Zamknij

Jak powstają nadruki DTG?

15:39, 27.01.2020 (.) Aktualizacja: 15:40, 27.01.2020
Skomentuj

T-shirty z nadrukami są całkiem powszechne, jednak jest z nimi pewien problem. Wielu producentów w ramach ograniczania kosztów korzysta z technologii, które nie zawsze zapewniają trwałość samego nadruku. Rozwiązaniem tego problemu może być druk cyfrowy DTG. Dlaczego warto z niego korzystać? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Dlaczego zwykłe nadruki nie wystarczają?

Standardowe nadruki mają to do siebie, ze wraz z kolejnymi praniami mogą stopniowo się złuszczać lub pękać. Choć są znacznie odporniejsze od spotykanych kilka dekad temu „wprasowywanek”, nadal stanowią dodatkową warstwę na samej odzieży. Niestety, z czasem może dochodzić do tego, ze choć sama koszulka będzie nadal w dobrym stanie, to nadruk na tyle straci na estetyce, ze t-shirt skończy jako odzież „do spania”.

Dlaczego koszulki DTG są lepsze od t-shirtów ze standardowym nadrukiem?

Druk DTG to zupełnie inne podejście do nanoszenia wzoru na materiał. W tym przypadku nie ma mowy o dodatkowej warstwie. Przeciwnie, w tym przypadku nadruk cyfrowy tworzony jest bezpośrednio na włóknach tkaniny. W tym celu korzysta się z maszyn, które działają podobnie jak drukarki, ale które wyposażono w barwniki dedykowane do wykorzystania na tkaninach. Tu doskonale może się sprawdzić usługa, jaką można znaleźć pod adresem colory.pl.

Przy czym warto w tym miejscu podkreślić, że sformułowanie „na tkaninach” może być w tym przypadku mylące – barwniki przeznaczone do druku DTG mają to do siebie, że zamiast osiadać na powierzchni włókien, wsiąkają w ich głąb, co czyni nadruk znacznie trwalszym.

DTG to także precyzja nadruku

To jeszcze jedna mocna strona związana z nadrukiem cyfrowym wykonanym za pomocą maszyn DTG. One po prostu pozwalają na wykonanie wzoru, który będzie nie tylko niezwykle trwały, ale też stworzony z maksymalną możliwą dokładnością. Tak, aby uzyskana grafika była zgodna z oczekiwaniami autora wzoru. Również wtedy, gdy na małej powierzchni mijają się elementy o różnych kolorach i ważne jest, aby nie uległy zmieszaniu.

DTG czy sitodruk?

Jeżeli poszukujesz trwałych nadruków, możliwe, że rozważasz także użycie sitodruku. Faktycznie, choć technologia ta ma już swoje lata, nadal ma swoich zwolenników. Warto jednak pamiętać o tym, że druk cyfrowy DTG sprawdzi się w przypadku dowolnej liczby barw wykorzystanych w nadruku, tymczasem w przypadku sitodruku liczba wykorzystywanych kolorów jest dość ograniczona.

Czy technologia DTG jest wymagająca?

W pewnym sensie tak – firmy dysponujące urządzeniami muszą dbać o ich stan i czystość. Czy to wada? Zdecydowanie nie, co widać po wysokiej jakości uzyskiwanych nadruków. Wynika z tego jednak pewna konsekwencja – to urządzenia dobre tylko dla firm, które faktycznie będą z nich korzystały. W przeciwnym razie lepiej znaleźć drukarnię, która wykona nadruki DTG.

Strona ta należy do jednej z najstarszych polskich drukarni DTG, która obsługuje zarówno duże zamówienia, jak i sytuacje, w których zleceniodawcy zależy zaledwie na kilku koszulkach. W przypadku colory.pl możliwe jest wtedy przyjęcie zamówienia nawet na zaledwie pięć sztuk, co nieraz może okazać się całkiem wygodnym rozwiązaniem – a z pewnością uzyskane dzięki temu koszulki DTG będą lepsze, niż gdyby nadruki wykonać „klasyczną” metodą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GastiGasti

0 0

DTG, a DTG to wielka różnica. Niestety trwałe nadruki wychodzą tylko na Kornicie, Brotherze GTX i lepszych Esponach. Maszyny po 20 tys. do niczego się nie nadają. My, jako http://poliart-nadruk.pl oferujemy trwalsze rozwiązania niż dtg. 13:31, 03.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%