Zamknij
REKLAMA

Jak działają zamiatarki i kiedy warto je kupić?

15:35, 23.04.2021 | (.)
Skomentuj

Zamiatarki to uniwersalne urządzenia, które pomagają utrzymać porządek na wielu przydomowych powierzchniach, takich jak podjazd, alejki czy patio. Urządzenia te pozwalają zbierać suche zabrudzenia, w tym także większe elementy: liście, kapsle i inne odpady powstające podczas codziennej aktywności. Kiedy przyda się zamiatarka i na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem?

Zamiatarka ręczna i z napędem – schemat działania

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zamiatarek – ręczne oraz wyposażone w napęd (elektryczny lub spalinowy). W pierwszym przypadku odpowiednio rozmieszczone szczotki wprawiane są w ruch obrotowy podczas popychania urządzenia. Szczotki boczne zbierają zabrudzenia i popychają je w kierunku szczotki głównej, która z kolei popycha je do pojemnika. Gwarantuje to skuteczne czyszczenie powierzchni płaskich, bez wzbijania kurzu w powietrze.

Profesjonalne zamiatarki zazwyczaj są zasilane elektrycznie (rzadziej spalinowo). To znacznie większe urządzenia, wyposażone w fotel dla operatora i kierownicę dla wygodnego manewrowania. Dla użytku profesjonalnego produkowane są również mniejsze warianty, sterowane ręcznie, w tym także zamiatarki z trakcją, czyli funkcją odsysania.

Jaka zamiatarka będzie najlepsza do domu?

Jednym z najczęściej wybieranych producentów zamiatarek (zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym) jest Karcher. Zamiatarka Karcher w podstawowym wariancie ręcznym jest dostępna za mniej niż 500 zł. Do wymagających zastosowań warto rozważyć zakup bardziej zaawansowanego urządzenia. Droższe modele mogą być wyposażone na przykład w specjalne filtry antypyłowe, funkcję odsysania oraz zasilanie bateryjne lub elektryczne. 

W typowym użytku domowym najlepiej sprawdzą się zamiatarki ręczne. Są bardzo lekkie, proste w obsłudze, a dzięki niewielkim rozmiarom także łatwe w przechowywaniu. Dobrze się nimi manewruje, również podczas skręcania. Wszystko to gwarantuje efektywne zamiatanie, nawet przy krawędziach powierzchni, ścianach i krawężnikach. 

Do czego wykorzystać zamiatarkę Karcher?

Zamiatarka przyda się do czyszczenia podjazdów, tarasów, ścieżek ogrodowych i chodników, a także przestrzeni wokół grilla. Będzie też nieoceniona przy sprzątaniu terenu przy piaskownicy – zamiatarka bardzo łatwo zbiera piasek, żwir czy ziemię, jednocześnie nie powodując zapylenia. Materiał zbierany jest w wyjmowanym pojemniku, który łatwo opróżnić.

Profesjonalne zamiatarki Karcher znajdują zastosowanie w dużych powierzchniach komercyjnych, takich jak galerie handlowe, dworce i inne obiekty użyteczności publicznej. Sprawdzają się w sprzątaniu parkingów oraz placów, a także warsztatów, magazynów i hal produkcyjnych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając zamiatarkę, warto kierować się jej przyszłym zastosowaniem. Jeśli potrzebujemy urządzenia do prostych przydomowych czynności, najlepszym rozwiązaniem będzie zamiatarka ręczna. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić kluczowe parametry urządzenia. Oto niektóre z nich:

  • Liczba i funkcjonalność szczotek bocznych – w prostych modelach wystarczy jedna lub dwie sztuki. Warto upewnić się, że wysokość szczotek można regulować dla skuteczniejszego czyszczenia.
  • Uchwyt prowadzący – zamiatarki Karcher wyposażane są w regulowany uchwyt, który pozwala na wygodną pracę z urządzeniem oraz chroni kręgosłup.
  • Zbiornik na zanieczyszczenia – powinien być odpowiednio duży (dla użytku domowego optymalnym wyborem będzie 35-40 litrów). Istotna jest także wygoda opróżniania (modele Karcher pozwalają na wyrzucanie zawartości pojemnika bez kontaktu z zabrudzeniami). 
  • Ergonomia obudowy – zamiatarki renomowanych producentów posiadają na przykład wygodny uchwyt nożny pozwalający na szybkie złożenie urządzenia bez konieczności schylania się. Warto o tym pamiętać, ponieważ im lepiej zaprojektowana obudowa, tym łatwiejsze użytkowanie i przechowywanie zamiatarki.

Gdzie kupić zamiatarki Karcher?

Zamiatarki są dostępne w sklepach z narzędziami do domu i ogrodu. Nowoczesne sklepy sprzedają także te urządzenia online. Proces zakupu i dostawy jest bardzo szybki i prosty, szczególnie w przypadku kompaktowych wariantów ręcznych. Zamiatarki przeznaczone do domu, ale także te profesjonalne, oferuje autoryzowany partner Karcher – sklep ASC-PRO. W e-sklepie można zakupić także online inne urządzenia do utrzymania porządku, takie jak myjki ciśnieniowe, myjki do okien, szorowarki, mopy elektryczne czy całą grupę urządzeń dla przemysłu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%