Zamknij
REKLAMA

Jak kupić odpowiednią roletę do okna?

20:27, 18.11.2020 | (.)
Skomentuj

Sposobem na uchronienie się przed rażącym światłem i niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz będzie zainwestowanie w rolety do okien. Dostępne są one w przeróżnych odsłonach, dzięki czemu można dopasować je do swoich potrzeb, preferencji, aranżacji wnętrza. Rodzajów rolet jest naprawdę wiele, różnią się one kolorem, sposobem montażu, kształtem, wymiarami, wzornictwem. Pora zastanowić się nad tym, jaki wybrać dla siebie idealny model, bo przy tak bogatej i zróżnicowanej ofercie może okazać się to nie lada wyznawaniem.

Co ma znaczenie przy wybieraniu rolet do okien?

Jako że rolety do okien dostępne są w wielu wariantach, trzeba dobrze przemyśleć wybór, mając na uwadze swoje potrzeby, oczekiwania i preferencje. Roleta nie jest przecież jakimś nieistotnym elementem, ale czymś mającym wpływ na aranżację okienną, ogólny wystrój wnętrza. Wybór nie może być wobec tego przypadkowy. Zawsze powinno się mieć na uwadze walory użytkowe i estetyczne. Nie można skupiać się wyłącznie na cenie lub samym wyglądzie. Istotne przy kupowaniu rolet jest to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Każda tkanina ma inny stopień przepuszczalności światła. Te jasne są bardziej transparentne i mniej blokują promieniowanie słoneczne. Świetnie sprawdzą się w salonie i w kuchni. Z kolei do sypialni czy łazienki warto wybrać rolety z ciemnym materiałem. W przypadku tkanin typu blackout można mówić o stuprocentowym zablokowaniu wszelkiego źródła światła. Nie ma mowy o tym, aby ktoś z zewnątrz zobaczył, co dzieje się w domu nawet przy włączonym oświetleniu.

Istotny przy wyborze rolet do okien jest sposób ich montażu. W zależności od wybranego rodzaju będzie wyglądało to nieco inaczej. Niektóre nie wymagają nawet wywiercania żadnych otworów, można je zamontować za pomocą specjalnych haczyków. Nie bez powodu rolety mini cieszą się rosnącą popularnością – wynika ona między innymi z prostego i szybkiego montażu, bez potrzeby ich przykręcania. Montuje się je na pojedyncze skrzydło okienne. Problematyczne mogą okazać się rolety w prowadnicach. Wybierając tego typu dekorację okienną, powinno się zwrócić uwagę na kolorystkę i wzornictwo. Warto dobierać rolety do wystroju wnętrza, aby wszystkie elementy wyposażenia tworzyły spójną całość.

Artykuł powstał we współpracy z https://profi-styl.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA