Zamknij
REKLAMA

Leżaki – wygodne, komfortowe i proste w obsłudze

10:13, 21.01.2021 | (.)
Skomentuj fot. inventini.com

Leżak to ten element wyposażenia, od którego oczekujemy przede wszystkim jednego – że będzie wygodny. Na leżakach – jak sama nazwa wskazuje – przede wszystkim leżymy bądź wypoczywamy w innych, komfortowych pozycjach. By jednak nasze „leżakowe lenistwo” było maksymalnie przyjemne, warto leżeć na leżaku o odpowiedniej konstrukcji, wyposażony w elementy zwiększające jego użyteczność. O jakich mowa? Tego dowiesz się z tekstu poniżej.

Leżaki do ogrodu, na plażę i na działkę

Leżaki stosujemy wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba wypoczynku, relaksu oraz spędzenia wolnego czasu na leniuchowaniu. Przede wszystkim – z leżaków korzystamy na świeżym powietrzu, na zewnątrz budynków lub pod ich zadaszeniem. Większość dostępnych leżaków jest wykonana z materiałów, które mają zwiększać ich trwałość, a tym samym – nadawać się do użytku właśnie na świeżym powietrzu.

Najczęściej stosowane materiały można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to materiały używane w konstrukcji stelaża. Druga to materiały używane do pokrycia stelaża i stworzenia siedziska. Z jakimi zatem materiałami możemy się spotkać?

Większość leżaków wykonana jest z aluminium, drewna lub technorattanu. Są to materiały na tyle trwałe, że pozwalają korzystać z leżaka przez wiele lat. Drewno i technorattan wykazują dodatkowo wysokie wartości estetyczne, natomiast aluminium – jest zdecydowanie najtrwalsze z tej grupy. Zaletą leżaków ze stelażem aluminiowym jest także ich odporność na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych – opadów, wilgoci, niskich temperatury i innych. Leżaki aluminiowe są także łatwe w transporcie dzięki ich niskiej wadze.

Materiał, którym stelaż został pokryty, może być różny – najczęściej są to tkaniny sztuczne, rzadziej mieszanki tkanin sztucznych i naturalnych; niekiedy także jest to ten sam materiał, co wykorzystany w stelażu (na przykład wspomniany technorattan).

Szczególną grupę stanowią pod tym względem leżaki reklamowe, na których „obiciu” umieszcza się wybrane treści graficzne. Leżaki takie spotkamy na plaży, w restauracjach i barach na świeżym powietrzu. Z ofertą leżaków reklamowych zapoznasz się na stronie https://inventini.com/siedziska-reklamowe/lezaki-reklamowe/.

Dodatkowe elementy w konstrukcji leżaka

By leżak był maksymalnie wygodny, warto wybrać nie tylko model wykonany z odpowiednich materiałów, ale również wyposażony w dodatkowe elementy konstrukcyjne. Ich obecność sprawi, że korzystanie z leżaka będzie jeszcze przyjemniejsze.

Przede wszystkim istotna jest możliwość regulacji ustawienia leżaka. Poszczególne modele pozwalają na różny stopień regulacji – nie tylko na podnoszenie lub opuszczanie oparcia, ale również na zmianę kąta nachylenie pomiędzy oparciem a częścią na nogi, podnoszenie zagłówka lub podnóżka. Jest to niezwykle istotne, gdy z danego leżaka korzystają różne osoby, które pragną dopasować go do predyspozycji swojego organizmu.

Obecność wspomnianego zagłówka i podnóżka również podnosi komfort korzystania z leżaka. Ponadto, warto zwrócić uwagę, czy leżak dysponuje podłokietnikami oraz podstawkami – na przykład na książkę lub napój.

Warto też rozważyć możliwość zakupienia leżaków na kółkach. Siedziska takie są niezwykle wygodne w czasie transportu na krótki dystans. Należy jednak podkreślić, że nadają się do używania przede wszystkim na utwardzonej powierzchni – na przykład na tarasie, werandzie lub balkonie.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%