Zamknij
REKLAMA

Chcesz poczuć się jak zawodowy barista? Poznaj ekspresy kolbowe!

13:36, 24.03.2020 | (.)
Skomentuj

By spróbować prawdziwego, włoskiego espresso, nie musisz wcale jechać na południe Europy – kawiarnie na naszych polskich ulicach rosną jak grzyby po deszczu. Dzisiaj wystarczy przejść się na spacer do centrum większego miasta, by znaleźć miejsce z fachową espresso machine. Co jednak zrobić, jeśli marzysz o aromatycznej kawie tuż po przebudzeniu, a nie masz ochoty wychodzić po nią z domu? Wyposaż swoją kuchnię w ekspres kolbowy do kawy. Żeby nieco ułatwić Ci zadanie, przedstawiamy właściwości, jakimi powinny charakteryzować się ekspresy kolbowe.

Ekspresy kolbowe – co je wyróżnia wśród innych ekspresów ciśnieniowych

Wśród urządzeń do przyrządzania kawy znaleźć można wiele różnych rodzajów sprzętów. Dlatego tez łatwo dopasujesz ekspres ciśnieniowy do własnych umiejętności i przyzwyczajeń. Ekspres kolbowy wymaga najwięcej, spośród dostępnych do domowego użytku, wiedzy. Kolbą jest specjalna łyżka, którą należy wypełnić odpowiednio zmieloną kawą, a następnie umocować w ekspresie i uruchomić go. Gorąca woda pod ciśnieniem w około 25 sekund zaparzy aromatyczne espresso. Na jego bazie możesz następnie przyrządzić inne kawy: czarną po amerykańsku oraz mleczne caffe latte i cappuccino.

Kliknij tutaj https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy/ekspresykolbowe.html, a w naszym sklepie internetowym znajdziesz kolbowy ekspres do kawy, który będzie doskonale prezentował się w Twojej kuchni.

Ekspres kolbowy: z młynkiem czy bez?

Zastanawiasz się, który z tych modeli będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem – ekspres kolbowy z młynkiem czy bez. Jak już wyjaśniliśmy, do łyżki kolbowej należy nasypać kawę zmieloną. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kupowanie paczki mielonych ziaren. Jeśli jednak zależy Ci na trwałym aromacie, polecamy wybierać kawę w ziarnach. Przechowywana w tej formie pozwala przedłużyć jej świeżość.

W takiej sytuacji konieczny jest również zakup młynka. Urządzenie dostępne jest również oddzielnie, jeśli jedna stoisz przed zakupem całego ekspresu, możesz wybrać sprzęt, który młynek posiada w standardzie.

Kapsułki: ekspresy kolbowe dla początkujących

Od niedawna w sklepach znaleźć można ekspresy kapsułkowe, które nie wymagają praktycznie żadnej umiejętności. We wskazanym miejscu wystarczy umieścić kapsułkę ze zmielonym ziarnem, które następnie parzy się po włączeniu urządzenia. Prostota obsługi polega na tym, że do Twoich obowiązków nie będzie należało nic, poza umieszczeniem kapsułki, wciśnięciem guzika oraz opróżnieniem pojemnika na zużyte kapsułki. Poza tradycyjną kawą czarną, w kapsułkach znajdziesz również smakowe mieszanki i mleczne specjały.

Jak dbać o ekspres kolbowy?

Szukasz idealnego urządzenia dla siebie i Twoich bliskich? Sprawdź ekspresy kolbowe i akcesoria w Neo24. Znajdziesz tutaj nie tylko urządzenia, ale również sprzęty potrzebne do bezawaryjnej obsługi sprzętu – zwłaszcza specyfiki przeznaczone do konserwacji przewodów. Dla przedłużenia sprawności ekspresu należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu – cotygodniowym lub, w zależności od jego zużycia, codziennym.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone