Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć praktyczną stronę internetową?

16:00, 21.03.2020 | (.)
Skomentuj

Budowanie strony od podstaw nie jest łatwym zadaniem. Każdego dnia spotykamy się z problemami podczas użytkowania. Jeżeli poważnie podchodzisz do biznesu i chcesz za pomocą strony internetowej sprzedawać własne produkty, to musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Podpowiadamy jak sprawić, by strona była przejrzysta, a potencjalny klient zadowolony z użytkowania.

Serwer

Oferta usług hostingowych na rynku jest ogromna. Warto jednak wyselekcjonować te firmy, które oferują jak najwięcej udogodnień dla użytkownika, a cena jest adekwatna do oferowanych usług. Hosting www w Sprint Data Center (https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www) pozwala na prowadzenie biznesu przez internet bez zakłóceń. W zależności od pakietu, który wybierzesz, otrzymujesz określoną ilość pamięci na przestrzeni dyskowej, dostęp kont e-mail, FTP i domen bez limitu. Taki hosting jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero startują w biznesie internetowym.

Natomiast jeżeli szukasz nieco innego rozwiązania, to warto przemyśleć decyzję o wybraniu serwera wirtualnego VPS Cloud (https://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps). Jest to wydajne i niezawodne rozwiązanie. Prywatny serwer gwarantuje przede wszystkim ogromne bezpieczeństwo. W pakiecie otrzymujesz miesięczny transfer, storage wysokiej dostępności, replikację danych i antyDDoS. Zarządzasz nim z poziomu panelu we własnym komputerze i sam możesz wykonać restart. Prosty panel sprawia, że bez problemu poradzisz sobie z tego rodzaju interfejsem. Taka opcja stanowi tańszą alternatywę dla tych, którzy stawiają na dobry serwer w atrakcyjnej cenie.

Wygląd

Strona powinna być przede wszystkim wizualnie zachęcająca. Użytkownicy częściej odwiedzają strony, które są przejrzyste i designerskie. Warto zastosować kilka prostych rozwiązań, które zapewniają swobodne i intuicyjne poruszanie się po stronie.

Czcionka powinna być prosta i nawiązywać do strony. W widocznym miejscu umieść menu, natomiast w nagłówku powinna znaleźć się nazwa strony. W stopce postaraj się zawrzeć wszystkie dane adresowe, formularz, który umożliwi klientom bezpośredni kontakt, a także  skróty i opcję zapisania się do newslettera w przypadku prowadzenia sklepu internetowego. Oczy cieszą również wszelkie multimedialne rozwiązania. Slider czy efekt przewijania wizualnie poprawia notowania każdej strony. Dzięki temu więcej osób ją odwiedzi.

Funkcjonalność

Projektując stronę,  warto zadbać o to, by była responsywna. Dzięki temu zarówno na ekranie komputera, jak i laptopa czy telefonu będzie wyglądała na dopasowaną oraz funkcjonalną. Warto również zainstalować przycisk powrotu na górę strony i intuicyjne menu, dzięki czemu użytkownik w łatwy i szybki sposób znajdzie potrzebne informacje. Poza tym wyjątkowo funkcjonalne okazuje się także zamieszczenie opcji wyszukiwania na stronie. Dobrze jest również przygotować stronę w języku obcym oraz  ze specjalną opcją dla słabowidzących.

Prowadzenie biznesu w internecie wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki temu Twoja strona będzie działała bez problemów, co znacząco ułatwi funkcjonowanie firmy. Wybierz mądrze i postaw na sprawdzone rozwiązania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone