Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe?

18:53, 05.01.2021 | m
Skomentuj

Listwy przypodłogowe estetycznie domykają nam pomieszczenie. Pozwalają na harmonijne połączenie ściany z podłogą. Ich dobór może znacznie zmienić klimat naszego domu.

  1. Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe?
  2. Jakie listwy przypodłogowe wybrać?
  3. W jaki sposób montować listwy przypodłogowe MDF?

Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe spełniają wiele istotnych zadań, między innymi:

- Zakrywają nieestetyczne dylatacje oraz niedociągnięcia remontowe. Szczeliny dylatacyjne są zazwyczaj siedliskiem kurzu, poza tym wyglądają nieelegancko. Listwy przypodłogowe nie dopuszczą do zbierania się kurzu.

- Kable leżące przy ściany ładnie nie wyglądają. Nie są również bezpieczne, szczególnie jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta. Listwa przypodłogowa jest idealna, by puścić za nią kabel elektryczny lub przewód antenowy. Będą idealnie zabezpieczone i poprawią estetykę pomieszczenia.

- Podczas sprzątania może się zdarzyć, że niechcący mopem lub miotłą ubrudzimy ścianę, która nie posiada listwy przypodłogowej. Jej montaż spowoduje zabezpieczenie ściany przed takimi wypadkami, jak również przed zabawami dzieci, które mogłyby ją uszkodzić.

- Listwy przypodłogowe dodają pomieszczeniom wytworności i szyku, to przysłowiowa kropka nad i remontów. Dzięki różnorodnej ofercie firmy Parkiet.pl mamy możliwość doboru listew do każdego wnętrza.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Jakie listwy przypodłogowe wybrać? Parkiet.pl ma w sprzedaży listwy przypodłogowe z zastosowaniem najwyższej jakości drewnopochodnej płyty MDF o podwyższonej odporności na wilgoć. Dzięki sprasowaniu włókien drzewnych z żywicą pod wysokim ciśnieniem oraz przy wysokiej temperaturze, listwy MDF stają się o 33% bardziej odporne na wilgoć niż tradycyjny MDF. Listwy przypodłogowe narażone są przez cały czas na wilgoć. Nie dość, że w ścianach zalega wilgoć, to jeszcze narażamy je podczas mycia podłogi. Dlatego też proces lakierowania w przypadku listew przypodłogowych MDF jest długi i powtarzany trzykrotnie. Powłoka każdej listwy jest gładka i twarda, dzięki czemu wydłuża się jej żywotność.

W jaki sposób montować listwy przypodłogowe MDF?

Montaż jest bardzo prosty. Potrzebne narzędzia do montażu listew przypodłogowych MDF to:

- klej montażowy,

- klej termotopliwy,

- wyciskacz do kleju montażowego,

- akryl do maskowania szczelin,

- biały korektor do maskowania łączeń,

- uniwersalne słupki narożne.

Potrzebna nam będzie jeszcze piła ukośnica. Montaż okaże się jeszcze prostszy jeśli podczas montażu użyjemy narożniki do listew przypodłogowych.

Montaż listew przypodłogowych nie jest dużym wydatkiem. Zresztą możemy podzielić zamówienie listew na kilka etapów, tak byśmy nie odczuli wydatków z tym związanych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA