Zamknij
REKLAMA

Bezpieczna pożyczka - jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

08:16, 06.02.2019 | (.)
Skomentuj

Wzięcie pożyczki przez internet to dziś formalności, która może potrwać zaledwie kilka minut. Kiedy gotówka leży na wyciągniecie ręki, klienci chętnie po nią sięgają. Jeżeli chodzi o kredyt konsumpcyjny dla osób fizyczny firmy pożyczkowe mają atrakcyjną ofertę. Każdy kto jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę ma w zasadzie pewność, że otrzyma szybką pożyczkę pozabankową. Wszystko to sprawia, że Polscy klienci instytucji pożyczkowych polubili życie na kredyt, choć nie wszyscy radzą sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Dlaczego ludzie sięgają po pożyczki?

Większość ludzi korzysta z pożyczek, ponieważ poziom ich oczekiwań konsumpcyjnych jest większy niż możliwości finansowe. Ludzie ogarnięci masową konsumpcją pragną nabywać coraz to nowych dóbr powiększając stan posiadania. Jak sprawić, aby pożyczone pieniądze były powodem do radości, a nie kłopotów i nieprzespanych nocy? Mówi się, że cały świat żyje na kredyt. To prawa – pożyczamy pieniądze na zakup domu, mieszkania, samochodu, wakacyjny wyjazd, opłacenie studiów i wiele innych celów. Jednak nie zawsze warto, pomimo licznych zachęt ze strony banków i innych instytucji finansowych skorzystać z propozycji wzięcia pożyczki.

Pierwsze zagrożenie dla pożyczkobiorców pojawi się już na początku czyli przy wyborze odpowiedniej oferty pożyczki na dowód zwłaszcza, że są one łatwo dostępne. Są to produkty mogące stanowić niebezpieczeństwo dla osób, które nie wiedzą jak skutecznie z nich korzystać. Niekontrowane zaciąganie wielu pożyczek naraz w różnych instytucjach kredytowych może powodować niekontrolowany wzrost naszego zadłużenia, a w konsekwencji problem ze spłatą skumulowanych zobowiązań finansowych. Każda kolejna pożyczka obciąża bowiem nasz domowy budżet.

Zanim skorzystamy z pożyczki

Jeżeli jednak pomimo wszystkich „za” i „przeciw” zdecydujemy się skorzystać z pożyczki powinniśmy racjonalnie oceniać nasze możliwości finansowe, a każdy nas zakup, który chcemy sfinansować dzięki środkom uzyskanym z pożyczki powinien być przemyślany. Przed wzięciem kredytu eksperci zalecają dokładnie przeanalizowanie kondycji domowych finansów. Ma to uchronić pożyczkobiorcę przed utratą kontroli nad swoimi wydatkami w przyszłości. Choć pożyczka przez internet pozwalają na szybkie zaspokojenie potrzeby to takie chodzenie na skróty obciąża dodatkowo domowe finanse. Cierpliwe odkładnie pieniędzy i zrealizowanie potrzeby w późniejszym terminie, pozwala zaoszczędzić na odsetkach z tytułu zaciąganych zobowiązań u pożyczkodawców. Umiejętne zaplanowanie bieżących wydatków to sztuka, która wymaga cierpliwości i samokontroli. Zgubne mogą okazać się wydatki planowane pod presją chwili. Natomiast planowanie perspektywiczne przypomina układanie strategii, która może poprowadzić do zwycięstwa nawet z pożyczką na koncie. Innymi słowy to sztuka bycia rozsądnym finansowo.

Zagrożenia związane z pożyczką

Niestety wiele osób wpada w spiralę uzależnienia od zaciągania pożyczek. W tym sensie, że nie mając pieniędzy przyzwyczajeni są do ich wydawania i finansowania tej konsumpcji za pomocą szybkich pożyczek. Krótko mówiąc wydają więcej niż zarabiają. Zdarzają się również bardziej niepokojące sytuacje, w których osoby mające już zaciągnięte pożyczki biorą kolejne na spłatę tych wcześniejszych. Takie działanie prowadzi nieuchronnie do pułapki kredytowej, a to z kolei może poważnie obciążyć budżet domowy pożyczkodawcy i jego codzienne wydatki.

W celu uniknięcia powyższych zagrożeń instytucje pożyczkowe takie jak ViaSms.pl prześwietlają naszą historię kredytową oraz sprawdzają naszą zdolność do zaciągnięcia bezpiecznej pożyczki. System sccoringowy, czyli ocena wiarygodności kredytowej klienta wyrażana jest w punktach w oparciu o miejsce zatrudnienia, poziom zarobków oraz wydatków, sytuację rodzinną, posiadane dobra czy nawet terminowość regulowania rachunków. Taka weryfikacja naszej wypłacalności dokonywana przez instytucję pożyczkową nie jest wyłącznie zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy, ale również informacją dla nas czy przypadkiem zbyt optymistycznie nie oceniliśmy naszej zdolności do spłacenia pożyczki.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

Gdy szukamy najlepszej oferty pożyczkowej dla nas bardzo ważne jest aby poznać specyficzne pojęcie związane z pożyczaniem pieniędzy przez instytucje finansowe. W pierwszej kolejności z całą pewnością zwracamy uwagę na oprocentowanie pożyczki. Wbrew pozorom oprocentowanie podane przez instytucję finansową wielką, wytłuszczoną czcionką nie jest tym, co będziemy musieli dołożyć do pożyczonej kwoty spłacając pożyczkę. Znacznie ważniejsze jest określenie RRSO, które pojawia się w reklamach zapisane drobnym drukiem. Ten wskaźnik pozwala realnie porównać oferty pożyczkowe. Instytucje finansowe są zobowiązane do podawania tego wskaźnika obliczanego w oparciu o oprocentowanie, pobieraną prowizję, wysokość ubezpieczania oraz inne opłaty pobierane od udzielanej pożyczki.

Żeby znaleźć najlepszą propozycję pożyczki gotówkowej trzeba przejrzeć ofertę instytucji pożyczkowych i szukać najkorzystniejszego rozwiązania w postaci szybkiej pożyczki za darmo z RRSO wynoszącym 0%.

Nie należy bać się pożyczki pozabankowej, ale zawsze przed pożyczeniem pieniędzy należy ustalić szczegółowe zasady jej otrzymania oraz warunki spłaty. Później zostanie nam dobre wykorzystanie otrzymanych środków finansowych i terminowy zwrot zobowiązania w terminie ustalonym z pożyczkodawcą.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone