Zamknij
REKLAMA

10 lat się ukrywał. Teraz posiedzi 11 lat

11.42, 11.09.2022 KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Nawet długotrwałe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie zmniejsza czujności organów ścigania. Przekonał się o tym poszukiwany od 10 lat mężczyzna. Za 39-latkiem wystawiony był list gończy przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Został zatrzymany na terenie województwa świętokrzyskiego. Poszukiwany ma do odbycia karę 11 lat pozbawienia wolności za oszustwa.

- Dwa lata intensywnych i szeroko zakrojonych ustaleń kryminalnych z kutnowskiej komendy doprowadziły do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny, który od 10 lat unikał pobytu w więzieniu. 39-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Łodzi za oszustwa. Sprawa była wyjątkowo trudna ponieważ  prowadził zakonspirowany sposób życia. W swoim zachowaniu unikał kontaktów z osobami postronnymi. Działał pod pseudonimem - informuje kom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno.

W tym celu od 6 września na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone były bardzo skomplikowane ze względu na topografię i zasięg terenu działania. Wzięli w nich udział kutnowscy kryminalni, którzy współpracowali z  funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjantami z wydziału kryminalnego komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

39-latek został zatrzymany na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego gdzie spędzi  11 lat. Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że nikt kto złamał prawo nie uniknie kary i prędzej czy później odpowie za swoje czyny. Policjanci z kutnowskiej komendy dziękują za pomoc i wsparcie przy zatrzymaniu funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim  oraz policjantom z Posterunku Policji w Ćmielowie,.

 

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SonoSono

1 0

Dotychczas żył na własny rachunek ale od dzisiaj będzie drenował nasze podatki i żył na nasz koszt - a podobno mamy budować port lotniczy a i struga łącząca morze z Elblągiem z pominięciem ruskich zamiast planowanych 800 mln. zł zżarła nam ponad 2 miliardy 18:35, 11.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%