Zamknij
REKLAMA

Niezapomniany wieczór panieński – jak go zorganizować?

19:02, 12.12.2017 | Andrzej Kurc
REKLAMA
Skomentuj

Wieczór panieński to wyjątkowa impreza, na którą zaprasza się tylko panie. Gościem honorowym jest przyszła panna młoda, a cała impreza jest niejako jej pożegnaniem się ze stanem wolnym i przygotowaniem do czekających ją po ślubie obowiązków. I chociaż współcześnie przejście ze stanu wolnego do małżeńskiego nie wiążę się z dużymi zmianami, tradycja wieczorów panieńskich jest nadal żywa.

Kto i kiedy organizuje wieczór panieński?

Za organizację wieczoru odpowiada świadkowa panny młodej i to na niej spoczywa obowiązek przygotowania atrakcyjnego scenariusza imprezy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by inne uczestniczki zabawy nieco w tym pomogły. Ważne jest, by impreza była tematycznie powiązana ze zbliżającym się ślubem. Dawniej wieczór panieński organizowało się dosłownie dzień przed ślubem. Dziś, gdy zabawa nierzadko przeciąga się na całą noc, bezpieczniej jest zaplanować ją na ostatni przedślubny weekend.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

Dawna tradycja, by wieczór panieński przeżyć w domu panny młodej lub jej druhny nie jest sztywno obowiązującą regułą. Dziś zabawę dla przyszłej mężatki można zorganizować dosłownie wszędzie. W modzie są zarówno domówki, jak i wyjazdy plenerowe. Liczy się przede wszystkim pomysł i… pogoda. O ile nic nie stoi na przeszkodzie, by latem wybrać się na weekendowy biwak, o tyle w środku zimy nocleg pod gwiazdami nie będzie najprzyjemniejszym przeżyciem. Przez cały rok do dyspozycji są hotele, ośrodki SPA, restauracje, puby i kluby. Jeśli impreza nie odbywa się w sobotę, do dyspozycji są różne lokale, z których możesz skorzystać. Wiele z nich znajdziesz na stronach poświęconych planowaniu ślubu, jak lokale-wesele.pl.

Tradycyjne zabawy na wieczorze panieńskim

Żaden wieczór panieński nie obejdzie się bez gier i zabaw towarzyskich i wcale nie chodzi tu o „chińczyka”. Pomysłów, jak dobrze się bawić na takiej imprezie jest wiele, znajdziesz je na przykład w tekście Wieczór panieński. Potrzebujesz więcej inspiracji? Do najpopularniejszych zabaw należą:

 • 10 pytań na temat pana młodego. Odpowiednio wcześniej tę samą listę pytań należy wręczyć narzeczonemu i poprosić o odpowiedzi. Pytania nie muszą być mądre ani poważne. Im śmieszniej, tym lepiej. Za każdą złą odpowiedź przyszła panna młoda daje fanta, którego później będzie musiała wykupić. Smaczku zabawie dodaje video konferencja z panem młodym.
 • 10 wyzwań dla panny młodej. Zadania powinny być niezbyt łatwe, ale możliwe do realizacji. Ich rodzaj zależy od miejsca, w jakim odbywa się impreza. W klubie można poprosić pannę młodą, by przyniosła wizytówkę obcego mężczyzny lub zrobiła sobie z nim zdjęcie. W domu trzeba nieco ograniczyć fantazję, ale przy odrobinie wysiłku śmiechu będzie co niemiara.
 • Lista słów zakazanych. Oczywiście są to słowa najbardziej cisnące się na usta: ślub, wesele, welon, sukienka, tort, imię pana młodego. Każda uczestniczka imprezy, która złamie zakaz, daje fanta. Dla ułatwienia listę słów można wypisać na dużym plakacie i przyczepić w widocznym miejscu.
 • Papierowa suknia ślubna. Uczestniczki dzielą się na dwie lub trzy drużyny i „szyją” pannie młodej suknię ślubną z papieru toaletowego. Ponieważ taką suknię najlepiej tworzyć bezpośrednio na modelce, trzeba najpierw wylosować kolejność drużyn. Warto zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wygrywa drużyna, której kreacja najbardziej przypadnie do gustu bohaterce wieczoru.
 • Wspominki. Wieczór panieński to swego rodzaju pożegnanie stanu wolnego, a więc dobra okazja do wspomnień. Każda z uczestniczek zabawy pisze na kartce jedno wspomnienie związane z panną młodą. Może być niedawne, a może być nawet z okresu dziecięcego. Zadaniem panny młodej jest odgadnąć, kto jest autorką wspomnienia. Może też podzielić się z koleżankami jego swoją wersją.
 • Rozpoznaj pana młodego. To zadanie dla panny młodej. Na przedstawionych jej fotografiach musi rozpoznać swojego przyszłego męża na przykład po kolanie, fragmencie ucha, dłoni, ramieniu, brzuchu lub łydkach. Ta zabawa wymaga wcześniejszego przygotowania i oczywiście zgody pana młodego na obfotografowanie.


Prezenty na wieczorze panieńskim

Tradycja nakazuje, by obdarować przyszłą pannę młodą. Niegdyś dawano rzeczy praktyczne, dziś daje się raczej coś zabawnego lub frywolnego. Do najczęstszych prezentów wręczanych na wieczorach panieńskich należą:

 • wałek do ciasta, który ma służyć do okładania nieposłusznego męża
 • intymna bielizna
 • pilot do sterowania mężczyzną wydający komendy głosowe
 • gadżety związane z kamasutrą: gra towarzyska, kubek, papier toaletowy, domino
 • olejek do masażu (erotycznego)
 • koszulka ze śmiesznym napisem
(Andrzej Kurc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone