Zamknij
REKLAMA

Dla mnie efekt jest ważniejszy od rozgłosu. Poseł Rzymkowski odpowiada Czytelnikom

12:43, 03.09.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Przed wyborami parlamentarnymi poseł z Kutna Tomasz Rzymkowski przeszedł z Klubu Kukiz 15' do Klubu Prawo i Sprawiedliwość. Komentarze tej zamiany szyldów na naszym portalu i w innych mediach lokalnych i ogólnopolskich były skrajne. Pojawiały się różne pytania, zawieszone w próżni. Wypełniamy ją więc odpowiedziami posła Rzymkowskiego. 

- Chciałbym wiedzieć jakie ma właściwie poglądy? Dlaczego, niech poda powody odszedł, z Kukiz 15 i to właściwie przed wyborami? Dlaczego tak mało udzielał się w Kutnie? Czy zorganizował tu jakieś struktury Kukiz 15, a jeżeli nie to dlaczego? Wszedł na plecach tej organizacji do sejmu, był wiceprzewodniczącym i co zrobił dla tego ruchu? Co zrobił dla lokalnej społeczności i czy zajął się jakimikolwiek nieprawidłowościami na tym terenie? Dlaczego po przejściu do PiS nagle przestał być taki aktywny w programach telewizyjnych? - pyta Czytelnik. 

Chciałbym wiedzieć jakie ma właściwie poglądy?

TRZ: W ciągu czterech lat kadencji wypowiadałem się na temat wielu spraw, więc Pytający musiałby sprecyzować, które zagadnienie go konkretnie interesuje. Nie wchodząc w szczegóły – moje poglądy są stabilne, ukształtowane przez dom rodzinny, środowisko i edukację, a sprowadzające się do pojęcia: prawica katolicko-narodowa.

Dlaczego, niech poda powody odszedł, z Kukiz 15 i to właściwie przed wyborami?

TRZ: Po części już na to pytanie odpowiedziałem. Moje poglądy są prawicowe, natomiast Paweł Kukiz, którego skądinąd cenię, przeszedł na pozycje centrowe, co wypchnęło mnie poza zaproponowaną formułę startu z listy PSL. Odszedłem z klubu, gdy stało się jasne, jaką decyzję podejmie Paweł Kukiz. Jako wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz’15 miałbym zapewnioną „jedynkę” na liście PSL, a tym bardziej jako jeden z najbardziej pracowitych i rozpoznawalnych posłów nie miałbym większego problemu ze zdobyciem mandatu, ale wówczas okazałbym się karierowiczem, zdrajcą idei i wartości, które głosiłem, jednym słowem: koniunkturalistą. Startuję z listy Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ uważam, że w obecnej dwubiegunowej rzeczywistości trzeba zdecydować się, czy jest się zwolennikiem reformowania i umacniania naszego państwa czy jest się obrońcą układów oraz patologii państwa z dykty i paździerzu. Ja już zdecydowałem, Polacy zdecydują 13 października.

Dlaczego tak mało udzielał się w Kutnie?

TRZ: Zdziwiło mnie to pytanie. Czy któryś poseł w tym okręgu wyborczym złożył więcej ode mnie interpelacji i zapytań poselskich dotyczących powiatu kutnowskiego? Czy znamy innego posła, który tak wiele razy w mediach wspominał o sprawach kutnowskich? Czy jest drugi taki poseł, który nie bał się żadnego tematu, był bezkompromisowy, gotów stanąć przed sądem, by bronić mieszkańców i wygrać? To oczywiście pytania retoryczne. Reprezentuję w równym stopniu wyborców z dwunastu powiatów, a mimo to nieproporcjonalnie dużą aktywność skupiłem na rodzinnym mieście. Ponadto Wysoka Izba powierzyła mi kilka funkcji, takich jak: wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wiceprzewodniczący Komisji Śledczej ds. Amber Gold, członek Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, a nadto reprezentant Sejmu w Krajowej Radzie Sądownictwa. Niestety z kadencji na kadencję jest coraz mniej ludzi kompetentnych, których obarcza się nadmiarem obowiązków. Nie żalę się, bardzo lubię służbę państwową i jestem za to bardzo ceniony. Jeszcze będąc parlamentarzystą opozycji, byłem nazywany m.in. przez wicepremiera Jarosława Gowina wybijającym się posłem tej kadencji.

Czy zorganizował tu jakieś struktury Kukiz 15, a jeżeli nie to dlaczego?

TRZ: Za struktury Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 odpowiadały jego właściwe organy. Wszystko działało w myśl oddolności i zalecenia Pawła Kukiza, aby posłowie nie ingerowali w działalność oddziałów tej organizacji w swoich okręgach wyborczych. Mimo to spotykałem się i wspierałem działaczy Kukiz’15 w dwunastu powiatach mojego okręgu wyborczego. Jako zwolennik społeczeństwa obywatelskiego budowałem relacje partnerskie, a nie odgórne i zebrałem bardzo dobre plony tej polityki. Większość działaczy Kukiz’15 w sejmowym okręgu wyborczym nr 11 oraz niemal wszyscy moi asystenci społeczni zgodzili się pomagać w mojej obecnej kampanii na posła z listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jako ciekawostkę przytoczę jeszcze fakt, że na zjeździe prezesów i delegatów oddziałów stowarzyszenia w czerwcu 2017 r. okazało się, że tylko w dwóch oddziałach w Polsce: podwarszawskim i sieradzkim (czyli tym obejmującym mój okręg wyborczy), działacze wyodrębnili ze struktury oddziału koła (w tym także koło kutnowskie), co pokazuje zaawansowanie organizacyjne działaczy Kukiz’15 w moim okręgu wyborczym.

Wszedł na plecach tej organizacji do sejmu, był wiceprzewodniczącym i co zrobił dla tego ruchu?

TRZ: Niewątpliwie Paweł Kukiz dał szansę młodym, dobrze wykształconym patriotom, zaistnieć w wielkiej polityce. Stworzył swoisty bypass, omijający drabinę partyjną i lokalnych kacyków, dzięki czemu mogliśmy pojawić się w Sejmie i reprezentować obywateli. Myślę, że moja aktywność medialna i spotkania z wyborcami (także kilka poza moim okręgiem wyborczym) były dobrą promocją postulatów ruchu obywatelskiego Kukiz’15, ale ostateczna ocena należy oczywiście do wyborców.

Co zrobił dla lokalnej społeczności i czy zajął się jakimikolwiek nieprawidłowościami na tym terenie?

TRZ: Po raz drugi mam wątpliwości na temat sensu postawionego pytania. Co kryje się pod słowem „nieprawidłowości”? Czy to rażące łamanie prawa czy dysfunkcjonalność aparatu administracji państwowej i samorządowej, czy też drobne bolączki, bardziej właściwe dla zakresu obowiązków radnego gminy bądź powiatu? Bo tak naprawdę wyborcy kontaktowali się ze mną we wszystkich tych rodzajach spraw i każda dla osób zainteresowanych miała z pewnością rangę nieprawidłowości. Podczas swoich interwencji poseł zajmuje się problemami, z którymi przychodzą mieszkańcy, a które znajdują się w dość szerokich jego uprawnieniach kontrolnych. Gdybym miał wypisać wszystkie interwencje, od najbardziej błahych, ale ważnych dla interesantów, do najbardziej poważnych, zajęłoby to kilkanaście stron maszynopisu. Być może błędem z mojej strony był brak trąbienia na lewo i prawo o sprawach, którymi się zajmuję, ale proszę mieć na uwadze, że często są to sprawy poufne, których szczegółów zdradzać nie mogę, gdyż wyborcy powierzyli mi je w zaufaniu. Wiele osób piastujących ważne funkcje publiczne popada w pychę i samozachwyt chwaląc się swoją pseudodziałalnością, natomiast ja kieruję się w życiu ewangeliczną zasadą: niech nie wie lewica, co czyni prawica. Bo dla mnie efekt jest ważniejszy od rozgłosu. Zresztą i tak media lokalne podnosiły bez mojej inspiracji niektóre sprawy, którymi się zajmowałem.

Dlaczego po przejściu do PiS nagle przestał być taki aktywny w programach telewizyjnych?

TRZ: Chyba są dwa powody tego stanu rzeczy. Rząd i Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości dysponuje pełną paletą polityków występujących w mediach. To kilkaset osób. Klub Poselski Kukiz’15 liczył w chwili mojego odejścia 21 posłów, z czego Państwo kojarzycie tylko kilka tych samych twarzy przewijających się w mediach. Dla mnie dyżury medialne w Kukiz’15 były smutnym obowiązkiem wiceprzewodniczącego klubu, permanentnym stanem dyspozycyjności, kradnącym czas poświęcany rodzinie. Środki masowego przekazu nie przestały mnie zapraszać i prosić o komentarze, ale pojawił się drugi powód mojej rzadszej aktywności w tym obszarze, którym są zintensyfikowane prace przy trwającej kampanii do parlamentu. Kampanię wyborczą prowadzi się przede wszystkim w okręgu wyborczym, a nie w studiu telewizyjnym.

 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (55)

JanJan

33 15

Chwalipieta to jedno,a konkretow brak 13:13, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polak Polak

31 16

Zwykła szmatka na wierze. Nic nie zrobił, pisał interpelacje a jak była sprawa rozwoju strefy przeładunkowej i możliwość dodatkowych miejsc pracy to poparł budowę jej w Skierniewicach. Albo ustawa 447 jak był w K15 to przeciw, dziś by Żydom wszystko oddał i jeszcze niemców za wojnę przeprosił 13:14, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Prawdziwy PolakPrawdziwy Polak

1 3

Jak dla Pana ważniejsi są od Rodaków "Żydzi", to niech Pan glosuje na Konfederacje. Ci nic nie robią tylko o Żydach gadają.... na strachu zbijaja kapital polityczny!! 14:17, 03.09.2019


Maciek Maciek

24 36

Konkretny, merytoryczny poseł. Zmienił szyld partyjny? Dla mnie najwazniejsza jest aktywność i zaangazowanie, to nie szyld zdobi czlowieka, a czlowiek szyld. Powodzenia Panie Posle, moj glos Pan ma! 14:13, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EwaEwa

5 14

Pełna zgoda. W Sejmie potrzeba takiej świeżej krwi, ludzi gotowych do ciężkiej pracy na rzecz RP! 16:42, 03.09.2019


Marzena KutnoMarzena Kutno

21 34

zawsze miło się słucha inteligentnego :) cieszę się że przeszedł PAN do PIS. TRZYMAMY ZA PANA KCIUKI Z RODZINA!! 14:16, 03.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

HahaHaha

14 5

Chyba w podpisie powinno być tylko Pana Rodzina 14:27, 03.09.2019


WaldekWaldek

5 16

Jedyny słuszny wybór. Życzę Panu Rzymkowskiemu co najmniej wiceministra w przyszłej kadencji! 16:36, 03.09.2019


KazikKazik

4 0

Marzena trzymaj nie tylko mocno kciuki i pamiętaj nie popuszczaj. 12:22, 04.09.2019


UnforgivenUnforgiven

32 19

z całym szacunkiem do posła Rzymkowskiego ,ale niestety pan okłamuje opinie publiczną ,a ci co piszą że miło się pana słucha wystawiają się na pośmiewisko.nie mam teraz czasu, ale w nocy opisze w których aspektach pan kłamie,podając oczywiście źródła. 14:35, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NierodzinaNierodzina

19 4

bo to rodzina pisze pochwalne komentarze 15:14, 03.09.2019


Mam swoje zdanieMam swoje zdanie

17 16

Z Rzymkowskich wolę jednak jego, niż ją. Konkretniejszy, lepiej zna Kutno. 14:54, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WŚCIEKŁY NA ROZDAWNIWŚCIEKŁY NA ROZDAWNI

1 0

Nic nie zrobił dla Kutna !!!!! za co mam na niego głosować ? za nazwisko nawet nie przyznaje się do naszego miasta a teraz szuka tu poklasku .WYPAD 17:47, 10.09.2019


Stop przechrztomStop przechrztom

29 10

Struktur Kukiza nie ma w Kutnie, co najlepiej pokazały wybory samorządowe i to w głównej mierze sukces Pana Posła. Sukcesy ogólnopolskie i medialne to budowanie swojego wizerunku, nieudane patrząc na wyniki eurowyborów. Został Pan Posłem dzięki nazwisku Kukiz na liście. Przeszedł Pan do PiS z czystej kalkulacji obliczenia szans na reelekcję. Jedyną prawdą w Pana wypowiedzi jest bliskość poglądom PiS. Czyli popiera Pan łamanie prawa, nocne uchwalanie niewygodnych ustaw, wspieranie imperium Rydzyka, rozdawnictwo i upadek na arenie międzynarodowej. 4 lata temu całą naszą rodziną głosowaliśmy na Pana. 13 października naszych głosów już Pan nie dostanie. Idźmy wszyscy na wybory. Powiedzmy dziękujemy politykom. Zagłosujmy rozsądnie i powiedzmy STOP przechrztom, kłamcom politycznym i chorągiewkom. 15:12, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BBBB

14 34

Trzymamy za pana kciuki p.Rzymkowski ma pan kilka glosow od mojej rodziny 16:18, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldekWaldek

15 32

Tacy ludzie powinni tworzyć to Państwo. Merytoryczny, inteligentny, wyróżnia się na tle obecnej klasy politycznej. 16:39, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jackjack

2 0

do sejmu wjechał na plecach kukiza ,teraz bryluje u pisiorków ,jak pis polegnie to może wiosna lub po.niecierpię ludzi którzy dla koryta się sprzedają 15:23, 09.09.2019


MarcinMarcin

17 32

Nie mam wątpliwości, że zrobi bardzo dobry wynik. Brakuje mi takich polityków. Do Sejmu trafiają przypadkowi ludzie, oby w przyszłej kadencji było więcej takich posłów jak Tomasz Rzymkowski 16:48, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Waldek Waldek

3 15

Pełna zgoda! 16:49, 03.09.2019


REKLAMA

Stanisław ZiemnickiStanisław Ziemnicki

12 32

mam nadzieję, że pos. Tomasz Rzymkowski po wyborach wejdzie do rządu, bo tam jest Jego miejsce 16:58, 03.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

CiekawiecCiekawiec

14 5

Wtedy to się dopiero nachapie😂 zwykły karierowicz, pozer i aktor 17:47, 03.09.2019


Micha jest najważnieMicha jest najważnie

7 2

Co nas obchodzi twoja nadzieja? Niech Pan Bóg nas broni przed taki wyborem. 12:27, 04.09.2019


EdekEdek

3 0

Matulu, chwalą nas! – Kto? – Wy mnie, a ja was. 07:14, 05.09.2019


UnforgivenUnforgiven

18 9

Tytuł "dla mnie efekt jest ważniejszy niż rozgłos" jest ironią odnośnie 447.wyjazd do Ameryki,łamiący się głos w czasie demonstracji,emocjonalne wystąpienie w sejmie(knesejmie).gdzie jest w tym wszystkim rozgłos a gdzie efekt niech ocenią inni....,,,o przepraszam efekt podobno usechł sam.

17:27, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DośćDość

0 0

Jestem zawiedziona postawą posła i na niego nie zagłosuję, ale to co pisze ten frustrat Unforgiven jest irytujące. Człowieku, ludzie mają już dość tych twoich wynurzeń. 14:47, 07.09.2019


BABO PLACEKBABO PLACEK

19 5

MIERZAC KORZYSCI OSOBISTE TO SUPER BIORAC EFEKTY DLA KUTNA ZERO POLITYK O WIELKICH EFEKTACH NA PAPIERZE LUDZIE CHYBA …. MACIE TROCHE OLEJU ZOSTAWIŁ KUKIZA BO WYNIK NIE PEWNY BO DOSTAŁBY 1 MIEJSCE HAHA W PISIE OBIECALI MU 3 A DOSTAŁ 6 TU TYLKO WALKA O MIEJSCE 18:46, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

23 7

Dno i wodorosty
W PISie miał obiecaną 2 pozycję na liście to szybko zmienił barwy partyjne a tu zonk bo 6 pozycja to prawdopodobnie tuż za podium więc 13 wszystko zdarzyć się może. 19:09, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kliukliu

17 7

Z tej wypowiedzi wynika że to poseł celebryta. 20:02, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

10 6

ciekawa sytuacja...najlepiej właśnie świadczy stosunek do własnego projektu ustawy 447..Kaczor załatwił co chciał...prawdopodobnie chce dwóch ,,naszych "posłów wyeliminować..jeden zdrajca u Ziobry(może ktoś pamięta spotkanie w Kutnie)a drugi miał zlikwidować Kukiza...murzyn zrobił swoje a reszta jest gadaniem 20:20, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do ciekawegodo ciekawego

1 0

tak *%#)!& wywodu dawno nie czytałem 20:49, 04.09.2019


w.pw.p

13 6

Poseł poza podium, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, praca czeka w Animexie. 21:16, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piebiakow - SumPiebiakow - Sum

14 8

Tomasz - 30 SREBRNIKÓW - Rzymkowski, doktor prawa kanonicznego - po ukończeniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ( z naszej tacy)- to kim mógłby zostać? No mógłby zostać - dajmy na to - biskupem pomocniczym w jakiejś diecezji, organistą albo i kościelnym w jakimś ważnym sanktuarium a w czasie jakiejś zawieruchy (nie koniecznie pokojowej) to mógłby zostać nawet siepaczem stojącym na czele czarnego szwadronu bezlitośnie likwidującego zarazę - i tę czerwoną i tę różową. Ale póki co - nie ma zawieruchy a i tomusiowi nie spieszno do stanu biskupiego - no to poszedł w politykę. Ma teraz tomuś swojego mesjasza - Jarosław go zwą. No i wyrusza tomuś, jak każdy prawdziwy narodowy katolik (bardziej zrozumiałym pojęciem dla nas - jest po prostu faszystą) na wielką wyprawę by zwyciężać i eliminować (ostatecznie) inaczej myślących . I dokąd to zajdzie ten tomuś, rezydujący niegdyś na obrzeżach Kutna? Miejscowi wiedzą - dla nas po wsze czasy będzie tomuś JUDASZEM CO SPRZEDAŁ ZA SREBRNIKI. 21:39, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MigotkaMigotka

10 5

Płacimy pięknym za nadobne. Tomuś - OLBRZYM, człowiek w Tomusiu - karzeł (kameleon, karierowicz, kutwa, aktor, błazen, snob, patriota własnego podwórka). "Waldkowi" i wszystkim kadzącym Tomusiowi... ku przestrodze...

"Mnie to kadzą" - rzekł dumnie do swego rodzeństwa
Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.
Wtem, gdy się dymem kadzideł zbyt obfitych zakrztusił -
Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił.

[Stowarzyszenie "Biblia i Prawda"] 23:05, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UnforgivenUnforgiven

12 7

słuchając pana w audycji radiowej(Wnet.pl) odnoszę wrażenie że pan nie dość że kłamie to robi z ludzi idiotów. Sprawa ustawy 447 nie uschła tak jak pan mówi,ponieważ prosze przyjąć do wiadomości że w listopadzie Dapartament Stanu musi zaopiniować tę ustawę.Po drugie prosze wytłumaczyć co zmieniło się w polskim prawie między majem a sierpniem odnośnie prawa spadkowego.Pan doskonale wie że mienie bezspadkowe należy do państwa.Świadomie poleciał pan do Ameryki z bublem po to tylko aby zyskać właśnie rozgłos przed wyborami do PE.Daje panu słowo że gdyby Żydzi mieli jakieś szanse w sądzie to dawno by już działali w tej sprawie.Prosze tylko przypomnieć sobie że Szwajcarie też chroniło prawo odnośnie uśpionych kąt bankowych ,ale wielka machina oszczerstw pod kątem współpracy tego państwa z hitlerowcami oraz blokady fuzji przedsiębiorstw spowodowało wypłatę ogromnych odszkodowań.Przejęcie przez amerykański fundusz niemieckiego giganta medialnego w Europie przy jednoczesnym braku ustawy o IPN pozwoli szkalować i pomawiać Polskę co przybliża nas do szwajcarskiego scenariusza z połowy lat 90-tych.Dla pana wiadomości - w USA szykowana jest kolejna ustawa H R 943 która wywraca dotychczasowe myślenie odnośnie ofiar 2WŚ.Pani Barbara Engelking twierdzi że Polacy wymordowali więcej Żydów na wsiach niż Niemcy-wie pan kto tej pani dał pieniądze na tego typu ochydne badania naukowe????- pana nowi koledzy z PIS-u. 07:20, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

JanJan

10 4

Po prostu spad.A na spada nie zagłosuje. 08:43, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GarlikGarlik

12 2

Pozostaje jedynie zacytować słowa Marszałka "Naród wspaniały, tylko ludzie k.u.r.w.y."... 09:10, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GienekGienek

2 5

Garlik obrażasz ludzi, albo komentatorów albo bohatera artykułu więc zbastuj trochę z cytatami 09:27, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

11 4

Rzymkoski zrezygnuj! 10:21, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie uwierzęnie uwierzę

8 2

"...... a tym bardziej jako jeden z najbardziej pracowitych i rozpoznawalnych posłów nie miałbym większego problemu ze zdobyciem mandatu, ale wówczas okazałbym się karierowiczem, zdrajcą idei i wartości, które głosiłem, jednym słowem: koniunkturalistą."
A to co po 4 latach dopiero się pan zorientował , że coś nie pasuje w Kukiz15 i o tuz przed wyborami i to nie jest koniunkturalizm?? 12:14, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

telewidztelewidz

9 1

Głównie aktywność medialna jak sam pan powiedział była duża a nawet bardzo duża. 12:17, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolkaJolka

12 1

Wszystkie pytania miały głęboki sens , ale odpowiedzi już nie. 12:20, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

5 2

Widziałem tego oto posła, 03.09.2019, pił kawę w ogródku cukierni Wasiakowie.
Następnie szedł w kierunku kościoła.
To człowiek który mnie i innych reprezentuje w Sejmie RP.
Ubrany w stary wymięty garniturek, buty o numer za duże, wstyd, wstyd, wstyd.


16:43, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WładysławWładysław

7 1

Jak by był efekt ważniejszy od rozgłosu jak pan powiada to te efekty byłoby widać a tu tylko rozgłos. 07:08, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GodLuckGodLuck

9 1

Każdy polityk to miernota, a ten ....... .Odejdź w niepamięć! 07:37, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

realizmrealizm

3 8

Nie ma żadnej wątpliwości, że Poseł Pan Tomasz Rzymkowski jest jedynym dobrym wyborem dla Naszej Społeczności. To, że młody, zdolny, wykształcony, o dużej kulturze osobistej, to niewątpliwie jest jeszcze najbardziej aktywnym i najbardziej rozpoznawalnym Posłem z Naszego Regionu na terenie całego Kraju, iiii.... to nie podlega żadnej dyskusji. Poza tym swoją niezaprzeczalnie wysoką pozycję w ocenach merytorycznego prezentowania swoich dokonań, oceny społeczno-polityczno-gospodarczej Krajowej rzeczywistości, działań, zachowań, przewidywalności i perspektywicznego myślenia GWARANTUJE, po wielu latach posuchy w braku rozwiązywania Lokalnych Naszych problemów (oczywiście tych, które leżą w kompetencjach Parlamentarzysty, a nie wyręczanie w pracy lokalnych, niestety, nieudolnych władz) i daję rękojmie na przyszłość, że lata bezowocnego bujania się na politycznym stołku (wypisz wymaluj - przykład beznadziejnego jestestwa i bałwochwalstwa nijakiego <wozniaka>, oczywiście z fałszywą twarzą zdrajcy PIS-u!!!) mogą być za Nami, jeżeli oczywiście zagłosujemy na Posła Pana Tomasza Rzymkowskiego (a powinniśmy, dla własnego dobra!!!) i umożliwimy mu dalszą rozwojową przyszłość w roli NASZEGO PARLAMENTARZYSTY!!!
P.S.
Wiele powyższych opinii skamlących i szczekających piesków różnistych politykierskich kompanów świadczą, iż Poseł Pan Tomasz Rzymkowski stał się ogromnym dla nich zagrożeniem, booo... no właśnie, zerwie ten lokalny układ "zabawy w politykę", nic nierobienia, wykasuje z szeregów PIS-u upadłych komuchów i innych skompromitowanych popłuczyn różnistych przybudówek post-bolszewicko-komuszych, patrz - psl/zsl, upadła samo-brona, kacyki z nadania upadłego <kld> tudzież post-komuszej <unii> etc. etc.
Przewidywaliśmy to dużo wcześniej, ale tym większy sukces czeka Posła Pana Tomasza Rzymkowskiego pokonując tę fałszywą chalastrę politykierskich obłudników, politykierskich obiboków, przyszywanych pisowców, zdrajców Naszego Prawicowego Środowiska oraz wszelkiej maści politykierskich cwaniaczków i zwykłych oszołomów. Bardzo Ważne dla Nas Mieszkańców tej Społeczności również jest to, że może w końcu o tym, kto będzie startował na czołowych miejscach prawicowej listy z Naszego Regionu, będzie decydował Nasz Poseł, Nasz Parlamentarzysta, a nie ludziki z zewnątrz - patrz łódzko-zgiersko-łęczycka (i jeszcze inne "krajowe" spadochroniarstwo!) kontrabanda osobników nawet niezorientowanych, jak w przybliżeniu wygląda Nasza Regionalna Powiatowa Społeczność i Powiatowa Rzeczywistość, o lokalnych problemach lepiej nie wspominać. Poseł Pan Tomasz Rzymkowski, jako jedyny, ma szansę owe założenia i prawidłowości dla Nas zrealizować, ale..... dajmy mu szansę. Amen 11:29, 05.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nigdy więcejnigdy więcej

1 1

Idź do lekarza lub zmień leki. Przestań kadzić i wazelinić. Pyszałki rządni władzy i rozgłosu gdzie ich własne ego kroczy przed nimi nigdy nie powinni mieć władzy. Nigdy. 14:45, 06.09.2019


emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

6 3

Efektywny czy efektowny?... Cytuję - "Dla mnie efekt jest ważniejszy od rozgłosu" - koniec cytatu... Przewielebny Panie (P)ośle Rzymkowski! Co tu komentować? Ja już mam tego całego PoPiSu serdecznie dosyć. My, naród, zbieramy ciężkostrawne owoce zdrady okrągłostołowej i grubej kreski. Nagłaśnianym medialnie EFEKTownym celebrytą to niestety pan jest. EFEKTywnym politykiem dla Ziemi Kutnowskiej niestety pan nie jest. Panu kury EFEKTownie szczać prowadzać, bo do uprawiania EFEKTywnej polityki z różnych względów pan się po prostu nie nadaje, prawda?... Dawniej było tak: Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k.u.r.w.y!... Dzisiaj jest tak: Pookrągłostołowa Polska to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k.u.r.w.y!... Kiedy to się skończy?... Póki co, Demokracja bez wartości, ordynacja wyborcza do d.u.p.y. Z ciężkim sercem, ja, jako żyjące, pijące, jedzące i - za przeproszeniem - *%#)!& zwierzę polityczne, patriotka i biblijna chrześcijanka nie idę na zbliżające się wybory parlamentarne bo nie mam na kogo głosować... Lekarz mi powiedział: "Jak przepiszę pani dobre, drogie leki na serce, to umrze pani z głodu po ich wykupieniu"... Polska - kraj wielkich jaj!... I co pan na to Przewielebny Panie (P)ośle Rzymkowski???... 22:08, 05.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kutnianinkutnianin

0 1

Co ta szkoła robi z nauczycielami. Całe szczęście, że już na emeryturze, by nauczyciel rzucający bluzgami jak pijany szewc to obraz nędzy i rozpaczy. Nie wspominając już o poprawnej polszczyźnie...
Pani Pośle całe szczęście ta hołota już na emeryturze. Młodzi liczą na Pana. 14:29, 11.09.2019


emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

0 0

Co ten PiS robi z Polską, z Polkami i z Polakami. Całe szczęście, że idą wybory. Za rządów PO + PSL stanęliśmy nad przepaścią. Za rządów PiS + KLER zrobiliśmy daleki krok naprzód i po równi pochyłej ruchem jednostajnie przyśpieszonym staczamy się do dna przepaści. A Przewielebny (P)oseł Rzymkowski ręka w rękę z pijanymi pisowskimi świniami chce ten proces staczania się na dno przepaści przyśpieszyć. Trzeba jak najszybciej ten proceder zatrzymać i odsunąć ślepych PiSiorów od władzy.

Tylko świnia nie zmienia poglądów!!! Idę na wybory i zagłosuję na mniejsze zło. Lepszy rydz niż nic. W naszym okręgu wyborczym nie zagłosuję na dobrego pana Tomasza Rzymkowskiego z PiS. Zagłosuję na lepszą panią Izabelę Walczak z Konfederacji.

"kutnianin"! - Czasami trzeba rzucić mięsem, żeby grzeczniutkie k.u.r.w.y i złodzieje w białych rękawiczkach zrozumiały o co chodzi... Przeczytaj sobie książkę "Przygody dobrego wojaka Szwejka"... Może się oświecisz i nawrócisz?... Bo - póki co - z takim imbecylem, z takim ślepym ciemniakiem nie mam ani chęci, ani zamiaru się przekrzykiwać... Szkoda czasu i atłasu... Żegnaj brateńku... PiS to droga donikąd... Wesołej zabawy, Polacy👍👍👍 09:00, 16.09.2019


DionizyDionizy

4 1

Jan Brzechwa, Samochwała


Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:
„Zdolny jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądry, jestem zgrabny,
Wiotki, słodki i powabny,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!”

21:35, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obce armie wschódobce armie wschód

4 1

Pan poseł ma znakomite samopoczucie i jeszcze lepsze zdanie o sobie. Zapatrzony w siebie narcyz nigdy nie będzie wiarygodnym przedstawicielem kogokolwiek oprócz siebie samego. Typowy karierowicz, który uważa, że gładkimi słowami zrobi wrażenie na wyborcach i ponownie dopcha sie do sejmowego koryta. Może na niektórych ale mam nadzieję, że nie będą oni zbyt liczni. 21:27, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

teltel

4 2

poseł tomuś najzwyklejszy obrzydły perfidny skoczek do koryta pisowski papier toaletowy 12:23, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

non possumusnon possumus

1 4

TYLKO I WYŁĄCZNIE - dla dobra, NASZEGO REGIONU, NASZEJ Ojczyzny, Naszej polityczno-społecznej higieny, obrony historycznych wartości Polaków - Wartości Naszych Ojców, Naszych Pokoleń Prawdziwych Polaków staje się, jako jedyny, wybór Prawdziwego Obywatela, Patrioty - Polaka Posła Pana Tomasza Rzymkowskiego !!! Amen 19:42, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja ja

1 0

Pycha kroczy przed upadkiem. Amen 11:03, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gang MarcelaGang Marcela

0 0

Ciemnota kroczy przed katastrofą. Amen 11:26, 13.09.2019


REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone