Zamknij
REKLAMA

Czego należy oczekiwać od biurowego urządzenia wielofunkcyjnego?

18:56, 06.06.2021 | (.)
Skomentuj Fahroni / Shutterstock.com

W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się współczesne biurowe urządzenie wielofunkcyjne.

Czego oczekujemy od nowoczesnego urządzenia wielofunkcyjnego? 

Przede wszystkim urządzenie wielofunkcyjne to połączenie możliwości drukowania, skanowania oraz kopiowania. To właśnie zamknięcie tych trzech funkcjonalności w ramach jednego urządzenia sprawia, że mówimy o urządzeniu wielofunkcyjnym a nie o drukarce lub skanerze. 

Gdy mówimy o urządzeniach biurowych to niebagatelne znaczenie ma szybkość druku. Dlatego nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne powinno być raczej urządzeniem laserowym wykorzystującym toner (np. Brother MFC-L2710DW toner). Co prawda wiele drukarek atramentowych również drukuje całkiem szybko jednak to właśnie drukarki laserowe z reguły oferują wyraźnie szybszy druk. 

Następny aspekt charakterystyczny dla nowoczesnych drukarek to możliwość połączenia się z siecią internetową. Do jednej drukarki powinniśmy mieć dostęp z poziomu różnych urządzeń (między innymi za pomocą aplikacji mobilnej) za pośrednictwem Internetu. Rozwiązania typowo biurowe dodatkowo oferują możliwość integracji urządzenia z rozwiązaniem do zarządzania obiegiem dokumentów. 

Przed zakupem wymarzonego urządzenia wielofunkcyjnego warto zwrócić uwagę na dostępność części eksploatacyjnych. 

Wymiana tonera w nowoczesnej drukarce z reguły jest prosta i wygodna. Do tego celu nie trzeba mieć specjalnych umiejętności technicznych. Jednak kluczem do uzyskania wydruku o odpowiedniej jakości oraz wydajności jest zakup tonera wysokiej jakości. Wybór odpowiedniego tonera ma kluczowy wpływ na wydajność oraz ekonomiczność druku. Dobra drukarka powinna być w stanie wydrukować kilkaset stron bez konieczności wymiany tonera. Oczywiście wiele zależy tutaj nie tylko od samego urządzenia, ale także od jakości zakupionych części eksploatacyjnych. Dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu konkretnego urządzenia zwrócić uwagę czy dostępny jest renomowany dystrybutor tonerów, który oferuje wysokiej jakości części eksploatacyjne dla naszego przyszłego urządzenia. 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%