Zamknij
REKLAMA

Co powinno znaleźć się w jesiennej garderobie przedszkolaka?

07.11, 29.09.2022 m Aktualizacja: 07.11, 29.09.2022
Skomentuj

Mimo tego, że niejednokrotnie jesienna aura nie zachęca nas do spacerów, warto korzystać z zabaw na świeżym powietrzu. Podobnie sytuacja wygląda również wtedy, gdy po zimie przychodzi do nas wiosna.

Mimo tego, że niejednokrotnie jesienna aura nie zachęca nas do spacerów, warto korzystać z zabaw na świeżym powietrzu. Podobnie sytuacja wygląda również wtedy, gdy po zimie przychodzi do nas wiosna. Deszczowe dni i niskie temperatury sprawiają, że wolimy zostać w domu. Jednak mając świadomość tego, jak ważna jest aktywność fizyczna naszych dzieci i korzystanie z uroków natury, warto decydować się na wspólne spacery nawet wtedy, kiedy za oknem szaro i ponuro.

Kiedy deszcz nie jest nam straszny

Nie dziwi nikogo fakt, że wielu rodziców woli zostać w domu z dziećmi, niż ryzykować, że W trakcie zabawy na świeżym powietrzu w deszczowe dni, bardzo szybko dojdzie do przenoszenia i przeziębienia. Obawiając się konsekwencji tego typu zabaw, rezygnujemy z wychodzenia i spędzamy czas wspólnie w domu lub mieszkaniu. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ruch odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu naszych dzieci. Ogromnie ważne jest to, by dbać o budowanie odporności naszych pociech. Niewątpliwie kluczowym elementem będzie tutaj właściwa dieta i dobry sen, ale spore znaczenie odgrywa także aktywność fizyczna i spędzanie czasu na zewnątrz. Kluczowe jest jednak to, by dzieci faktycznie czuły się bezpiecznie i komfortowo w trakcie zabaw na zewnątrz w deszczowe dni. Zatem do kwestii ubioru należy podejść poważnie. Coraz częściej producenci odzieży dla dzieci dostrzegają potrzebę tworzenia odzieży przeciwdeszczowej. Jeżeli jeszcze nie do końca jesteście przekonani, czy warto zainwestować w tego typu rozwiązania, mamy nadzieję, że przekonamy was do tego.

Kupujemy jesienne ubrania

Dzieci w wieku przedszkolnym są szczególnie beztrosko urocze. Uwielbiają one zabawy na świeżym powietrzu, chętnie wychodzą na zewnątrz i dbają o to, by naprawdę świetnie się bawić bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak by mogło tak być, powinny one zostać odpowiednio ubrane. Zwykła bluza czy spodnie dresowe zupełnie nie wystarczą, to też dziecko bardzo szybko zmoknie. Dlatego też szczególnie należy zwrócić uwagę na to, by w garderobie naszego przedszkolaka znalazły się wysokiej jakości spodnie przeciwdeszczowe na szelkach, które zapewniają dodatkową ochronę brzucha i pleców naszych dzieci, a także stabilnie będą znajdowały się w tym miejscu, w którym powinny się znajdować oraz należy zainwestować w wysokiej jakości kurtkę wodoodporną, która ochroni malucha przed przemoczeniem oraz wiatrem. Szczególnie ważnym elementem garderoby dzieci w wieku przedszkolnym i starszych będą jednak właściwie dobrane kalosze dziecięce.

Kalosze dla dzieci, czyli buty do zadań specjalnych

Kalosze dla dzieci to wyjątkowy rodzaj obuwia. Są one chętnie zakładane przez nasze pociechy, gwarantują bezpieczeństwo w trakcie zabawy w deszczowe dni, a także chronią stopy dziecka przed przeoczeniem. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, jaki model konkretnie wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na aspekty wizualne, by te zadowoliły nasze maluchy, ale ważne są również inne kwestie. Szczególnie istotne jest to, by kalosze dla dzieci, które chcemy kupić, były lekkie i elastyczne. Najlepsze będą modele takie, które mają cholewkę do połowy łydki. Nie możemy zapominać również o kwestiach bezpieczeństwa, dlatego należy wybrać takie kalosze dla dzieci, które zostały wyposażone w antypoślizgową podeszwę, a także warto przyjrzeć się takim modelem, które dodatkowo posiadają elementy odblaskowe, co niewątpliwie poprawić widoczność dzieci na drodze. W przypadku jesiennej aury i chłodniejszych dni na szczególną uwagę zasługują kalosze dziecięce ocieplane. Wkład ocieplające będziemy mogli we wolnej chwili wyjąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ponadto pamiętajmy o tym, by kalosze kupić o rozmiar większe w stosunku do butów, które aktualnie nosi nasze dziecko. Stopa w kaloszach powinna leżeć swobodnie, ale nie może z kolei to być zbyt duże obuwie. Oprócz tego, że możemy zdecydować się tutaj na wkład ocieplający, bardzo często dzieciom do zakładamy dodatkowo ciepłe skarpety, co należy uwzględnić podczas dobierania rozmiaru.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%