Zamknij
REKLAMA

Czy jakość drukarki przemysłowej ma znaczenie dla twojego biznesu?

12:18, 19.11.2021 | .
Skomentuj

Sprzęt do druku przemysłowego jest tym aspektem rozwoju wielu przedsiębiorstw, który często bywa traktowany dość marginalnie. Sprawdź, jakie konsekwencje może mieć takie podejście oraz poznaj sposoby na zapewnienie swoim artykułom jak najlepszej jakości nadruku.

Jaką rolę w biznesie pełni drukarka przemysłowa?

Zadanie sprzętu drukującego informacje na artykułach wszelkiego typu – od żywności przez leki po elementy elektroniczne – jest niezwykle istotne. To właśnie dzięki znakom nanoszonym przez drukarkę przemysłową nasz klient pozna termin spożycia pożywienia, specyfikę danego okablowania czy numer seryjny urządzenia.

Niskiej jakości druk przemysłowy naraża nas na sytuację, w której te kluczowe dla konsumenta informacje będą niepełne lub zostaną całkowicie usunięte z opakowania podczas transportu. W takiej sytuacji identyfikacja partii w celu poznania jej terminu przydatności czy innych danych jest trudnym zadaniem. W efekcie oszczędzając na jakości druku ryzykujemy wystąpieniem sytuacji, w której nasz towar finalnie nie zostanie dopuszczony do sprzedaży przez brak wymaganych informacji.

Ponadto przy pomocy drukarki przemysłowej nanosimy na pojedyncze artykuły lub ich opakowania zbiorcze kody kreskowe, umożliwiające elektroniczną identyfikację. Kiedy tego typu sygnały są nieczytelne dla urządzeń sczytujących również ryzykujemy sytuacją w której dystrybutorzy zrezygnują z tak błahego powodu z zamawiania naszego towaru.

Proste rozwiązanie problemu

Najlepszym sposobem uniknięcia wspomnianych nieprzyjemności jest oczywiście zapewnienie sobie odpowiedniego sprzętu. Przechodząc na stronę https://codemax.eu/ możemy zapoznać się z możliwościami, jakie mamy do dyspozycji w zakresie druku przemysłowego w naszym przedsiębiorstwie, a także zasięgnąć fachowej porady w tym zakresie i otrzymać rozwiązania najlepiej dostosowane do rodzaju naszej działalności.

Jest to o tyle istotne, że dobra drukarka przemysłowa będzie za każdym razem oznaczała coś nieco innego. Nanoszenie nadruku na gumowe kable będzie wymagało zastosowania innych rozwiązań technologicznych niż ma to miejsce przy znakowaniu szklanych butelek lub kartonowych zgrzewek. Zasięgając porady specjalisty w zakresie druku przemysłowego zyskamy pewność, że rozwiązanie na które się zdecydujemy będzie najlepszym wsparciem dla naszej firmy. Ponadto z uwagi na wysoki poziom eksploatacji takiego sprzętu warto zdecydować się na usługi profesjonalistów którzy oprócz samej instalacji drukarki będą w stanie zająć się również jej nadzorem technicznym.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%