Zamknij
REKLAMA

Jak prawidłowo i skutecznie obrabiać drewno?

11:47, 10.07.2020 | (.)
Skomentuj

Moda na drewniane meble wykonane własnoręcznie z każdym rokiem znajduje coraz szersze grona entuzjastów. Materiał ten nie tylko ma przyjemny zapach kojarzący się z lasem i wolnością, lecz także jest stosunkowo prosty w obróbce, zwłaszcza jeżeli ktoś posiada szlifierkę wyposażoną w krążki ścierne rolock. Dzięki elektrycznemu urządzeniu można z łatwością opracować drewno w taki sposób, by było całkowicie gładkie.

1.   Obróbka drewna - ręczna vs mechaniczna

2.   Jakie krążki ścierne wybrać do obróbki drewna?

3.   Krążki ścierne rolock - gdzie można zamówić?

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w domowej stolarce, to koniecznie sprawdź, która z metod okaże się najbardziej efektywna i w jaki sprzęt warto zainwestować.

Obróbka drewna - ręczna vs mechaniczna

Można wyróżnić dwa najbardziej popularne sposoby na to, by sprawić, aby drewno było pozbawione postrzępionych krawędzi i wystających drzazg - obróbkę drewna mechaniczną oraz ręczną. Oprócz tego występuje również obróbka chemiczna i termiczna. Nie da się ukryć, iż przy ręcznej obróbce drewna, trzeba się sporo namęczyć. Wymagana jest siła i precyzja. Ten rodzaj sprawdzi się przy niewielkich powierzchniach, zwłaszcza podczas prac artystycznych. Przy większych projektach dużo lepiej jest skorzystać z urządzeń elektrycznych do obróbki mechanicznej. O samoprzylepnych krążkach ułatwiających mechaniczną obróbkę drewna można dowiedzieć się więcej na stronie https://swidnica24.pl/2020/06/krazki-scierne-samoprzylepne-ulatwieniem-w-obrobce-drewna/.

Jakie krążki ścierne wybrać do obróbki drewna?

Nieodzownym elementem przy mechanicznej obróbce drewna są krążki ścierne. Powinny być one dobierane pod kątem materiału poddawanego obróbce. Wyczerpujący opis dotyczący rodzajów krążków ściernych, ich przeznaczenia i cech charakterystycznych został umieszczony w artykule dostępnym pod linkiem https://elubaczow.com/2020/06/18/krazki-scierne-rodzaje-i-przeznaczenie/. Krążki ścierne znajdują zastosowanie przede wszystkim przy produkcji meblarskim, a także są wykorzystywane podczas obróbki drewna np. przy tworzeniu schodów.

Krążki ścierne rolock - gdzie można zamówić?

Przy wyborze krążków warto kierować się ich przeznaczeniem, wytrzymałością oraz atrakcyjną ceną. Ciekawą ofertę produktów przeznaczonych do obróbki drewna znaleźć można w sklepie internetowym https://www.krazkiscierne.pl/oferta/krazki-scierne-rolock. Sprawdzą się one zarówno w przypadku szlifierek tradycyjnych, jak i oscylacyjnych. Krążki ścierne rolock dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dobrać do rodzaju wykonywanej pracy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA