Zamknij
REKLAMA

Jakie wybrać meble - na wymiar czy katalogowe?

20:20, 18.11.2020 | (.)
Skomentuj

Trudno byłoby wyobrazić sobie kuchnię bez mebli. Na szczęście obecnie nie ma najmniejszego problemu z dobraniem ich do swoich potrzeb, preferencji, wystroju wnętrza. Przebierać możemy zarówno w gotowych zestawach, jak również zdecydować się na zamówienie ich na wymiar. Oba rozwiązania mają wiele zalet, co wcale nie ułatwia podjęcia konkretnej decyzji. W przypadku braku czasu i ograniczonego budżetu najlepszą opcją będzie postawienie na gotowe rozwiązanie, ale o unikalności i skrojeniu na miarę potrzeb można mówić w przypadku tych na zamówienie.

Gotowe meble z salonu vs. meble na wymiar

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego salonu meblowego, aby zobaczyć całą masę rożnego typu zestawów mebli lub takich w wersji pojedynczej. W każdym przypadku można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, ale nie zawsze uda nam się znaleźć dokładnie to, czego szukamy, szczególnie przy dużych wymaganiach i trudniejszym do zaaranżowania pomieszczeniu. Jeśli chcemy wykorzystać całą dostępną przestrzeń, łącznie z zakamarkami, wnękami, do samego sufitu, standardowe meble mogą okazać się nietrafionym zakupem. Te gotowe tworzone są w uniwersalnych wymiarach, ale nie zawsze pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni, a ich adaptacja nie jest możliwa. Na ich korzyść przemawia jednak niska cena i łatwa dostępność, szeroki wachlarz wyboru. Nie ma jednak mowy o unikalności, bo każdy może kupić taki sam zestaw katalogowy.

Jeśli kwestie finansowe nie stanowią większego problemu, można pozwolić sobie na meble na wymiar, które zostaną w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji przyszłych użytkowników. Możemy przebierać w materiałach, systemach, wykończeniach, kolorach, wzorach. Takie meble będą idealnie dostosowane, przemyślane pod każdym względem. Można postawić na niestandardowe rozwiązania, zabudować wnęki, wykorzystać każdy wolny centymetr. Na korzyść mebli na wymiar przemawia wysoka trwałość, wysokie walory estetyczne. Wadą są koszty i to niemałe. Trzeba wymierzyć, zaprojektować, znaleźć odpowiedniego wykonawcę, czekać na realizację zamówienia. Potem jeszcze transport mebli i ich montaż.

Artykuł powstał we współpracy z http://meblejarczak.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA