Zamknij
REKLAMA

Dom bez kota to głupota! Dziś święto Kotów, Kotików, Kotełków, Sierściuszków, Puchowców....

04:25, 17.02.2020 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

BarryKot szefowa kociej redakcji eKotno życzy udanego Dnia Kota!

Ryszarda III Waza zwana Ryśką wnuczka Barrego

Apolonia córka Kulki

Czarnulka córka Barrego

Wieluń córka Czarnulki wnuczka Barrego

Z lewej Oczko i Bąbelina - dzieci Kulki

COŚ nie wiadomo czy Koteł czy Kotełka i nie wiadomo czyje dziecko

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KociamamaKociamama

2 0

Barruniu, a gdzie reszta redakcji eKotno? Pokaż! 12:56, 17.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

2 0

Za chwilę wkleję to moje cudowne stado❤️ 13:38, 17.02.2020


Małpka+Małpka+

2 0

Niech żyją koty! W zdrowiu szczęściu, pomyślności niechaj żyją nam! Jeszcze jeden i jeszcze raz, Sto lat, sto lat niech żyją nam. Sto lat, sto lat, sto lat niech żyją nam! I jeszcze ...

Ile żyją koty w domu, a ile żyją koty wychodzące?

Oprócz uwarunkowań genetycznych, predyspozycji do chorób, prawidłowego żywienia i szczepień ochronnych, na długość życia kota ma wpływ również sposób jego bycia.
Koty wychodzące z domu są szczególnie narażone na wypadki komunikacyjne, okrucieństwo złych ludzi, atak większych zwierząt, trutki dla szczurów lub kontakt z toksycznymi środkami do ochrony roślin, co znacząco skraca ich szczęśliwe życie. Koty na stałe przebywające w domu, pozbawione ryzyka nagłej śmierci czy nieszczęśliwego zdarzenia żyją dużo dłużej.
Ale czy szczęśliwiej? Czy na pewno zdrowiej?

Czy koty niewychodzące na dwór żyją dłużej i zdrowiej?

Kot, który spędza całe życie przenosząc się z jednej drzemki na kanapie na drugą, na kocyk na ciepłym kaloryferze, posiadający czysty piasek w kuwecie, kochających i opiekujących się nim ludzi jest pozbawiony stresów, niepokojów i …. tyje.
Niestety, największym zagrożeniem naszych kotów domowych jest choroba cywilizacyjna, czyli otyłość. Nadmiar jedzenia, kastracja, brak ruchu i stresu powoduje nadwagę i schorzenia z nią związane.
Kot biegający po ogrodzie, polujący i uciekający przed zagrożeniem rzadko bywa otyły. Niestety, mimo, że w dobrej kondycji, średnia kota żyjącego na wolności to tylko kilka lat.
Sami sobie musimy jednak odpowiedzieć czy będziemy wypuszczać kota na zewnątrz. Czy chcemy narażać naszego podopiecznego na niebezpieczeństwo i gwałtowną śmierć czy zapewnić mu może nudne, lecz bezpieczne życie?

Dzień bez eKutno i bez kota to głupota! Żegnam ukochane eKutno i idę pobiegać z ukochanymi kotami po drzewach, dachach i płotach. Nie samym chlebem człowiek żyje, sport to zdrowie, pieniądze to nie wszystko, prawda w oczy kole, wiara czyni cuda, nadzieja umiera ostatnia, a dzień bez kota i bez miłości świat są nic nie warte, prawda???... I to by było na tyle wielce szanowni czytelnicy mojego ulubionego portalu eKutno z majestatyczną Panią Redaktor Olą na czele... Koniec. Kropka. Dobranoc!

23:51, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytajnikPytajnik

0 0

A co się dzieje z Panem Kotem w Berecie? Był kiedyś o nim artykuł na e-Kutno. 14:17, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%