Zamknij
REKLAMA

Przed wyborami Czytelnicy pytają posłów... Tomasz Rzymkowski odpowiada

16.42, 04.10.2019 O.R Aktualizacja: 10.11, 14.10.2019
Skomentuj
REKLAMA

W naszym cyklu Czytelnicy piszą, czytelnicy pytają tym razem przekazujemy pytania mieszkańca powiatu kutnowskiego dwóm posłom Ziemi Kutnowskiej Tadeuszowi Woźniakowi i Tomaszowi Rzymkowskiemu.  Dziś odpowiedział na nie poseł Tomasz Rzymkowski, jednocześnie kandydat z listy PiS do Sejmu RP. Czekamy na odpowiedź posła Solidarnej Polski Tadeusza Woźniaka na swój pakiet pytań.

- Szanowna Pani Redaktor w związku ze zbliżającymi się wyborami mam kilka pytań do obecnych posłów z Kutna. Zwracam się z prośbą o zadanie im tych pytań i opublikowanie ich odpowiedzi. Gdyby kandydaci odmówili odpowiedzi na pytania, proszę o publikację pytań i informacje o odmowie udzielenia odpowiedzi. Proszę o zachowanie mojej anonimowości - pisze Czytelnik eKutno.pl (imię i nazwisko do wiad. red.)

Jednym z mierników aktywności posła jest ilość interpelacji poselskich. Ile interpelacji i zapytań poselskich złożył pan w tej kadencji?

Za stroną internetową Sejmu RP, gdzie znajdują się statystyki, treści interpelacji i zapytań poselskich wraz z odpowiedziami (polecam lekturę) podaję, że interpelacji było 330, a zapytań – 30.

W jakich komisjach Sejmowych pan pracował i jakie funkcje pan w nich pełnił?

Podczas kadencji byłem członkiem czterech komisji sejmowych i kilku podkomisji. Byłem członkiem komisji: regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych oraz finansów publicznych. Funkcję wiceprzewodniczącego pełnilem w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (od początku kadencji) i w Komisji śledczej ds. Amber Gold (od 2016 r.).

Jakich zespołów parlamentarnych jest pan członkiem?

Obecnie dwunastu. Są to: Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny (przewodniczący), Parlamentarny Zespół ds. inwestycji: "Złoczew - eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju", Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Katarem (przewodniczący), Parlamentarny Zespół ds. kontaktów z Pakistanem (wiceprzewodniczący), Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Lwowa, Zespół Parlamentarny ds. Iranu (wiceprzewodniczący), Zespół Parlamentarny ds. kontaktów z Kazachstanem (przewodniczący), Zespół Parlamentarny ds. współpracy Polsko-Białoruskiej. Zrezygnowałem z członkostwa w dwóch zespołach: Narodowo-Demokratycznym Zespole Parlamentarnym i Parlamentarnym Zespole na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, gdyż nie zbierały się one przez ponad rok.

Ilu projektów ustaw był pan autorem i czego dotyczyły?

Wolę określenie „wnioskodawca”, ponieważ jest właściwsze w sensie prawnym – wnioskodawcą byłem ponad dziesięć razy, a uchwalone zostały dwie ustawy: ustawa o IPN, penalizująca banderyzm i ustawa o notariacie. Wnioskowałem jako jedyny w tej kadencji zmiany Konstytucji RP w przepisach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o nieuzasadnionych roszczeniach „przedsiębiorstwa holocaust”. Do tego niezliczona liczba poprawek zgłoszonych i przyjętych przez Sejm.

Ilu projektów uchwał był pan wnioskodawcą i czego dotyczyły?

Nie prowadzę statystyk, ale było ich kilka. Dotyczyły upamiętnienia Dobrego Maharadży - Jama Shri Sir Digvijaysinhję Ranjitsinhję Sahiba Bahadura, który uratował podczas II wojny światowej ponad 1000 polskich sierot z ZSRS w swoim pałacu, 100-lecia KUL-u, bł. bp. Chomyszyna – patrona pojednania polsko-ukraińskiego czy ofiar rewolucji bolszewickiej w 100-lecie wybuchu.

Wraca temat liberalizacji prawa aborcyjnego, jak pan głosował w tej sprawie w 2018 roku?

Oczywiście przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych. Dodam, że to na mój wniosek projekt ustawy, której wnioskodawcą była Barbara Nowacka, został odrzucony. Nikt inny takiego wniosku nie składał. PSL kłamliwie przypisuje sobie złożenie wniosku przez Kosiniaka-Kamysza, ale on nie brał nawet udziału w dyskusji. To wydarzenie pomogło w dalszej erozji klubu poselskiego Nowoczesna.

Co pan sądzi o ideologii LGBT i co pan zrobił, aby chronić polską rodzinę przed tą ideologią?

Kolejna ofensywa cywilizacji śmieci i kolejne wcielenie marksizmu. To zbrodnicza ideologia – po komunizmie i nazizmie wielkie zagrożenie dla cywilizacji łacińskiej. Pierwszymi ofiarami będą niewinni geje i lesbijki – tak to już bywa z rewolucjami, którym zależy na wzbudzeniu chaosu.

Co zrobiłem w związku z tym? Chociażby kilka interpelacji do MEN czy MSZ. Jedna dotyczyła wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej przez MSZ. Warto przypomnieć, że jest to umowa międzynarodowa, nieratyfikowana przez szereg państw, która wprowadza pojęcie płci kulturowej – gender. Jestem zwolennikiem ochrony polskiego porządku prawnego przed ideologicznymi potworkami prawnymi.

Pisze pan w ulotce, że jest pan członkiem Krajowej Rady Sądownictwa – co to jest?

Krajowa Rada Sądownictwa jest organem konstytucyjnym państwa, stojącym na straży niezawisłości sędziów i niezależności sądów. Składa się z 15 sędziów i 6 parlamentarzystów wybranych przez Sejm RP oraz 4 wirylistów. A tak praktycznie to organ, który przedkłada Prezydentowi RP zaopiniowanych pozytywnie kandydatów na sędziów i asesorów poszczególnych szczebli sądownictwa w Polsce. Do tego opiniuje akty prawne dotyczące wymiaru sprawiedliwości i zabiera głos w sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

Jakie pan ma wykształcenie?

Jestem doktorem nauk prawnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Nie jestem absolwentem studiów magisterskich prawa kanonicznego, a tym bardziej doktorem prawa kanonicznego, co niektórzy w Internecie lubią mi przypisywać, jakby nie zauważali pełnej nazwy Wydziału, którego jestem absolwentem. Mój doktorat skupił się na kwestiach ustrojowych, analizując polską Konstytucję z 1935 r. Można mnie więc nazwać konstytucjonalistą, ale ja częściej używam określenia: historyk prawa, gdyż łączy ono dwie moje pasje. Nadto ukończyłem dwa kierunki studiów podyplomowych: Europejskie Studia Samorządowe - KUL, Rachunkowość Gospodarstw Rolniczych i Przedsiębiorstw - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Co pan chciałby zrobić dla Ziemi Kutnowskiej w kolejnej kadencji Sejmu?

Pokazać, że Ziemia Kutnowska może poszczycić się godnym reprezentantem w Sejmie, który jak równy z równym debatuje z czołówką politycznej konkurencji i kształtuje przyszłość Polski. Nie miejmy kompleksów – ta ziemia wydała gen. Władysława Andersa, Stanisława Jasiukowicza, posła Witolda Staniszkisa, Mariana Kiniorskiego czy doktora Antoniego Troczewskiego. Tak konkretnie to chciałbym zakończyć sprawę własności Zamku w Oporowie i zdobyć fundusze na budowę wiaduktu nad torami linii kolejowej Poznań-Warszawa wzdłuż Nowej Wsi, co odblokuje Kutno. Chciałbym też systemowego rozwiązania, które zmieni sytuację kutnowskiego szpitala. Nie chodzi o jakieś kolejne remonty, zakupy sprzętów, ale zmiany systemowe pozwalające na „normalne” funkcjonowanie tej placówki. Może warto zastanowić się na przeniesieniem jej z samorządu powiatowego, który od dwóch dekad sobie z nią nie radzi, do samorządu województwa?

Co pan sądzi o komisji reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego?

Dobrze sądzę, choć błędy legislacyjne, które wytykałem podczas debaty sejmowej nad projektem ustawy o komisji, potwierdziły się, zwłaszcza te dotyczące kolizji z wymiarem sprawiedliwości. Ostatnie dni były bogate w te przykłady. Niewątpliwą zaletą komisji jest naświetlenie opinii publicznej procederu „dzikiej” reprywatyzacji w Warszawie, natomiast jest to sporo kosztujący podatnika mechanizm: każda osoba zasiadająca w komisji dostaje uposażenie podsekretarza stanu, w sejmowej komisji śledczej nie ma takich benefitów, co też często fałszywie jest przypisywane mi i innym członkom komisji ds. Amber Gold. Potrzebna jest ustawa reprywatyzacyjna. Jesteśmy jedynym państwem bloku wschodniego, poza Sowietami, gdzie nie było takiej ustawy. W dużej mierze jest to wina postkomunistycznego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który zawetował ustawę w 1999 r.

Czym dla pana jest prawica?

To system wartości oparty na chrześcijaństwie, właściwe proporcje między państwem i obywatelem, czyli państwo tam, gdzie to konieczne, a wolności tyle, ile można. Obywatel jest podmiotem, a państwo silne i sprawne, gwarantujące: wolność, własność i sprawiedliwość. Człowiek prawicy to osoba świadoma naszego członkostwa w cywilizacji łacińskiej, opartej na greckim pojmowaniu prawdy obiektywnej, prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej. Człowiek prawicy szanuje przyrodzoną godność osoby ludzkiej i wolność jednostki oraz dba o interes wspólnoty.

W 2015 roku został pan wybrany z list Kukiz'15 i w 2019 opuścił pan Kukiz'15, dlaczego pan to zrobił?

Bo nie jestem ludowcem lecz narodowcem. Jestem stały w poglądach, zawsze to podkreślałem i chyba nie znam osoby, która by podważała, że jestem przedstawicielem twardej katolicko-narodowej prawicy. Skoro moje dotychczasowe ugrupowanie, czyli Kukiz’15, zeszło do centrum, do PSL-u - synonimu systemu postkomunistycznego w Polsce, miejsca dla mnie w nim nie ma. Mogłem co prawda odejść z czynnej polityki parlamentarnej, ale Małgorzata Wassermann przekonała mnie, bym ubiegał się o reelekcję z jedynej możliwej listy, czyli PiS, dlatego poddam się weryfikacji wyborców 13 października. Vox populi, vox Dei.

 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (35)

Struś PędziwiatrStruś Pędziwiatr

22 2

O kurcze kiedy on na te wszystkie komisje ma czas? 17:19, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciekMaciek

15 26

Super wywiad. Trzymam kciuki za PANA POSŁA!! 17:40, 04.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UlaUla

6 4

Tylko uważaj ,żebyś nie popuścił. 08:10, 05.10.2019


A.A.

16 25

podziwiam Rzymkowskiego..... fajny i inteligentny gość 17:43, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANNA1ANNA1

12 25

zagłosuje na Pana 18:07, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Waldemar Waldemar

12 25

Powodzenia! 18:09, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stanisław ZiemnickiStanisław Ziemnicki

12 27

dr Tomasz Rzymkowski to jeden z najbardziej pracowitych posłów mijającej kadencji, posiada ogromną wiedze prawniczą i historyczną, jest niezmierni pracowity. Bycie jedynie posłem-głosłem dla dra Rzymkowskiego to niewykorzystanie Jego potencjału, winien byc conajmniej Sekretarzem Stanu w przyszłym rzadzie. 19:25, 04.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sułeksułek

15 6

Facet przestań wazelinić. To takie żałosne. 19:57, 04.10.2019


Ob.Ob.

8 21

Ja rowniez zaglosuje na pana 07:37, 05.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MRMR

12 6

A my nie. 08:11, 05.10.2019


dARKdARK

27 8

A ja nie zagłosuję bo jak głosować na człowieka który odszedł z własnej partii do innej partii 08:33, 05.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

joagajoaga

4 6

bo tylko krowa nie zmienia zdania!!!!!!!!!!!!!!! człowie istota rozumna szuka prawdy 17:50, 05.10.2019


dARKdARK

24 8

Trzeba było odejść z polityki wstyd 08:35, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALE   ALE

17 5

TEMAT PIERWSZY BYŁ TWARZA JAKĄ KUKIZA I NIE POTRAFIL ODEJSC WCZESNIEJ TEMAT CHYBA FINANSOWY KOMISJE DAJĄ KASE ZŁOSLIWI MOWIĄ O 40.000 MIESIECZNIE DO TEGO WYCIECZKA DO USA SUPER TYLKO CO WNIOSŁA CO OPRÓCZ PISANINY PRZYNIOSŁA TA POSTAĆ DLA REGIONU KUTNOWSKIEGO PONOĆ POMOC DLA SZPITALA ....... CO PRZYNIESIE W NASTĘPNEJ KADENCJI ..... DLA POSŁA PEWNIE KRAJOWA RADA ... Z KASĄ LUB STOŁEK MINISTERIALNY NIE GŁOSUJEMY NA OSOBY ZMIENIAJACE BARWY KLUBOWE TO ZŁA PRAKTYKA .....OSOBY ZMIENIAJACE BARWY POWINNY MIEĆ ZAKAZ STARTU CO NAJMNIEJ 1 KADENCJE SKUTEK PRZEWIETRZENIE SEJMU MEDIALNIE GWIAZDA A W REALU ...... 12:11, 05.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ogromne egoogromne ego

5 2

Zgadzam się z Tobą. Uważam ,że jak nie dostanie się do sejmu to w nagrodę tak jak napisałeś dostanie ciepły stołek. Nie jest wiarygodny ani w mowie, ani w czynach. 14:31, 05.10.2019


KolaKola

5 0

a ja sądzę, że jak nie wejdzie do Sejmu to nie dostanie nic! 11:14, 07.10.2019


leśniczyleśniczy

17 4

Farbowane lisy powinny stać się wspomnieniem. 14:35, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdolfAdolf

2 7

A rzymkowska to siostra ? 14:56, 05.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NIENIE

6 0

NIE 18:08, 05.10.2019


melchiormelchior

2 0

Siostra to Joanna a żona to Małgorzata 10:44, 06.10.2019


PortosPortos

9 1

Nie, dyrektor Krus, radna miejska i dziewczyna Daniello 17:18, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bingo...!Bingo...!

8 16

To jest właśnie Poseł PROFESJONALISTA jakiego oczekuje i potrzebuje w dalszym ciągu Polski Sejm, ale również Nasz Region, Nasz Powiat, aby myśleć perspektywicznie o pozytywnym rozwoju Naszego Regionu, bo dotychczasowi parlamentarzyści, o zgrozo, tylko bywali na bankiecikach, imprezkach (najczęściej "strażackich pielgrzymkach"), odpustowych spędach, "ochlajkach", natomiast problemy Lokalnej Społeczności mieli głęboko w du....e, przy okazji skomuszyli lokalną prawicę do granic możliwości i obrzydliwości!!!
P.S.
Potwierdza się fakt, że broń Boże, aby Rozsądni, Myślący Polacy - Prawdziwi Prawicowcy głosowali na jakiegoś tam nijakiego upasłego <tandeo vozoczka> tudzież sema-fora <ble ble bloszczoka> z "leczyckich ugorów diabla boruty". TAK, tym politykierskim gostkom już dziękujemy, wasz czas dobiegł końca i, jak mawia klasyk - kończ waść wstydu oszczędź. Amen
Panie Pośle Tomaszu Rzymkowski - to Pan jest Naszym Niepodważalnym, Najbardziej Profesjonalnym, Wiarygodnym Prawicowym Kandydatem na Posła do Sejmu RP !!! Amen 17:24, 05.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie Bingo tylko Zbinnie Bingo tylko Zbin

5 3

Przestań pod różnymi nickami wypisywać o tym twoim Tomaszu bo się już niedobrze robi. Chyba go nie znasz, a może na coś liczysz? 18:11, 05.10.2019


w.p.w.p.

12 5

Jest członkiem w komisjach, ja był zastąpił innym słowem. Teraz jest zdrajcą. 17:49, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gggggggggg

12 4

Tragiczny człowiek... 05:26, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AtosAtos

9 1

Panie Prezesie Kaczyński nie ma pan szczęścia do niektórych ludzi , a ci potrafią być jak kameleony.Potrafią zmienić zdanie między północą a 24tą żeby zapewnći sobie i tylko sobie dobre , ciepłe i wygodne miejsce . Z takich partia nie ma pożytku . Przekona się Pan bo takie przykłady Pan chyba zna. 08:05, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

post "atos"post "atos"

12 2

No właśnie, Pan Prezes zna takich zdrajców, politykierskie kameleony, ale nie wszystkie, bo np. nijaki upasły do obrzydliwości <tandeo vozoczek> jest głęboko schowany za swojego "mentora" (tez z resztą zdrajce PIS-u) i jeszcze do tego przypisuje sobie, o zgrozo, wielkie udziały w społeczno-gospodarczym programie PIS-u. To jest właśnie największa zaraza i gangrena w środowisku pisowskim, bo nie dość, że obmierzły, politykierski zdrajca/y, to jeszcze "przytulają" się do ciężkiej, twórczej pracy Pana Prezesa i jego zaufanych, wiarygodnych Pracowników, tworząc o sobie rzekome mity, iż mają niby wielkie zasługi na rzecz rozwoju Naszej Ojczyzny, niestety! I takie kanalie, politykierskie zwyrodnialstwo Pan Prezes i jego Drużyna winni wyczyścić do dna, nawet jeżeli już, to i po wyborach nie bacząc na to, że jakimś psim swędem dostana parlamentarny mandat. Na wyczyszczenie takich politykierskich popłuczyn zawsze jest dobry czas, bo wcześniej czy później znów zdradzą to środowisko.
P.S.
Na pohybel zdrajcom i wszelakiej maści politykierskim kameleonom w szczegółności z tzw. sold....j "polski", o zgrozo!!! 15:39, 06.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarsjankaMarsjanka

8 3

"Nie wszystko złoto co się świeci"! Cóż powiedzieć żadnych zasad tylko kasa! Mojego głosu pan nie dostanie! Coś Pan Prezes po telewizorach pana nie wysyła?! Nie to co w KUKIZ15! A tak napiszę tylko czy dotrze? Twarz ma się tylko jedną! I niech Pan nie mówi, że chodzi o Polskę bo jedyne o co panu chodzi w tym wszystkim to KASA! 09:03, 07.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PlutonPluton

5 1

Masz w 100% rację a jak jeszcze przeczytałem rozmowę z tym kandydatem jako materiał wyborczy to nie wiedziałem czy czy się śmiać czy płakać . Żenada Tak może tylko opowiadać o sobie ktoś , kto ma przerost ambicji i bezgranicznie wierzy w swoją wielkość. Dlaczego jak jest takim prawicowcem to nie startował w poprzedniej kadencji z PiS tylko z Kukiz 15 i dzięki temu dostał się do parlamentu? 20:10, 07.10.2019


ObywatelObywatel

2 0

Ciekawi mnie czy pan , który reprezentował Pana dawne biuro , jeszcze z Panem współpracuje? 22:13, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

felekfelek

1 0

Tu ciekawe rzeczy ekutno.pl/pl/664_polityka 23:37, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AliAli

2 2

Przeszedł raz, przejdzie kolejny....Taki to elastyczny polityk...? 20:46, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No commentNo comment

2 4

Bez żadnych wątpliwości możemy STWIERDZIĆ, iż Poseł Pan Tomasz Rzymkowski jest najlepszym kandydatem do Sejmu RP z Naszego Powiatu, ba, całego Regionu od 1990 roku!!! Pod każdym względem przygotowany do profesjonalnego, merytorycznego prowadzenia wielu projektów na poziomie krajowym, europejskim, światowym oczywiście z ogromna korzyścią dla rozwiązania Naszych Lokalnych bardzo palących problemów, patrz - m.in. zatrzymanie wyjazdu z Naszego Regionu młodych, wykształconych Ludzi za tzw. chlebem do innych, bardziej zamożnych krajów, a przede wszystkim poszanowanie Człowieka - Polaka - Patrioty. Jesteśmy pewni i w pełni przekonani, że patrząc na Jego obecną pracę, doświadczenie, wysokie kwalifikacje zaprezentowane w mijającej kadencji w Sejmie RP, pracę w wielu Sejmowych Komisjach dał się poznać z jak najlepszej strony i uwiarygodnił się na tyle, że bez wahania można oddać głos w pełni odpowiedzialnie i z pełnym przekonaniem, że Nas nie zawiedzie !!! Nie było, a teraz tym bardziej nie ma dla Pana Tomka Rzymkowskiego żadnego konkurenta/ki z pośród wszystkich startujących kandydatów/ek i tylko mało rozsądni Ludzie (a może zawistni?!) mogą głosować na inne kandydatury, w szczególności ze środowiska prawicowych partii, bo o innych nieudolnych, politykierskich przypadkach nawet nie wspominamy !
P.S.
Tak czy owak - NARESZCIE (!!!) My Ludzie Prawdziwej Prawicy, nie tylko Kutnowskiej, możemy spokojnie udać się 13 października 2019 roku do urn wyborczych oddając głos na Posła Pana Tomasza Rzymkowskiego będąc pewnymi, że nie będzie to stracony głos, a głos oddany na Prawdziwego Polaka z krwi i kości, Odpowiedzialnego OBYWATELA Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Patrioty - Chrześcijanina, który w Polsce, w Europie i na Świecie będzie Nas reprezentował na najwyższym poziomie moralnym, etycznym, merytorycznym w Cywilizowanym Świecie, jako w pełni Cywilizowany Człowiek o Niepodważalnych, Naszych Historycznych Wartościach Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej! Amen 11:21, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

e.ue.u

2 1

Manipulant i zdrajca.Karierowicz. 13:41, 09.10.2019


PTOPTO

0 0

Popieramy ludzi którym wyobraźnia zaczyna się tam gdzie innym kończy!!! Ponieważ nie zdecydował się kandydować ani AWRUK, ani BUMERANG, wyboru brak! Pozostaje tylko Konfederacja!!! 09:29, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%