Zamknij
REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków

17:26, 04.10.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 18 gramów amfetaminy i 16 gramów marihuany ujawnili policjanci z kutnowskiej komendy. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 18 i 37 lat. Młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Starszy za usiłowanie udzielania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa narkotykowe może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- 30 września kutnowscy policjanci pojechali w rejon jednego z bloków w Kutnie, gdzie jak wynikało z posiadanych przez nich informacji  mogą pojawić się osoby handlujące narkotykami. Na miejscu funkcjonariusze podjęli obserwację vw passata , w którym siedział młody mężczyzna. W pewnym momencie ktoś podszedł do samochodu i przez otwarte okno usiłował coś przekazać kierowcy vw. Do transakcji jednak nie doszło z uwagi na spłoszenie - mówiła podkom. Edyta Machnik. -Policjanci  natychmiast zareagowali i podeszli do auta.  Na widok policjantów mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Podczas przeszukania przy jednym z nich jak się okazało 37-letnim mieszkańcu Kutna znaleziono 7 zawiniątek z białym proszkiem. Dało to podstawę do przeszukania mieszkań  obojga mężczyzn. W lokalu 37-latka mundurowi ujawnili kolejną porcję białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to amfetamina, której łącznie zabezpieczono ponad 18 gramów. W mieszkaniu 20-letniego kierowcy vw passata mundurowi ujawnili czarną saszetkę, w której znajdował się susz roślinny. Badanie narkotesterem w tym przypadku potwierdziło, że  to marihuana o łącznej wadze ponad 16 gramów. Policjanci ustalili także, że znaleziona w saszetce marihuana należy do jego 18 – letniego brata, który jeszcze tego samego dnia również został zatrzymany.

1 października 2021 roku 37 i 18-letni mieszkańcy Kutna usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo 37-letni mężczyzna odpowie za usiłowanie udzielania substancji psychotropowej za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

u.eu.e

2 0

Sukces , a gdzie te tony co przemykaja drogami koło Kutna? 20:35, 04.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%