Zamknij
REKLAMA

Ludowcy chcą łączyć Polaków

16.03, 11.10.2019 Redaktor Aktualizacja: 10.08, 14.10.2019
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie przedwyborcze PSL Koalicja Polska do sejmu z okręgu sieradzkiego. Z wyborcami rozmawiali lider listy poseł Paweł Bejda, Marek Jankowski radny powiatowy miejsce 11 i Andrzej Karniszewski doradca rolników miejsce 12

- To najważniejsze wybory po 1989 roku. Powiem może trochę górnolotnie, ale te wybory zdecydują, w którym kierunku pójdzie Polska. Hasłem PSL jest „Łączymy Polaków”, bo podział jest ogromny. Różnica zdań nawet w rodzinach powoduje podgrzanie atmosfery –mówił Paweł Bejda.

Bejda podkreślił, że PSL jako jedyna partia opozycyjna poparła program 500 plus. -Naszym pomysłem jest rozszerzenie tego programu o ludzi do 26 roku życia, którzy studiują- mówił. - PSL ma program związany ze wszystkimi dziedzinami życia – rolnictwo, edukacja, zdrowie, sprawy energetyczne.

Poseł z PSL krytykował rząd PiS za brak wykorzystania odnawialnych źródła energii. - Gdzie tu jest jakiś sens, jeśli 20 mln ton węgla sprowadzamy z zagranicy? - pytał.

Lider ludowców dotykał różnych tematów od ochrony środowiska, do obronności. Podkreślał, że roczny budżet Ministerstwa Obrony Narodowej wynosi 45 mld zł a rocznie 11 mld przeznaczanych jest na modernizację armii.

-Rozmawiam z żołnierzami i boli mnie, że jak chłopaki jadą na misję to za prywatne pieniądze kupują sobie kamizelki kuloodporne. Boli mnie, że nie kupujemy hełmów kewlarowych, najnowocześniejszych na świecie, tylko modernizujemy hełmy stalowe – opowiadał poseł PSL.

A co dla rolników?  Fundusz klęskowy, stawka 0 proc. VAT na tradycyjną i zdrową żywność,zwiększone dopłaty z UE do 1,2 tys zł/ha na promocję polskiej żywności i rekompensaty za straty łowieckie.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%