Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo w sieci

09:31, 14.06.2019 | (.)
Skomentuj

Internet bardzo ułatwia nam życie. Bez stania w kolejce w banku czy na poczcie możemy płacić rachunki, za pośrednictwem Internetu możemy kontaktować się ze znajomymi z drugiego końca świata, poznawać nowe osoby, rezerwować wakacje i wycieczki bez odwiedzania kilku biur podróży, przeglądać oferty pracy, robić zakupy.

Sieć niesie ze sobą również wiele możliwości dla oszustów, którzy potrafią sprytnie wykorzystać naszą naiwność i niewiedzę. Czego więc należy się wystrzegać? Przede wszystkim podejrzanych sklepów internetowych.

Jak wybrać dobry sklep internetowy?

Należy ostrożnie podchodzić do sklepów internetowych, które widzimy pierwszy raz i o których nic nie wiemy. Bezpiecznym wyborem są sklepy internetowe polecane i wypróbowane przez inne osoby. Tym, co powinno wzbudzać nasze podejrzenia jest brak danych adresowych, numeru NIP oraz REGON, numeru telefonu, numeru konta firmowego.

Dobrze jest sprawdzać, czy dany sklep w ogóle istnieje. Jeżeli nie możemy dodzwonić się do sklepu, nikt nie odpisuje na maila, nie ryzykujmy i nie róbmy zakupów w danym sklepie.

Ceny w sklepach internetowych zazwyczaj są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Jeśli jednak ceny produktów w danym sklepie znacznie odbiegają od cen w innych sklepach internetowych, mamy prawo przypuszczać, że sklep jest niewiarygodny.

Dobry, wiarygodny sklep internetowy powinien mieć atrakcyjną szatę graficzną. To pierwsza rzecz, na którą klienci zwracają uwagę po otwarciu strony internetowej sklepu. Należy tez zwrócić uwagę na opisy produktów i ich zdjęcia. Im dokładniejsze, tym lepiej.  

Dobry sklep internetowy umożliwia klientom wsparcie. Użytkownicy, którzy mają jakikolwiek problem powinni mieć możliwość zwrócenia się o pomoc i fachową poradę. Na stronie internetowej sklepu powinny być zamieszczone informacje dotyczące płatności, reklamacji i zwrotu towaru. W skutecznych sklepach internetowych istnieje możliwość wystawiania opinii i recenzji o produktach. 

Co najczęściej kupujemy w sklepach internetowych?

Polacy coraz częściej robią zakupy w sklepach internetowych. W takich sklepach można kupić praktycznie wszystko. Najczęściej w sieci kupujemy ubrania, buty, płyty, sprzęty. Często odwiedzamy księgarnie internetowe, po wpisaniu w wyszukiwarkę księgarnia internetowa podręczniki otrzymamy szeroki wybór sklepów i asortymentu. Przez Internet wielu z nas zamawia też bilety do kina, do teatru, na koncerty.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA