Zamknij

Formalności, czyli o czym musisz pamiętać, wyjeżdżając do Holandii?

20:13, 01.07.2022 m Aktualizacja: 20:14, 01.07.2022
Skomentuj

Każdy wyjazd wymaga od nas odpowiedniego przygotowania, natomiast w przypadku planowania przekroczenia granicy musimy zdecydowanie więcej czasu na to poświęcić. Dlaczego? Chociażby ze względu na wymagania prawne oraz formalności, których zlekceważenie może przynieś nieprzyjemne dla nas konsekwencje. Zatem o czym powinniśmy pamiętać, decydując się na wyjazd do Holandii? Najważniejsze informacje na ten temat zebraliśmy właśnie w tym artykule.

Pobyt w Holandii – krócej niż przez 4 miesiące

Jak zapewne się domyślasz wyjazdy na krótszy okres czasu, wiążą się ze znacznie mniejszą liczbą wymogów i formalności niż w momencie planowania tych dłuższych. Z tego względu, sezonowe i sporadyczne wyjazdy do pracy cieszą się ogromną popularnością wśród społeczeństwa polskiego. W celu przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości może nim być zarówno dowód osobisty, jak i paszport. Co ważne, nie może on być w żadnym stopniu zniszczony oraz zalaminowany, a umieszczona w nim fotografia musi być aktualna.

Taki pobyt nie wymaga od Ciebie, abyś na miejscu zgłosił się do urzędu. Inaczej sprawa wygląda jeżeli chciałbyś otworzyć rachunek bankowy w Holandii, albo uzyskać tamtejsze ubezpieczenie, wtedy konieczne będzie udanie się po meldunek tymczasowy. Wiele innych ciekawych informacji, które mogą okazać się pomoce przy planowaniu wyjazdu, znajdziesz na stronie internetowej – https://glospolski.nl/

Pobyt w Holandii – dłużej niż przez 4 miesiące

Tak jak w przypadku krótkich pobytów, podczas których nie musimy o zbyt wielu rzeczach pamiętać, tak przy planowaniu tych długoterminowych warto zorganizować sobie trochę więcej czasu na formalności. Pobyt w Holandii powinieneś rozpocząć od zameldowania się w urzędzie gminy, w którym będziesz musiał okazać kilka dokumentów m.in.:

  1. dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport,
  2. umowę najmu mieszkania/domu lub jego kupna,
  3. odpis aktu zawarcia małżeństwa (na druku międzynarodowym),
  4. odpis aktu urodzenia dziecka (na druku wielojęzycznym),
  5. dokument potwierdzający adopcję.

Pierwsze dwa punkty dotyczą bezwarunkowo każdego, natomiast kolejne trzy uzależnione są od Twojego stanu cywilnego oraz statusu rodzinnego.

W momencie zamieszkania u kogoś znajomego konieczne będzie dostarczenie do urzędu oświadczenia zawierającego: dokładny adres oraz kopię dokumentu tożsamości osoby, u której się zatrzymasz. Aby uniknąć załatwiania formalności na własną rękę, Polacy bardzo chętnie decydują się na wyjazdy w celach zarobkowych poprzez skorzystanie z usług agencji pracy. Jeżeli i Ty poszukujesz dla siebie pracy w Holandii skorzystaj z serwisu informacyjnegohttps://glospolski.nl/kategoria/oferty-pracy/ i ciesz się z przejrzystych warunków współpracy! 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%