Zamknij
REKLAMA

Odkurzacz centralny i jego instalacja. Czy to skomplikowane?

13:23, 21.01.2020 | (.)
Skomentuj

W polskich domach coraz częściej można spotkać odkurzacz centralny Beam. Jego instalacja nie jest skomplikowana, a samo urządzenie służy właścicielom przez naprawdę bardzo długie lata. To sprawia, że sprzęt cieszy się tak dużą popularnością. A co z samym montażem? Czy ta czynność jest skomplikowana?

Wiele osób decyduje się na montaż Beam odkurzacz już w trakcie budowy domu jednorodzinnego. Jest to bardzo dobra decyzja, nawet jeżeli zakup jednostki centralnej masz w planach na kolejne lata. Dlaczego? W tym przypadku odpowiedź jest bardzo prosta – stworzenie instalacji do takiego urządzenia wymaga ingerencji w strukturę ściany. To oznacza, że po montażu ciągu rur konieczny byłby remont. Ten problem znika, kiedy decydujesz się na montaż odkurzacz Beam w trakcie realizacji budowy swojego domu.

Odkurzacze centralne Beam i montaż instalacji

Na samym początku powinieneś dokładnie przemyśleć przebieg instalacji, a także ilość gniazd, która ma pojawić się w Twoim domu. Beam odkurzacze i rozmieszczenie gniazd ssących powinno być zaplanowane w taki sposób, abyś miał do nich łatwy dostęp. Zastosowanie musi być praktyczne. Warto pamiętać o tym, że w Twoim domu nie powinno pojawić się zbyt wiele tego typu wyjść. To znacznie wydłuża cały system instalacji odkurzacze Beam. Standardowy wąż ssący ma długość około dziewięciu metrów, zatem bez trudu dotrzesz z nim w wiele miejsc. Oprócz tradycyjnych gniazd ssących – w kuchni, łazience, czy też wiatrołapie warto umieścić specjalne szufelki, dzięki którym dane pomieszczenie będziesz mógł sprzątnąć znacznie sprawniej.

Centralny odkurzacz i samodzielne ułożenie instalacji

Z powodzeniem możesz zdecydować się na samodzielne ułożenie rur w podłogach, a także ścianach swojego domu. Przy instalacji centralny odkurzacz Beam pamiętaj o tym, aby prowadzić rury jak najkrócej i unikać przy tym ostrych zakrętów. To oznacza, że najlepszą decyzją będzie wybór łagodnych kolanek. Oprócz rur przy instalacji Beam odkurzacze centralne musisz pamiętać o konieczności równoległego położenia cienkiego dwużyłowego przewodu elektrycznego. To dzięki niemu będziesz mógł uruchomić urządzenie i rozpocząć sprzątanie.

Sam widzisz, że instalacje centralne odkurzacze Beam nie jest skomplikowana. Ważne jest to, aby dokładnie przemyśleć układ rur, a także gniazd już na samym początku. Wszystkie niezbędne elementy, w tym również jednostkę centralną do odkurzacza kupisz w sklepie internetowym Mikroenergetyka.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone