Zamknij
REKLAMA

Odżywki białkowe: na co zwracać uwagę przy wyborze?

12.44, 01.10.2022 m Aktualizacja: 12.44, 01.10.2022
Skomentuj

Białko do picia dostępne w dobrych sklepach z suplementami jest skomponowane z najwyższej jakości, a także czystości składników. W tym artykule wskażemy Ci przykładowe produkty, na które warto się zdecydować, wybierając suplementację, a przy okazji podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze produktu.

Jak wybrać białko do picia?

Decydując się na białko do picia, masz przed sobą ogrom możliwości. W tym wszystkim musisz jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, który rodzaj produktu jest dla Ciebie najlepszy. Wymienić można między innymi:

  • WPC — koncentrat białka serwatki,
  • WPI — izolat białka serwatki,
  • WPH — hydrolizat białka serwatki.

Koncentrat białka serwatki WPC powstaje przy produkcji sera z mleka krowiego. Początkowo wielu osobom wydawało się, że serwatka jest niepotrzebna i bezwartościowa dla organizmu człowieka. Z czasem jednak okazało się, że jest ona doskonałym i łatwo przyswajalnym źródłem białka. 

WPI, czyli izolat białka serwatki powstaje dzięki mikrofiltracji. W jego składzie znajduje się nawet do 95% białka. Znacznie więcej jest w nim również aminokwasów egzogennych, niż ma to miejsce w przypadku WPC. Z kolei cukrów oraz tłuszczy jest jedynie 3%. Jest to idealna odżywka do spożycia po treningu.

WPH, czyli hydrolizat białka serwatki jest produkowany za pomocą najbardziej zaawansowanych metod. Zawiera ogromną ilość białka, a jednocześnie jest całkowicie pozbawiony laktozy oraz tłuszczu. Ta forma doskonale nadaje się mocnego wyrzutu insuliny, a także szybkiego odzyskiwania siły. W trakcie podejmowania decyzji zakupowej zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj białka, które kupujesz. Różne rodzaje białek znajdziesz na stronie: https://mlonutrition.pl/sklep-bialko.

Matrix Protein — optymalne rozwiązanie

Matrix Protein to białko klasy premium. Dlaczego? Zostało bowiem stworzone z najlepszych składników. To inaczej mix białkowy WPI + WPH + WPC. Dodatkowo został on wzbogacony mieszanką probiotyczną. Białko do picia, które powstało z trzech forma białka serwatkowego, powoduje, że:

  • wchłania się ono z różną prędkością równolegle,
  • można je stosować zarówno na redukcji, jak i na masie,
  • zażywa się je zarówno po treningu, jak i w trakcie dnia.

Nieprzypadkowo wspomniane białko do picia jest tak często polecane osobom, które uprawiają sporty siłowe, sporty walki, sporty sylwetkowe, a także sporty zespołowe oraz taniec. 

Jak dawkować białko do picia Matrix Protein?

W dni nietreningowe najlepiej stosować dwie porcje dziennie. Pierwszą można potraktować jako dodatkowy posiłek. Z kolei drugą porcję warto przyjąć między posiłkami. Z kolei w dni treningowe warto zażyć pierwszą porcję jako dodatkowy posiłek, a drugą bezpośrednio po zakończeniu sesji treningowej. Te informacje znajdziesz także na opakowaniu produktu: https://mlonutrition.pl/shop/mix-bialka-protein-matrix.

Białko do picia — podsumowanie

W sklepach dostępnych jest ogromna liczba suplementów dla sportowców. Dla przykładu możesz kupić: koncentrat, izolat lub hydrolizat. To ważne, abyś podjął właściwą decyzję, gdyż każdy rodzaj protein ma nieco inne działanie i czas uwalniania. Dostępna jest także formuła uniwersalna Matrix Protein. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest połączenie aż trzech rodzajów białka. Matrix Protein składa się z białek WPC, WPH oraz WPI, a produkt okazuje się niezawodny między innymi u osób, które trenują sporty siłowe. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%