Zamknij
REKLAMA

Łukasz Owczarek kandydat Konfederacji o polskiej żywności i sytuacji rolników

17.33, 09.10.2019 O.R Aktualizacja: 10.10, 14.10.2019
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Dziś przy Urzędzie Miasta Kutna odbyła się konferencja prasowa kandydata do Sejmu Łukasza Owczarka pozycja nr 2 na liście 4. Towarzyszyli mu Izabela Walczak "jedynka" listy Konfederacji Wolność i Niepodległość i Andrzej Kaniewski miejsce 3. Głos zabrał 43-letni Łukasz Owczarek z Sieradza, technik weterynarii, rolnik przedsiębiorca, który prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne od kilku pokoleń.

- Konfederacja stanowczo opowiada się za poprawą życia polskiego rolnika, za poprawą losu polskiej wsi. Głos oddany na Konfederację z całą pewnością odbije się na poprawie sytuacji finansowej, ekonomicznej polskiego rolnictwa. Polski rolnik, hodowca trzody jest kontrolowany na obecność much w budynku, a przyjeżdża do nas kilkunastoletnie mięso z zagranicy, wycofywane z zasobów wojskowych, które ma w sobie jakieś robactwo - mówił Łukasz Owczarek. miejsce 2 na liście Konfederacji. - Nie może być tak, że pod hasłem "polskie jabłko" jest sprzedawane jabłko z Portugalii, z Hiszpanii. Mamy swoje jabłka, kupujmy swoje jabłka. Nie może być tak, że pod hasłem "polski ziemniak" jest sprzedawany ziemniak z Grecji lub z Izraela. A okazuje się, że mamy w Polsce problem ze zbytem właśnie polskich jabłek czy ziemniaków.

Jednym z postulatów Konfederacji jest wprowadzenie zmian legislacyjnych, które uniemożliwią fałszowanie polskiej żywności.

- Moim zdaniem polski rolnik powinien otrzymywać godziwą zapłatę i nie powinien mieć problemów ze sprzedażą swoich płodów rolnych z tego względu, że polska produkcja jest do ekologiczna. Żywność napływająca do nas ze Wschodu takiej gwarancji nie daje. Nie spełnia ona żadnych norm, nie ma żadnych badań. Nie wiemy też ile tej żywności do nas przyjeżdża, a to powoduje załamanie rynku rolnego w Polsce. Stanowczo się z tym nie zgadzamy -  dodał Łukasz Owczarek,  działacz społeczny na rzecz poprawy polskiej żywności.

Programowa piątka Konfederacji 

1. "1000+" Powszechna ulga podatkowa

PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3 zł/l – więcej pieniędzy w rękach obywateli, mniej w rękach urzędników

2. Szybkie i sprawiedliwe sądy

Parametryzacja pracy sądów i prokuratury, proces w 1 miesiąc

3. Bon oświatowy i kulturalny

Rodzice decydują o dzieciach, stop propagandzie LGBT

4. Bezpieczeństwo narodowe

Silna polska armia, stanowcza i niezależna polityka zagraniczna, bezpieczeństwo energetyczne, odpowiedzialna polityka migracyjna

5. Zdrowe życie

Nasi rodacy zasługują na zdrowe życie – czystą wodę, lepsze powietrze w miastach, sprawny system ochrony zdrowia i zdrową żywność.

 

Spot sfinansowany przez KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

GregGreg

1 1

Czy uważacie że Konfederacja wejdzie? 20:07, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TAIRAWTAIRAW

2 1

A kto ma wejść ZSL, no proszę Cię przestań! 21:25, 09.10.2019


j34j34

4 2

Wielu moich znajomych głosuje za Konfederacją, gdyż pozostali byli i tylko "kit" wciskają. Teraz trzeba im zaufać! 09:19, 10.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

######

0 0

Zgadzam się na równe sto... 23:17, 10.10.2019


KPINORKPINOR

2 2

BRAWO KONFEDERACJA, BRAWO WY!?????? 23:16, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PTOPTO

1 2

PTO (Pleckowskie Towarzystwo Oświeceniowe) popiera ludzi którym wyobraźnia zaczyna się tam gdzie innym kończy!!! Wyboru brak, tylko Konfederacja!!! 09:19, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%