdwojenie jaźni nazywa, z jednej strony cierpi na brak spotkania radnych i zarządu, a z drugiej jak już do niego dochodzi to nie zachowuje odrobiny fasonu i nie potrafi ubrać się stosownie do okoliczności. Brawo k..wa brawo!!!
Okrasiński Walenty16:31, 21.03.2016
Dresik nie pasi? Super na luzie!
Barski Justyn18:19, 21.03.2016
Bez marynarki super młody pasuje co ważne paznokcie czyste w przeciwieństwie do innych.
Schwarz Oktawian21:12, 21.03.2016
No co? Sesja miała być krótka i nadzwyczajna to i strój nie jest oficjalny. Modny i ładny blezerek.
Wilusz Placyd22:03, 21.03.2016
oj z tymi paznokciami to BINGO!!!
Wilczogorski Kryspia09:46, 22.03.2016
Niektórzy zajmujący tam stanowiska nie tylko paznokcie mają brudne ,ale i zapach nieciekawy.
J[aim Maksymilian17:16, 21.03.2016
Po przeczytaniu artykułu już mam rozeznanie kto w tej kadencji Rady coś robi i myśli. Jankowskiego trzeba skasować z funkcji przew. RP.
Kotkaf Wadim17:24, 21.03.2016
A gdzie jest Gierula? Sam się odwołał? Biedaczysko, chyba już wie, że to jego koniec.
Jermun Napoleon17:26, 21.03.2016
Widzę, że legendarnie niskie maniery Serendy przejawiają się i w ubiorze. Ale tak prostackich odzywek, jak ony "nygus" to nawet Kłopotowski nie używa.
Sokoł Gustaw17:28, 21.03.2016
Cyrk w Kutnie.
Ziezelski Onufry17:29, 21.03.2016
A jak inaczej nazwać kogoś kto nie zwołuje sesji przez dwa miesiące?
Krzystkiewicz Aron18:55, 21.03.2016
Próbujecie z Serendy robić kogoś kim nie jest. Akurat w stosunku do niego społeczeństwo Kutna ma wiele uznania.
Valanczius Piotr19:39, 21.03.2016
Chyba to niedoinformowane
Garlicki Remigiusz17:43, 21.03.2016
pan bryłka już wspierał szpital niech sobie przypomni
Alfabet Aureliusz20:43, 21.03.2016
Odwołać Przewodniczącego!!!
Szotdrski Sobiesław 20:59, 21.03.2016
Ble ohydne towarzystwo
Terebesz Balbin21:49, 21.03.2016
Fakt, wzgląd Serendy jak na sesję trochę łapciuchowaty, co by nie było to jednak nie jest park. Gdyby szedł na basen to pewnie byłby w kąpielówkach. Dobra dobra, oszczędzę jego sympatykom roboty i sam się skrytykuje. Jestem Be be i sie czepiam, a nawet jakby przyszedł w kompielówkach, to po pierwsze jest to sexy a po drugie pływanie oczywiście jest zdrowe.
Beczka Ksawery Leon22:33, 21.03.2016
To dobrze,źe przewodniczący nie zwołuje sesji ,bo i po co dla kłótni, a tak to na diety powiat mniej wyda. Nie ma sesji nie ma kasiorki z diety.I pewnie to boli radnych. Hehehe
Kiesztowt Korneliusz08:57, 22.03.2016
To w tym dresie jest Serenda a ja myślałem, ze bezdomny
Ciaciera Alwin11:37, 22.03.2016
Niektórzy z was zakładają garnitury i krytykują innych ale czy od noszenia garnituru przybywa inteligencji lub przyzwoitości? Nie 99 % z was jest tego najlepszym przykładem. Do Korneliusza powyżej: jesteś kimś tak miernym, że nawet nie powinno ci się odpowiadać.
Kiesztowt Korneliusz09:02, 22.03.2016
A cwaniak Urbaniak jeszcze na pasku Burzyńskiego chodzi przy nodze Debicha ,
no po prostu jak psiak
Kordiaczyński Sewery09:44, 22.03.2016
A te dwie smutne na 6 zdjęciu to kto?
I Lizdejko Aisza09:48, 22.03.2016
Odwołać bo panoszy się jak na swoim polu.
Ludwiczak Hipolita09:50, 22.03.2016
Ja nie wiem kto go wybiera bo i nic nie mówi i do roboty też nie jest chętny.
Dudecki Marcel11:36, 22.03.2016
zarząd spółki, nie było prezesa jedna członek zarządu a druga prokurent
Rozyni Adrian12:33, 22.03.2016
No to dają na spółkę milion a on ma w nosie.
Chmielewski Herbert17:50, 22.03.2016
Panie Bartoszu a może to: http
/v.iplsc.com/t
omasz-rzymkowski-kukiz-15-dla-interii-o-nepotyzmie
-tv-inter/000548ARSEN4NVGM-V1.mp4
Jadliński Olaf21:47, 22.03.2016
Rzeczywiscie Serenda pomylił sesję z piknikiem(widać to po ubiorze)i stąd te chamskie odzywki...a może poprostu odstawil lekarstwa.A sesja? no cóż..jeżeli w wyjątkowo prostych sprawach można dyskutować ponad 4 godziny to ile czasu bez sensu nasi wybrańcy będą mielić jęzorami na normalnej sesji.Dziwię sie dlaczego nie ma ograniczonego czasu wystąpień(np 3 min)oraz ilości w danej sprawie...bylacunek dla slowa
Bialloser Andrzej22:16, 22.03.2016
może to jeden z partii dresiarzy?
Halczyn Adam07:35, 23.03.2016
No to wcale niech nie robią sesji przez całą kadencję , będzie jeszcze więcej kasy do zaoszczędzenia , prawda Ksawery?
Grudziński Gilbert21:04, 23.03.2016
serenda ubrał sie trochę inaczej ale te oszołomy z pisu niech sie schowają mieli swoje 5 minut a szkoda tylko ze pan starosta Debich otacza sie tymi sprzedajnymi psl zenada
Birbasz Artur15:52, 24.03.2016
SOR rzeczywiście jak i cała infrastruktura wymaga znaczącego wysiłku ale ten zakres (podany w artykule) to kpina jakaś - Jeśli dobrze pamiętam to lądowisko było modernizowane jakoś całkiem niedawno. Jednak hit to te 6 miejsc na karetki, przecież teraz to tyle w całym powiecie nie ma, może miejsce parkingowe dla VIP-ów będziemy budowali ???
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz