Zamknij
REKLAMA

Blisko 10 milionów sztuk maseczek trafi do mieszkańców naszego województwa

15:15, 01.04.2021 | Biuro Wojewody Łódzkiego
Skomentuj
REKLAMA

Walka z trzecią falą epidemii to m.in. olbrzymia operacja logistyczna, której celem jest rozdysponowanie niezbędnego sprzętu do powstrzymania wirusa. Służby wojewody łódzkiego nieustannie dostarczają profesjonalny sprzęt do placówek na terenie całego województwa.

- Zadecydowałem, by te maseczki trafiły do powiatów, a stamtąd do gmin tak, aby samorządy rozdysponowały je jeszcze przed świętami do mieszkańców. Jest to ok. 4 sztuk na 1 mieszkańca. Dokonamy tego dzięki skuteczności działań Państwowej Straży Pożarnej - podkreśla wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Dodatkowo urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, tomografy, pompy infuzyjne, defibrylatory czy sprzęt ochrony osobistej trafiają z magazynów do kadry medycznej, która walczy na pierwszej linii o życie mieszkańców naszego województwa.

Ponadto w w województwie łódzkim znajdują się dwa „banki tlenu” Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji wojewody łódzkiego. Banki te mają służyć jako tzw. żelazna rezerwa wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwości zabezpieczenia szpitali w butle z tlenem medycznym.

- Chciałbym podziękować wszystkim cichym bohaterom, których nie widać a wkładają dużo pracy i serca, by skutecznie walczyć z epidemią - podkreśla wojewoda łódzki.

(Biuro Wojewody Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%