Zamknij
REKLAMA

Na jaki magazyn się ostatecznie zdecydować?

20:16, 18.11.2020 | (.)
Skomentuj

Przedsiębiorca nie musi budować własnego magazynu ani kupować gotowego już budynku. Zawsze można wynająć biuro, co przekłada się na sporą oszczędność czasu i pomiędzy. Jest kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze powierzchni magazynowej.

Potrzebne magazyny do wynajęcia, ale jakie?

Do prowadzenia działalności gospodarczej zwykle potrzebny jest magazyn, o mniejszej lub większej powierzchni. Niezależnie od tego, ile rzeczywiście potrzebujemy miejsca, możemy zdecydować się na ekonomiczne rozwiązanie w postaci wynajmu magazynu. Obecnie przebierać możemy w tych otwartych, półotwartych, zamkniętych i specjalnych. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, trzeba określić dogodną lokalizację wynajmowanej przestrzeni. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkich ze względu na logistykę, co wiąże się z konkretnymi kosztami. Jeśli magazyn będzie mocno oddalony od siedziby firmy, dojeżdżanie do niego stanie się problematyczne i po prostu mało opłacalne. Do tego dochodzą jeszcze korki. Nie ma mowy wtedy o oszczędności czasu ani pieniędzy. Zawsze powinno się mieć na uwadze infrastrukturę drogową przy wyborze lokalizacja powierzchni magazynowej.

Istotną kwestią w przypadku wynajmu magazynu jest oczywiście ta dotycząca finansów. Nie ma jednak sensu tutaj nadmiernie oszczędzać i szukać najtańszym rozwiązań. Trzeba pamiętać o tym, że cena idzie w parze z jakością. Lepiej będzie dopłacić za wyższy standard. Na cenę wpływa również lokalizacja budynku i jego metraż. Do tego jeszcze dochodzi kwestia wyposażenia. Z wielkością powierzchni magazynowej nie warto przesadzać, ale określić swoje rzeczywiste potrzeby. Zasada jest taka, aby dobierać metraż magazynu do aktualnego zapotrzebowania, mając oczywiście na uwadze plany na przyszłość. W zależności od tego, ile towarów zamierzamy składować i jakie są ich gabaryty, potrzebować będziemy więcej lub mniej miejsca. Istotną kwestią będą też warunki przechowywania, dopasowany do rodzaju towarów. Trzeba zadbać o optymalną temperaturę, poziom wilgotności powietrza. Złe przechowywanie może przyczynić się do niszczenia składowanych produktów i obniżenia ich wartości rynkowej, narażając przedsiębiorcę na dodatkowe straty.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazyny.online

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA