Zamknij
REKLAMA

Stop agresji drogowej. Nie bądź obojętny! Reaguj!

06.16, 16.09.2022 KPP Kutno Aktualizacja: 06.16, 16.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

"STOP AGRESJI DROGOWEJ" - to nazwa elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. "rejestratorami jazdy". Taka skrzynka pocztowa ułatwia, a przede wszystkim usprawnia komunikację we wszystkich jednostkach policji w tym również z kutnowską komendą realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie powiatu kutnowskiego.

Należy pamiętać, aby zakres informacji - niezależnie od przekazanego materiału filmowego - obejmował niezbędne dane do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym, tj.:•    datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulicę),•    dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,•    dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr tel. kontaktowego.

Przesłany film powinien być w formacie MPEG4, AVI. Maksymalna wielkość pliku 25 MB.

Filmy należy przesyłać na adres: [email protected]

WAŻNA INFORMACJA

Przesyłając materiał filmowy wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych).

Wobec piratów drogowych będą stosowane wszystkie możliwe sankcje. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%