Zamknij

Jak zarobić pierwsze pieniądze? O pomysłach lepszych i jeszcze lepszych

art. sponsorowany + 11:36, 02.02.2024 Aktualizacja: 11:37, 02.02.2024
freepik.com freepik.com

Wejście na rynek pracy bywa trudne, szczególnie jeśli chce się realizować własne ambicje. W takiej sytuacji warto pomyśleć o założeniu swojego biznesu. Pomysł na własną działalność to jednak dopiero początek. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby osiągnąć sukces? Dzięki tym kilku radom start własnej firmy będzie łatwiejszy.

Na czym można zacząć zarabiać?

Pierwszym krokiem do zarobienia pierwszych pieniędzy jest oczywiście określenie tego, co chce się robić. Nie każda osoba ma przecież ochotę pracować w sklepie czy biurze. Dla tych, które chciałyby realizować własne zainteresowania, najlepszym wyjściem będzie założenie własnego biznesu. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ część formalności można dopełnić przez internet.

W znalezieniu pomysłu na firmę pomagają strony z przykładami zawodów, np. 

https://www.bstok.pl/jak-zarabiac-w-mlodym-wieku-poradnik-dla-szukajacych-wlasnej-sciezki-kariery/. Warto też odwołać się do własnych zainteresowań. To właśnie one są kluczem do sukcesu. Możliwość realizowania pasji ułatwia doskonalenie się w danej dziedzinie i motywuje do działania. Dobrym przykładem jest sprzedaż produktów własnego wyrobu.

Nie tylko pomysł, czyli gdzie szukać klientów

Nawet najlepsza idea nie zostanie doceniona, jeśli nikt się o niej nie dowie. Właśnie dlatego ze swoją ofertą trzeba wyjść do klientów. Jednym z najlepszych miejsc do wypromowania się są media społecznościowe. Wielu klientów wręcz czeka na odzew odpowiednich osób. Dobrym pomysłem jest też uruchomienie strony internetowej.

Media społecznościowe

Dużo osób ma wiedzę i umiejętności, które może przekazać innym. Jeden z przykładów to znajomość języków obcych. Jak zabłysnąć w sieci i zacząć zarabiać na korepetycjach? Poszukiwanie klientów na grupach tematycznych i portalach ogłoszeniowych warto poszerzyć o założenie kanału w mediach społecznościowych. Regularnie publikowane filmy np. z ciekawostkami na temat danego języka zwiększają szansę na znalezienie uczniów.

Sklep internetowy

Regularne prowadzenie własnego kanału w social media wymaga włożenia sporego wysiłku, ale ma szansę dać dodatkową satysfakcję. Wiele do zrobienia będą miały też osoby, które zdecydują się na założenie własnego sklepu internetowego. Dzięki niemu zyskają jednak szansę na zarobieniu np. na umiejętności projektowania i szycia ubrań, tworzenia dekoracji ślubnych czy też oferowaniu dań i napojów przygotowywanych według własnych receptur.

Jak sprzedawać? Proste uruchomienie własnego sklepu internetowego

Internet to dziś kluczowy teatr działań każdej osoby szukającej klientów. Do odniesienia sukcesu w wielu branżach potrzebna więc będzie własna platforma sprzedażowa. Przygotowanie jej od podstaw wymaga jednak wiedzy i zdolności, których nie da się zdobyć w krótkim czasie. Właśnie dlatego warto zainteresować się propozycją platformy Sky Shop.

Sky Shop to firma oferująca gotowe narzędzie do stworzenia własnego sklepu internetowego. Do jego przygotowania wystarczy wybór szablonu strony oraz funkcji, które będą wykorzystywane w codziennej działalności. Wśród nich są m.in.:

  • panel SEO ułatwiający pozycjonowanie witryny w wyszukiwarkach, w tym najpopularniejszej, czyli Google;
  • skrzynka mailowa z domeną strony;
  • możliwość udostępnienia klientom różnych form płatności i dostawy zamówień;
  • konfiguracja kanałów sprzedaży poza sklepem, np. na portalach aukcyjnych i w porównywarkach cen;
  • wsparcie techniczne w przypadku awarii strony.

Warto sprawdzić aktualne ceny miesięcznych abonamentów. Wśród nich nie brakuje takich, na które mogą sobie pozwolić osoby niemające dużych pieniędzy. Co więcej, różnice w liczbie funkcji są niewielkie i już najtańszy abonament daje dostęp do wielu użytecznych opcji. Osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie zainteresuje m.in. dropshipping, czyli dystrybucja towaru z zewnętrznej hurtowni. Dzięki temu oszczędza się na wynajmie powierzchni magazynowej.

Co jeszcze przyda się, żeby zarobić pierwsze pieniądze?

Do każdej pracy należy się przygotować, a to wymaga zdobycia wiedzy. Właśnie dlatego warto zapisać się na kurs z prowadzenia e-commerce. Z wiedzy, którą zdobywa się na takim szkoleniu, skorzystają nie tylko przyszli właściciele sklepów internetowych. Duża część informacji przyda się też osobom, które zamierzają reklamować swoje usługi w mediach społecznościowych.

Czego można dowiedzieć się na kursie o prowadzeniu biznesu w sieci? Lista wspólnych tematów każdego z takich szkoleń obejmuje m.in.:

  • metody optymalizacji strony pod kątek wyszukiwarek;
  • sposoby zachęcania potencjalnych klientów gratisami i zniżkami;
  • omówienie zasad komunikowania się z konsumentami;
  • reklamowanie się poprzez Google Ads i w mediach społecznościowych.

Komu przyda się szkolenie z e-commerce?

Jak widać, tematyka wykładów jest na tyle szeroka, że może przydać się wszystkim. Znajomość zasad SEO sprawdzi się w przypadku działalności, które potrzebują własnej strony, ale bez funkcji sklepu. Właściwie spozycjonowana witryna ułatwi klientom znalezienie wykonawcy zlecenia, np. copywritera. Osiągnięcie tego celu ułatwi też poznanie zasad i metod reklamowania się w wyszukiwarce Google i social mediach.

Pozostałe informacje, które można poznać na szkoleniach, są jeszcze bardziej uniwersalne. Znajomość reguł rządzących relacjami między sprzedawcami a klientami w przyszłości przyda się wielu osobom, które będą pracować np. jako przedstawiciele firm. Niezależnie od późniejszych wyborów, takie szkolenia pomogą uniknąć kosztownych wpadek i zwiększą szansę powodzenia w pierwszej i kolejnych pracach.

Koszt szkolenia z e-commerce

Wiedza nie musi dużo kosztować, czego przykładami są właśnie kursy z prowadzenia sklepu internetowego. Niektóre z nich dostępne są nawet za darmo. Za wiele innych należy zapłacić, ale często nie są to duże kwoty. Kilkadziesiąt godzin wykładów to nieraz wydatek 200-300 zł. W internecie można też znaleźć wielokrotnie droższe kursy. Różnica w cenach zwykle wynika z dostępu do dodatkowych usług, np. platform ze szkoleniami.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%