Zamknij

Mebla kuchenne na wymiar – jak stworzyć kuchnię marzeń?

12:55, 10.01.2022 | .
Skomentuj

Kuchnia stanowi niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu, lecz nie tylko – znajduje ona swoje miejsce również w siedzibach firm. Spędzamy w niej wiele czasu przygotowując ulubione posiłku dla nas i naszych bliskich, jak również znajomych, którzy mogą odwiedzić nas przy różnej okazji. Pragniemy zatem, aby to była przestrzeń, która jest funkcjonalna, jak również wpływa na budowanie przyjemnej atmosfery w czterech ścianach. Nie można oczywiście zapominać o walorach wizualnych – pragniemy, aby w kuchnia była nowoczesna i zaprojektowana „ze smakiem”. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad skorzystaniem z rozwiązania, jakim są nowoczesne meble na wymiar – przyjrzymy się temu zagadnieniu dokładniej w dzisiejszym artykule!

Dlaczego warto zdecydować na kuchnię na wymiar?

Głównym powodem, dla którego właściciele mieszkań lub domów jednorodzinnych decydują się na indywidualny projekt jest zdecydowanie elastyczność. Dzięki meblom na wymiar możemy przełożyć wizję idealnej kuchni na rzeczywistość – z pomocą doświadczonych projektantów, którzy zawsze dokładnie wsłuchują się w potrzeby klientów. 

Wielu ludzi zastanawia się czy kuchnie na zamówienie to koszt, który mieści się w ich domowym budżecie. Właśnie to stanowi największą obiekcję właścicieli nieruchomości. Jak okazuje się jednak, można mocno zaskoczyć się ostateczną wyceną kuchni na wymiar – w większości przypadków cena jest znacznie niższa niż przypuszczaliśmy. 

Kuchnia na wymiar gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych lokali. Unikamy w ten sposób nieestetycznych szczelin, które dodatkowo utrudniają sprzątanie – często zbiera się w nich kurz i inne zanieczyszczenia charakterystyczne dla kuchni. 

Meble do kuchni na wymiar są z reguły precyzyjniej wykonane niż gotowe meble masowo produkowane w fabrykach. Stosuje się w nich również lepsze gatunkowo materiały i mechanizmy, dzięki czemu meble są bardziej trwałe i żywotne. Warto zaznaczyć, że klient ma również często możliwość określenia swoich preferencji, co do materiałów, jak również kolorów i sposobów wykończenia mebli kuchennych.

Jak wygląda proces przygotowania kuchni na wymiar?

Na początkowym etapie realizacji projektant zawsze skupia się na dialogu i zrozumieniu potrzeb, oczekiwań i wizji Klienta. W projekcie trzeba bowiem uwzględnić różne założenia m.in. zabudowę sprzętu AGD. Z tego powodu na każdym etapie realizacji kuchni na zamówienie trzeba być w kontakcie, co jest gwarancją skutecznej realizacji, a tym samym zadowolenia Klienta. 

Powinniśmy jak najlepiej przedstawić projektantowi nasze wyobrażenie – jeżeli jednak takowego nie mamy, przedstawi nam różne możliwości. Wolisz klasyczny styl z uwzględnieniem drewna i szklanych witryn – poinformuj o tym podczas konsultacji. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że z pewnością każdy właściciel mieszkania lub domu, znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Wymiarowanie i projekt

Po dokonaniu uzgodnień z projektantem, przechodzi się do rzeczywistych działań. W pierwszej kolejności należy oczywiście dokładnie zmierzyć pomieszczenie i uwzględnić wszelkiego rodzaju skosy, wnęki i inne aspekty konstrukcyjne. Po przeprowadzeniu wymiarowania, biuro projektowe rozpoczyna pracę nad wykonaniem projektu. Nowoczesne technologie sprawiają, że jeszcze przed realizacją, możemy dokładnie zobaczyć jak będzie wyglądać nasza nowa kuchnia w projekcie trójwymiarowym. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzanie poprawek.

Produkcja

Warunek przejścia do następnego kroku, jakim jest produkcja, stanowi potwierdzenie projektu. Z reguły na tym etapie wpłacana jest również zaliczka przez Klienta na poczet zakupu materiałów do produkcji. W tym momencie jedyne, co możemy zrobić jako zlecający, to oczekiwać na gotowe wyroby – nie możemy dokonywać już zmian w projekcie, który został już zaakceptowany. Fachowcy zajmują się laminowaniem, frezowaniem, lakierowaniem i przygotowaniem mebli do montażu w nowej, wymarzonej kuchni. 

Montaż mebli na wymiar w miejscu docelowym

Jeżeli wybierzemy biuro oferujące kompleksowe usługi w zakresie projektowania i realizacji kuchni na wymiar w Lublinie, możemy zdjąć ze swoich barków ciężar montażu. Na dodatek firma bierze na siebie odpowiedzialność wszelkie błędy wynikające z nieprawidłowego wykonania mebla lub uszkodzenia podczas montażu. Zgrana ekipa montażowa powinna przejść przez cały proces sprawnie i bez zbędnych komplikacji – tak abyśmy mogli jak najszybciej mogli cieszyć się z wymarzonej kuchni, która pojawiła się teraz w rzeczywistości.

Podsumowanie

Nie da się zaprzeczyć, że zainteresowanie na meble kuchenne na wymiar rośnie z roku na rok. Właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych zyskują, dzięki takiej usłudze czas. Poszukiwanie idealnych gotowych mebli wymaga bowiem długich godzin w sklepach meblarskich, konieczności samodzielnego montażu i wielu innych czynności, które pochłaniają naszą uwagę. Skorzystanie z pomocy doświadczonego biura projektowego skutecznie rozwiązuje ten problem, jest wygodne i mamy pewność, że wszystko znajduje się w rękach profesjonalistów.

W przygotowaniu artykułu pomogła Julia Jasińska z Erton.pl. Możesz zapoznać się z rozwiązaniami do kuchni na wymiar pod adresem: https://erton.pl/m/kuchnia/.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%