Zamknij
REKLAMA

Odblaskowe pierwszaki w kutnowskich szkołach

14:00, 23.09.2020 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych kutnowska Policja wspólnie z WORD w Skierniewicach przeprowadza działania pod nazwą „Odblaskowe pierwszaki”. Akcja ma na celu uświadamianie najmłodszych jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i jak ważnym elementem dla pieszego i rowerzysty są elementy odblaskowe.

Dziś policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Odblaskowe pierwszaki” odwiedzili uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Głównym tematem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzona przez policjantkę z kutnowskiej komendy oraz pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach.

- Podczas spotkania omawiano jak piesi powinni zachowywać się podczas poruszania się po drogach, co należy zrobić zanim przejdziemy przez przejście dla pieszych oraz jaki wpływ na nasze bezpieczeństw ma korzystanie z elementów odblaskowych. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe w postaci zawieszek na plecaki. Policjanci z kutnowskiej komendy będą kontynuować działania "Odblaskowe pierwszaki" również w innych szkołach na terenie powiatu kutnowskiego. Dzięki takim działaniom nie tylko budowane jest zaufanie do służb, ale przede wszystkim od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom,  że za bezpieczeństwo jesteśmy odpowiedzialni wszyscy - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

czytelnik czytelnik

1 0

Pani Olu może Pani zapytać Radnych co z Młodzieżową Radą Miasta i Uchwałą Krajobrazową (już chyba z tysiąc stron ma projekt, tyle to trwa). 17:20, 23.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

0 0

Zapytam. 07:11, 24.09.2020


REKLAMA