Zamknij

Zamknij oczy. Weź głęboki wdech i wydech…

16:33, 05.01.2022 | .
Skomentuj

Praktyka medytacji to doskonały sposób, by wyciszyć umysł, pozbyć się negatywnych myśli i spojrzeć na problemy z zupełnie innej perspektywy. Napełnia ono także pozytywną energią, rozluźnia i wprawia w dobry nastrój. To świetne oderwanie się od pędzącego świata, stresu oraz natłoku obowiązków w pracy i domu, a wystarczy do tego już kilka minut medytacji dziennie. Sprawdź, jak poprawnie praktykować i co może Ci przynieść regularna medytacja.

O czym warto pamiętać podczas medytacji?

Najważniejsza jest regularność. Poświęć parę minut każdego dnia na chwilę tylko dla siebie. Medytować możesz praktycznie w każdym miejscu – wystarczy wziąć kilka głębokich wdechów nosem i wypuszczać powietrze ustami. Największe korzyści jednak będziesz czerpał w poprawnej pozycji. Usiądź na podłodze albo na macie do jogi (doskonałe propozycje znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/) w pozycji, która zapewni Ci stabilizację bez konieczności włożenia w to wysiłku. Dla wielu osób najodpowiedniejszy będzie siad skrzyżny. Ręce połóż na kolana, opuść barki i wyprostuj plecy. Zamknij oczy i powoli weź głęboki wdech nosem i wydech ustami. Staraj się skupić na swoim oddechu, a tym samym - wyciszyć umysł z natłoku myśli.

Jeśli odczuwasz dyskomfort i ciężko utrzymać Ci fizyczny bezruch warto zaopatrzyć się w poduszkę do medytacji (https://joyinme.co/collections/poduszki-i-walki), która łagodzi napięcia w stawach, wspiera kręgosłup i ułatwia zachowanie prawidłowej postawy. Wypełnienie z łuski gryki  doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i daje możliwość dopasowania go tak, by odczuwać największy komfort i wygodę. Najlepiej, aby osoby z wrażliwym odcinkiem dolnym pleców wybrały wałek do jogi i medytacji (https://joyinme.co/products/walek-do-jogi-i-medytacji-into-the-moment). Praktykę doskonale wspomogą zapalone naturalne świece albo dym z Palo Santo lub szałwii. W tle możesz puścić relaksującą muzykę. Możesz też praktykować w ciszy.

Jakie korzyści przyniesie Ci medytacja?

Regularna medytacja przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Pomaga rozluźnić spięte mięśnie, a dodatkowo działa antystresowo. To doskonałe lekarstwo dla osób, które cierpią na częste bóle głowy, ponieważ pozwala na dotlenienie całego organizmu. Wzmacnia także serce i system odpornościowy, co sprawi, że będziesz zdrowszy. Medytacja opóźnia także proces starzenia. Przyspiesza natomiast trawienie. Praktyka doda energii. Dzięki niej będziesz bardziej produktywny, a także polepszysz swoją koncentrację i obniżysz ryzyko depresji. To najlepszy sposób na osiągnięcie spokoju i poczucia szczęścia, a także na łatwiejsze budowanie relacji zarówno z osobami z bliskiego otoczenia, jak i z samym sobą.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%