Zamknij
REKLAMA

Areszt dla dwóch braci za usiłowanie rozboju

13:16, 23.11.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Dwaj bracia w wieku 23 i 26 lat odpowiedzą za usiłowanie rozboju na 15-latku. Napastnicy zaatakowali chłopca jadącego rowerem. Używając siły fizycznej, zażądali pieniędzy, telefonu i kazali oddać rower. Ponieważ czynu tego dokonali w warunkach recydywy, grozi im kara nawet do 15 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych.

- Do zdarzenia doszło 20 listopada 2021 roku w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Kutnie. 15-latek jechał rowerem na trening, kiedy podbiegło do niego dwóch mężczyzn. Zagrodzili mu drogę i żądając wydania pieniędzy, telefonu oraz oddania roweru zaczęli go uderzać w twarz. Kiedy pokrzywdzony oświadczył, że nie ma pieniędzy zrzucili go z roweru i zaczęli kopać po ciele. Napastnicy podczas całego zajścia skakali również po jego rowerze co spowodowało liczne uszkodzenia - informuje podkom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno.

Mężczyźni w pewnym momencie odpuścili i uciekli. Na szczęście pokrzywdzony doznał tylko lekkich obrażeń. Od razu o tej sytuacji poinformował swojego tatę, który natychmiast wezwał policję. Ojciec pokrzywdzonego zauważył stojących pod sklepem dwóch napastników i wskazał ich mundurowym. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania 23-latek miał ponad 2,3 promila, natomiast 26-letni mężczyzna ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary może być jednak wyższy, gdyż obaj dopuścili się czynu w warunkach recydywy.

23 listopada na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TairawTairaw

4 0

Qrwa jaki areszt...??? Do kopania fundamentów pod mur na granicy ich, albo w ogóle pod mur...!!! 15:01, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%