Zamknij
REKLAMA

Lubisz dalekie trasy? Sprawdź jak przerobić rower na elektryczny!

15:21, 15.10.2020 | (.)
Skomentuj

Wycieczki rowerowe to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i aktywność fizyczną. W naszym kraju nie brakuje cudownych, wielokilometrowych tras, obfitujących we wspaniałe krajobrazy. Aby móc w pełni cieszyć się takimi wyjazdami i móc pokonywać swoje własne ograniczenia, warto przerobić rower na elektryczny.

O tym jak wygląda konwersja roweru na elektryczny dowiedzieliśmy się przy współpracy z serwisem zibibike.pl, który dostarcza na nasz rynek zestawy elektryczne do roweru, pozwalające na samodzielną konwersję w domowych warunkach. Jak to wygląda, i ile kosztuje przerobienie roweru na elektryczny u ZibiBike.pl? Przekonajmy się…

Jak zrobić rower z silnikiem elektrycznym?

Zadanie to jest zaskakująco łatwe i przystępne. Zestaw elektryczny do roweru (cena wyjściowa ok. 2 000 zł), pozwala samodzielnie zamontować silnik, baterię z kontrolerem oraz przewody, dzięki czemu nasz tradycyjny rower zyskuje napęd elektryczny. Wciąż możemy korzystać z niego w sposób klasyczny, pedałując, lub możemy używać go jako rower ze wspomaganiem elektrycznym – wówczas zestaw elektryczny do roweru będzie pomagał nam w nabieraniu prędkości, a jazda będzie łatwiejsza.

Fot. Sprawne przerobienie roweru na elektryczny

Silnik elektryczny do roweru montuje się w piaście koła. Na zibibike.pl możemy też zakupić cały element, tj. koło z zaplecionym silnikiem, przez co ten etap montażu ogranicza się wyłącznie do podmiany kół. Warto w tym miejscu dodać, że w teren sugerowane są napędy na tylne koło, minimum o mocy 250 W. Kolejnym etapem jest zaplanowanie, jak zamontować baterię do roweru elektrycznego. Są dwa rodzaje takich akumulatorów, jedne w formie bidonu, montowane na ramie, albo w formie baterii bagażnikowej, na stelażu nad tylnym kołem. Te drugie pozwalają na jednym ładowaniu pokonać odległość ponad 100 km. To świetny wynik, doskonale więc rozwiązanie to sprawdza się dla osób, preferujących dalekie trasy na nierównym terenie.

Kupując zestaw elektryczny do roweru na zibibike.pl dostaje się w zestawie instrukcję złożeniową, która poprowadzi nas krok po kroku – konwersja roweru na elektryczny jest intuicyjna i prosta, do zrobienia w warunkach garażowych. Do każdego zestawu dostępna jest też bezpłatna aplikacja na systemy Android i iOS, która pozwoli monitorować parametry napędu elektrycznego i statystyki związane z jazdą.

Fot. Jak przerobić rower na elektryczny? Patrz na ZibiBike.pl

Jak przerobić rower na elektryczny z myślą o dalekich trasach?

Jeśli pokochaliście wielogodzinne trasy szosowe lub terenowe, napęd elektryczny do roweru będzie strzałem w dziesiątkę. Na zibibike.pl możecie samodzielnie skonfigurować swój zestaw, lub skorzystać z gotowych kompletów. Na co zwrócić uwagę, w przypadku jazdy dalekodystansowej?

Silnik, który powinien znaleźć się w tylnej piaście koła, musi sprostać trudom przyszłej jazdy. O ile na szosę sprawdzą się silniki o mocy 250 W, o tyle na trasy górskie lub terenowe przyda się coś mocniejszego. Ponadto warto też przemyśleć wielkość baterii. Krótkie, ale wymagające trasy w terenie, np. na rowerach MTB mogą być przejechane z baterią typu bidon. Dalsze trasy o dużym zasięgu mogą zaś wymagać większej pojemności akumulatora, więc będzie potrzeba zamontowania baterii z tyłu, nad tylnym kołem. Przerobienie roweru na elektryczny wymaga więc dobrej strategii, nie zawsze uda się stworzyć opcję uniwersalną.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA