Wiadomości

Zamknij

OSP Pniewo wygrywa VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

15:59, 15.09.2013
Dziś w godzinach przedpołudniowych w Łaniętach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn: OSP Pniewo, OSP Klonowiec, OSP Wroczyny, OSP Skórzewa, OSP Wilkowia, OSP Grzybów, OSP Krośniewice i OSP Ostrowy.

Celem zawodów sportowo- pożarniczych jest przygotowanie do działań ratowniczych, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Rywalizacja obejmowała dwie konkurencje: sztafetę pożarniczą 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe polegające na dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu (podestu), zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii głównej z 2 odcinków W-75, zbudowanie 2 linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda), uruchomienie motopompy i zassanie wody, podanie 2 prądów wody ze stanowisk gaśniczych, obrócenie lub złamanie tarczy prądem wody, przewrócenie pachołków.

W dzisiejszych zawodach w grupie C – żeńska drużyna pierwsze miejsce zajęła drużyna z Pniewa z wynikiem 139 pkt. Pierwsze miejsce w grupie A – drużyny męskie zajęła drużyna również z OSP Pniewo z wynikiem 112 pkt., drugie miejsce OSP Klonowiec z wynikiem 115 pkt., trzecie miejsce OSP Wroczyny z wynikiem 116 pkt. Kolejno czwarte miejsce wywalczyła drużyna OSP Skórzewa z wynikiem 124 pkt., piąte miejsce OSP Wilkowia (gospodarze dzisiejszych zawodów) – 131 pkt., szóste miejsce OSP Grzybów- 131 pkt, siódme miejsce Osp Krośniewice 132, ósme miejsce OSP Ostrowy 137 pkt. Drużyna z OSP Pniewo obroniła tytuł sprzed dwóch lat. Gratulacje.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: kpt. Dariusz Lusa (sędzia główny), kpt. Zdzisław Pęgowski (szef konkurencji – ćwiczenia bojowe), kpt. Mariusz Jagodziński (szef konkurencji – sztafeta pożarnicza), ogn. Robert Przybyszewski (członek komisji sędziowskiej), kpt. Andrzej Walerczak (członek komisji sędziowskiej), mł. ogn. Mariusz Kantorek (członek komisji sędziowskiej), st. ogn. w st. spocz. Andrzej Popielarczyk (członek komisji sędziowskiej), mł. ogn. Ż. Marciniak- Jagodzińska (kierownik sekretariatu), mł. ogn. A. Ejzenchart (kierownik sekretariatu), mł. kpt. Tomasz Bednarek (członek komisji sędziowskiej – sędzia rezerwowy).

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (20)

Odyniec AleksyOdyniec Aleksy

1 0

Gratulacje.

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Barsuk ZygfrydBarsuk Zygfryd

1 0

Brawo Pniewo!!!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rejko JeremiRejko Jeremi

2 0

I tak OSP Klonowiec jest najlepszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Reszta to cieniasy na tych swoich starych Jelczach i Żukach!!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gobrów LewGobrów Lew

1 0

to ile razy ten klonowiec wyjeżdża do akcji w roku jak jest taki najlepszy pewnie ze 120

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gobrów LewGobrów Lew

1 0

szkoda tylko tego MANA bo rdzewieje w garażu

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stach TymoteuszStach Tymoteusz

1 0

szkoda, ze pogoda nie dopisala, malo widzow bylo jak na range powiatowa.

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stach TymoteuszStach Tymoteusz

1 0

szkoda, ze malo zdjec z samych zawodow, tylko wreczanie nagrod....

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kopyto PompejuszKopyto Pompejusz

1 0

Wow , aż dziwne , że nie ukazał się Społeczności ten fircyk "kaznodzieja białoruski" kwadratowy tadeo w wymientolonym, służbowym kombinezonie ?!
Toż to, przecież imprezka w sam raz dla onego , bo i kamerki , jego gadka z rączusiami złożonymi do "opatrzności" , a co najwazniejsze dla tego aparatczyka-nieudacznika, żarcie i ochlajka za darmochę !!!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fucdorski BeniaminFucdorski Beniamin

1 0

Czarne konie z Ostrów co tak cieniutko!!!!!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fucdorski BeniaminFucdorski Beniamin

1 0

Pozdrowienia dla OSP Wilkowia...

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gęsk SerafinGęsk Serafin

2 0

Co do wczorajszej rywalizacji to Pniewo najwyraźniej musiało wygrać. W sztafecie dostali 5pkt karnych których nikt im nie wpisał co spowodowało by spadek na 3 miejsce. Po za tym w bojówce Ostrowy nie popełniły błędu a dostały 10 pkt czyli też awans o 3 pozycje. Niestety musiało tak być.

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciepluch BartłomiejCiepluch Bartłomiej

1 0

macie racje gminne też wygrywają widentycznych okolicznościach czyli po plecach

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kluciata SylwesterKluciata Sylwester

1 0

Tak Pniewo musiało wygrać i pewnie dlatego dostali ptk karne na bojówce... A konkurencja na gminnych w Bedlnie jest większa niż na tych powiatowych. Ale cóż porażki bolą i to dlatego niektórzy szukają dziury w całym. Gratulacje dla wszystkich którzy uczestniczyli w tych zawodach w tak ciężkich warunkach.

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Menachem OliwierMenachem Oliwier

1 0

Pniewo jak zawsze wygra bo oszukują nic sie na to nie poradzić... Przynoszą tylko hańbę gminie

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anioła EuzebiuszAnioła Euzebiusz

1 0

Pniewo to jedno wielkie oszukaństwo

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biłdziuk JanBiłdziuk Jan

1 0

Biorę udział w zawodach gminnych i w 100% popieram kilku przedmówców. Nie będę się rozpisywał bo KAŻDY wie jak jest.

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ostaszewski TycjanOstaszewski Tycjan

1 0

trenujcie nygusy to bedziecie mieli wyniki jak my

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tatar MarcinTatar Marcin

1 0

zazdrość ludzka nie ma granic....dziwne że przez tyle lat na powiecie Pniewo oszukuje ,puknijcie cie w głowę i czas pogodzić się z porażką,dziewczyny z Pniewa są lepsze od niejednej męskiej drużyny!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kajetaniak TeodorKajetaniak Teodor

1 0

kolejny czerwony hełm wśród OSP, masakra!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bułhak MieszkoBułhak Mieszko

1 0

chciałabyś być tym czerwonym hełmem -jedna z fajniejszych lasek więc nic dziwnego że ból jest ...

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%