Zamknij
REKLAMA

Jutro akcja Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

14:42, 07.08.2019 | KPP Kutno
REKLAMA
Skomentuj

8 sierpnia w powiecie kutnowskim i w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

W ramach realizowanych już po raz ósmy w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

Niestety znaczna część zdarzeń związana z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. Czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

xyzxyz

0 0

w tym komentarzu chciałabym zwrócić uwagę na nowo powstałe przejście w okolicy kościoła św Wawrzyńca.jest ono bardzo niebezpieczne i zagraża zarówno pieszym jak i kierowcom.samochody parkujące tam zasłaniają widoczność na przejściu i często są ustawione na pasie awaryjnym.już kilka razy przeżyłam tam stres ,gdzie nie widać tam przechodzącego tam pieszego.ktoś kto wymyślił to przejście być może miał dobre intencje ale za grosz rozumu ani znajomości przepisów.uważam, że należy raz jeszcze przeanalizować temat zanim dojdzie do do tragedii.nie widzę też żeby służby były zainteresowane łamiącym prawo w tym miejscu kierowcami.a jak będą się wszyscy tłumaczyć kiedy już problem zaistnieje.mam nadzieję, że problem zostanie zauważony. 08:20, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

0 1

Bardzo prosze o aktualizacje artykulow, jezeli w tekscie brak daty mowi sie tylko dzisiaj lub jutro to po owym dniu nalezy go usunac ze strony bo wprowadza w blad pozdrawiam 12:57, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 0

W pierwszym zdaniu artykułu jest data, proszę spojrzeć "8 sierpnia w powiecie kutnowskim i w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. " 15:26, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone