Zamknij
REKLAMA

O czym warto pamiętać, urządzając swój dom?

08:21, 15.07.2021 | (.)
Skomentuj

Zdecydowałeś się na gruntowny remont lub też jesteś w trakcie wykończania nowo wybudowanego domu? Urządzanie poszczególnych pokojów to nie lada wyzwanie. Jednak dzięki naszym poradom cały proces stanie się znacznie łatwiejszy i szybszy. Poznaj najważniejsze elementy, o których nie możesz zapomnieć w takcie urządzania domu.

Wybór podłogi

Często już sama wymiana podłogi może sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie innego wyglądu i charakteru. Dlatego też w trakcie urządzania domu koniecznie nie możesz pominąć tego kroku. Obecnie wybór jest dość spory, więc dobrze zastanów się, jakie podłogi -Poznań warto wybrać. Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście deski podłogowe. W końcu wyróżniają się one solidnością oraz modnymi i ozdobnymi fakturami, a także odcieniami. Sam zdecyduj, jaki rodzaj drewna najlepiej dopasuje się do Twojego domu, ale też czy ma mieć małe lub też większe sęki. Nie zapomnij też o innym ponadczasowym rozwiązaniu, czyli o parkiecie. Ma on naprawdę uniwersalny charakter, gdyż z jednej strony świetnie pasuje do tradycyjnych wnętrz, ale też może nabrać całkiem nowoczesnego i dekoracyjnego wyglądu.

Dopasowanie dywanów

Kiedy zainwestujesz pieniądze w nową podłogę, to koniecznie musisz ją później odpowiednio wyeksponować. W jaki sposób? Oczywiście poprzez wybranie dywanów. Obecnie coraz więcej osób odchodzi od rozwiązania, jakim jest zakładanie dużych dywanów, które niemal całkowicie zakrywają podłogę. Lepszym rozwiązaniem będzie model, który ulokujesz przy stoliku kawowym, łóżku czy w centralnej części pokoju. W końcu głównym celem dywanu ma być ogrzanie Twoich stóp i ozdobienie pomieszczenia, a nie ukrywanie atutu, jakim na pewno jest nowa podłoga.

Spójny wygląd ścian

Podczas urządzania domu zwróć też uwagę na to, aby wszystkie pokoje były zaprojektowane w jednym stylu. Ich spójny wygląd zapewni znacznie lepszy efekt końcowy. To samo tyczy się koloru czy wyglądu ścian. Jeśli chcesz zdecydować się na tapety, to niech będą one we wszystkich pomieszczeniach. Tworząc ogólną konwencję, której będziesz się trzymać, znacznie ułatwisz sobie aranżowanie kolejnych pokoi.

Ozdoby w jednym stylu

To samo tyczy się ozdób. Kiedy zdecydujesz się na styl nowoczesny, glamour, prowansalski, boho, skandynawski czy klasyczny, to znacznie szybciej znajdziesz odpowiednio dopasowane dekoracje. Będziesz wiedzieć wtedy, jakie ozdoby pasują do tych aranżacji, a jakie zepsują spójny efekt, o który tak bardzo się starałeś. Nie od dziś mówi się, że to dodatki tworzą wnętrze, więc mogą też doprowadzić do powstania chaosu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%