Zamknij
REKLAMA

Z Kutna do Sejmu - kim jest Paulina Matysiak?

22.01, 07.10.2019 Materiał wyborczy KW SLD Aktualizacja: 10.10, 14.10.2019
REKLAMA

Lewica w naszym okręgu wyborczym postanowiła postawić na nową twarz w polityce. W dodatku jest to osoba reprezentująca Kutno. Liderką listy nr 3 do Sejmu została rodowita kutnianka, Paulina Matysiak. Kandydatka startuje w wyborach do parlamentu krajowego po raz pierwszy.

Paulina Matysiak ma 35 lat, z czego większość przeżyła w Kutnie. Liderka Lewicy ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie mieszkała przez pewien czas. Zawodowo związana była z Urzędem Miasta Kutna, w którym odpowiadała za budżet obywatelski oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Kandydatka na posłankę uważa, że dzięki tej pracy bardzo dobrze poznała bolączki i potrzeby mieszkańców miasta. Kilka miesięcy temu Matysiak została wybrana do zarządu krajowego partii Lewica Razem.

“Znam dobrze Kutno i jego mieszkańców - mówi kandydatka Lewicy do Sejmu. - Pracowałam ze społecznością lokalną jako urzędniczka odpowiadająca za budżet obywatelski i kontakt z organizacjami pozarządowymi. Dzięki współpracy z zaangażowanymi ludźmi, wiem z jakimi problemami zmaga się nasze miasto”.

“Jedynka” Komitetu Wyborczego SLD deklaruje, że jako parlamentarzystka będzie się zajmować przede wszystkim polityką zatrudnienia, prawami pracowniczymi, polityką społeczną, prawami kobiet i ochroną środowiska. Dla Pauliny Matysiak najważniejsze postulaty, o które będzie walczyć w Sejmie to: podwyżka w przyszłym roku płacy minimalnej do 2700 zł, a dla sektora publicznego nawet 3500 zł, leki na receptę za symboliczne 5 zł, czy też działania na rzecz czystego powietrza, np. program dofinansowywania wymiany kopcących pieców.

“Program Lewicy można najkrócej opisać jako europejskie państwo dobrobytu - mówi Paulina Matysiak. - To jest państwo, które nikogo nie zostawia na lodzie, państwo, które stoi na straży praw pracowniczych i lokatorskich oraz zapewnia wysokiej jakości bezpłatne usługi publiczne, takie jak służba zdrowia i edukacja.”

Kandydatce swojego poparcia udzieliły osoby znane z ogólnopolskiej dyskusji publicznej: Piotr Ikonowicz, działacz na rzecz praw pracowniczych i lokatorskich, oraz Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu poprzedniej kadencji i jedna z czołowych polskich działaczek kobiecych. Matysiak poparły także postaci związane z lokalną społecznością. Są to: Mariusz Kozarski, wiceprezes Zarządu Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, oraz Krzysztof Ryzlak, twórca kultury.

(Materiał wyborczy KW SLD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%