Zamknij

Odchudzanie z głową!

11:46, 30.12.2021 | .
Skomentuj

Przychodzi moment, w którym stwierdzamy, że warto zadbać o swoje zdrowe i samopoczucie oraz zgrabną sylwetkę. Jeśli zaniedbaliśmy ostatnio zdrowy tryb życia, a bonusem są tylko dodatkowe kilogramy nie najlepsze samopoczucie, to warto pomyśleć o rozsądnym planie ich zrzucenia. I choć każdy z nas ma ogólną świadomość, jak powinien przebiegać proces zdrowego i rozsądnego odchudzania, to niestety często okazuje się, że jest to wiedza tylko teoretyczna. Zdarza się popełniać błędy, które później mogą nas zniechęcić do zdrowszego trybu życia. Warto zatem już wcześniej, odpowiednie się przygotować i rozpocząć zdrowe, świadome odchudzanie.

Odpowiednie przygotowanie

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której niestety często się zapomina to czas. Na pierwsze efekty odchudzania trzeba poczekać, nie jest to szybko proces, który zachodzi już po kilku dniach. Każdy organizm jest inny, prowadzi inny tryb życia, co powoduje różne zapotrzebowanie na kalorie i wartości odżywcze. Dlatego przygotuj się, że rezultat nie przyjdzie w ciągu tygodnia. Ważne, żeby nie nastawiać się negatywnie, jeśli po miesiącu diety i ćwiczeń okaże się, że nasza waga i kształty niewiele się zmieniły.

Dieta pod czujnym okiem specjalisty to najlepszy prezent dla samego siebie, szczególnie na początku drogi. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na wartości odżywcze, dlatego ogólnie przyjęte zasady i wskazówki mogą być niewystarczające. Dietetyk w odpowiednie sposób wyliczy nasze zapotrzebowanie na kaloryczność posiłków, dzięki czemu będziemy mieć gwarancję, że uda nam się osiągnąć ujemny bilans energetyczny, który pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów. Specjalista od odżywiania to także pewność, że dopasujemy swoją dietę według preferencji żywieniowych. Taka osoba stworzy dietę, która na przykład będzie wykluczała mięso czy laktozę. Jeśli jest potrzeba, to dieta zostanie dopasowana również pod naszą ogólną kondycję zdrowotną.

Odpowiednia dieta

Specjalnie opracowana dieta to już pół sukcesu. Teraz czas na przygotowanie posiłków, według ustalonych wytycznych. Początki mogą nie być wcale takie łatwe, szczególnie kiedy okazuje się, że zmieniliśmy całkowicie swoje wcześniejsze nawyki żywieniowe. Jeśli nie masz czasu bardziej przykładać się do przygotowania posiłków oraz wyliczać szczegółowo kalorie, to warto rozważyć opcję cateringu dietetycznego. Jest to bardzo pomocna możliwość, która zatroszczy się o przygotowanie zbilansowanej diety, wyliczy dla nas wszystkie makro i mikroskładniki. Nie ma również obaw, że codziennie na talerzu będzie lądował ten sam posiłek. Catering dietetyczny Wrocław może być przygotowany indywidualnie pod Twoje predyspozycje, bez problemu dostępne są cateringi w wersji vege, bez laktozy czy z dietą keto.

Sport

Modelowania sylwetki i odchudzanie to również efekt ruchu i aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia to podstawa, żeby nasze ciało nabrało jędrności i zyskało nieco masy mięśniowej. Warto wybrać się na siłownię, która oferuje konsultacje z trenerem personalnym. Trener pomoże Ci rozpisać ćwiczenia i da wskazówki jak poprawnie je wykonywać. Dobrym pomysłem mogą okazać się zorganizowane zajęcia. Mogą one zadziałać trochę jak grupa wsparcia i dodatkowo motywować do działania. Jest to też świetny patent, żeby nie stosować wymówek i regularnie na nich się pojawiać.

Początki odchudzania mogą być trudne. Warto pamiętać, że wymaga to czasu i pozytywnego nastawienie. Wizyta u dietetyka, odpowiedni catering dietetyczny i siłownia - to najlepszy strat odchudzania.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%