Zamknij
REKLAMA

Sezon motocyklowy rozpoczęty

10:42, 28.04.2022 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Początek sezonu motocyklowego za nami. Coraz większa liczba jednośladów na naszych drogach jest tego bezdyskusyjnym potwierdzeniem. Z garaży wyjechali sympatycy motocykli, a na drogach powiatu kutnowskiego pojawili się również policjanci na motocyklach nieoznakowanych. Rozpoczęły się również działania "Jednośladem bezpiecznie do celu ", podczas których policjanci będą zwracać szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się jednośladami.

- Mundurowi na swoich jednośladach będą monitorować drogi powiatu kutnowskiego. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów oraz sposób ich jazdy. Sprawdzą również, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie miasta Kutno - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne.  Apelujemy, więc do motocyklistów o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Te przygłupyTe przygłupy

4 0

motocyklowe jeżdżą po mieście i okolicy wyjąc do późnych godzin nocnych a policji nie ma chociaż doskonale słychać tych niedorobieńców wszędzie 😡 13:46, 28.04.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NuimannNuimann

2 0

Swój swego nie rusza, czy się coś zmieniło? 20:34, 28.04.2022


orion7orion7

1 0

Ale szybko się kończą, tylko ich narządy są jeszcze po pożyteczne. 21:38, 28.04.2022


REKLAMA
0%