Zamknij
REKLAMA

Udekoruj swój ogród latem - pomysły i inspiracje

07:49, 08.09.2020 | materiały partnera

Latem ogród ujawnia pełnię swojej urody. A jeśli do tego zafundujesz mu kurację upiększającą z wykorzystaniem ogrodniczych zabiegów i różnych akcesoriów, zachwyci wszystkich Twoich gości. Sprawdź kilka naszych pomysłów.

Miłośnicy ogrodnictwa nie posiadają się z radości, gdy efekty ich pracy uwidaczniają się wiosną i latem. To właśnie wtedy ogród w pełni rozkwita, uwalniając pełnię aromatów i barw. Nawet Ci, którzy nie przepadają za grzebaniem w ziemi i doglądaniem rabatek, są w stanie docenić zachwycający efekt, jaki dają regularne zabiegi ogrodnicze. A jeśli do tego zapewnisz swojemu zielonemu zakątkowi piękną oprawę, efekt przerośnie wszelkie oczekiwania!

Dzisiaj, zamiast skupiać się na samych roślinach, chcemy zainspirować Was do dekoracji ogrodu. Wszystkie akcesoria, które Wam polecamy, z łatwością znajdziecie w internetowych sklepach ogrodniczych. W co warto się wyposażyć?

Podwieszany fotel huśtawka

Kołysze, buja i uspokaja. A do tego przepięknie się prezentuje, przywodząc na myśl huśtawkę z tajemniczego ogrodu. Fotele tego typu możesz znaleźć w najróżniejszych odsłonach – obecnie jest to bardzo popularny trend. Niektóre z nich mają formę typowego egg chair, choć o ażurowej strukturze. Inne z kolei bardziej przywodzą na myśl hamaki. Wiele wykonywanych jest na bazie koła. Fotele huśtawki mogą powstawać z technorattanu czy sznurków, z wykorzystaniem techniki macrame. Na rynku można znaleźć zarówno misterne sploty, jak i proste patterny. Internetowe sklepy ogrodnicze oferują szeroki przekrój tego typu wyrobów.

Fotele wiszące możesz podwiesić na suficie lub pergoli bądź też umieścić na specjalnym stojaku dołączonym do zestawu. Wybór zależy od Ciebie!

Lampki-kule do ogrodu

Nocne sznury świateł tworzą wyjątkowy nastrój – nic innego ich nie zastąpi, nawet świece. Niektórzy po prostu wykorzystują lampki choinkowe, jednak warto wybrać wariant, który zapewni więcej światła, a przy tym nada wyjątkowego charakteru Twojemu podwórku. Na przykład świetliste kule, które przywodzą na myśl chińskie lampiony

Żagiel ogrodowy

Nie wszyscy mają ochotę na instalowanie w swoim ogrodzie altanek. Istnieje tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie, które również zapewni Ci cień i ochronę przed deszczem oraz wiatrem. Specjalne żagle, dostępne w różnych odcieniach, możesz zamontować w swoim ogrodzie na najróżniejszych przestrzeniach. Najczęściej przymocowuje się je do ściany czy pergoli.

Podwyższona grządka

To ostatnio bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza wśród osób dysponujących niewielką przestrzenią do uprawy roślin. Sprawdza się również wśród miejskich ogrodników, chcących uprawiać je na przykład na balkonie czy tarasie. Wystarczy zakupić drewnianą skrzynkę i wypełnić ją podłożem. Tyle wystarczy, by zacząć uprawę!

Masz ochotę udekorować swój ogród w jeszcze inny sposób, ale nie masz pewności, co w tym celu wykorzystać? W internetowych sklepach ogrodniczych z pewnością znajdziesz multum inspiracji. Możesz również pokusić się o samodzielne wykonanie ozdób, na przykład wiszących kwietników. To wcale nie takie trudne!

Artykuł powstał we współpracy z wszystkodlaogrodu.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA