Dihydrotestosteron (DHT) to hormon, który w przypadku zbyt dużego stężenia negatywnie wpływa na kondycje włosów. Wiele osób borykających się z problemami z łysieniem szuka informacji na temat tego jaki wpływ na postępujące łysienie ma ten hormon. Dlatego wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji na temat DHT.
Po pierwsze, trzeba odnotować, że DHT pojawia się w organizmie na drodze przekształcenia z dobrze znanego męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Dzięki odpowiednim enzymom powstaje DHT. Hormon ten ma między innymi wpływ na płodność lub problemy z pęcherzem. Jednak to co jest szczególnie charakterystyczne to fakt, że nadmiar DHT objawia się problemami z łysieniem. Dzieje się tak, gdyż DHT uszkadza mieszki włosowe oraz negatywnie wpływa na kondycje włosów. W efekcie przyczynia się do rozwoju łysienia androgenowego.
Na szczęście łysienie androgenowe da się leczyć. Jednym z dostępnych rozwiązań jest skuteczny finasteryd. Jest to lek dedykowany dla mężczyzn. Jest to specyfik stosowany w formie tabletek. Działanie kupia się na zminimalizowaniu przekształcania testosteronu do DHT. Z reguły tego typu lek jest stosowany przez około 6 miesięcy. Czasami pomocniczo jest stosowany minoksydyl (jest to preparat stosowany bezpośrednio na skórę głowy). Według informacji jakie można znaleźć między innymi w Internecie skuteczność kuracji finasterydem czasami bywa zadowalająca. Natomiast trzeba odnotować, że rozpoczęcie kuracji zarówno za pomocą finasterydu jak i minoksydylu powinno być skonsultowane z lekarzem trychologiem. Finasteryd to lek, którego dawkowanie musi być ustalone przez lekarza specjalistę, a zakup jest możliwy przy otrzymaniu stosowanej recepty.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz