Zamknij

Zielony Pakt dla Polski. Konferencja Lewicy

Lewica 07:35, 27.09.2019 Aktualizacja: 10:32, 14.10.2019
Skomentuj

26 września w Zduńskiej Woli odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego SLD na temat ochrony środowiska. Kandydaci Lewicy do Sejmu przedstawili Zielony Pakt dla Polski, a następnie podpisali się pod tym dokumentem, zobowiązując się tym samym do działania na rzecz przyrody. Na konferencji obecni byli: Paulina Matysiak z Kutna, Iwona Kaźmierska-Małyska, Anna Sikora, Zdzisława Lewicka, Adrian Skoczylas.

Paulina Matysiak, liderka listy Lewicy, przedstawiła 10 punktów Zielonego Paktu dla Polski i podkreślała wagę tego dokumentu: "Coraz więcej Polaków i Polek dostrzega wagę problemów ekologicznych. Lewica od dawna stara się odpowiedzieć na nie.

- Dzisiaj przedstawiamy Zielony Pakt dla Polski. To kompleksowy program w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Lewica zobowiązuje się do prowadzenia polityki odpowiedzialności względem środowiska naturalnego. W naszym programie jest szereg ekologicznych postulatów, które odpowiadają na wyzwania współczesności - mówiła Matysiak.

Pakt składa się z 10 punktów: 1) Czysta energia w każdym domu2) Zakaz importu węgla 3) Nowy zielony przemysł i zielone miejsca pracy 4) Polska wolna od smogu 5) Koniec suszy - ogólnopolski program retencji 6) Pakiet dla lasów - więcej parków narodowych 7) Fundusz Dzikiej Przyrody 8) Koniec z betonozą - czas na zieleń miejską 9) Koniec ferm futrzarskich, chowu klatkowego i zwierząt w cyrkach 10) Rzecznik Praw Zwierząt Paulina

Matysiak bliżej omówiła wybrane punkty. Kandydatka zwróciła uwagę na nowe miejsca pracy w branży termomodernizacji budynków i odnawialnych źródeł energii. Łącznie w kraju zatrudnienie w tym sektorze może znaleźć nawet 300 tys. osób. Zielony przemysł to nie tylko zysk ekologiczny, ale też ekonomiczny. Iwona Kaźmierska-Małyska, kandydatka nr 4 na liście SLD, zwróciła uwagę na problem złego traktowania zwierząt oraz postulaty związane z poprawą ich dobrostanu. Program Lewicy obejmuje powołanie Rzecznika Praw Zwierząt, likwidację ferm futrzarskich, zakaz chowu klatkowego i wykorzystywania zwierząt w cyrkach, a także możliwość sterylizacji na koszt państwa zwierząt domowych za zgodą właściciela.

 

(Lewica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%