Zamknij
REKLAMA

Licheń. Bądźmy dobrymi pasterzami

13:55, 09.05.2022 | Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj Sanktuarium w Licheniu
REKLAMA

Każdy z nas może być dobrym pasterzem, kimś, kto się troszczy i pomaga odnaleźć sens życia – mówił ks. Janusz Kumala MIC w Niedzielę Dobrego Pasterza i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Podczas południowej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Janusza Kumali MIC, kustosza licheńskiego sanktuarium, pielgrzymi modlili się o nowe powołania zakonne i kapłańskie, by realizowali misję, którą otrzymał Kościół – sprawowanie sakramentów świętych i głoszenie Dobrej Nowiny. Powierzali też Bogu maturzystów, aby dobrze zdali egzamin maturalny i wybrali drogę swojego powołania.

W homilii kustosz sanktuarium zauważył, że obrazem miłości Boga jest obraz Dobrego Pasterza. – Kościół przygarnia nas jak Matka. Bóg obecny w Kościele daje nam zawsze szansę, abyśmy wzrastali. Bóg zna nasze trudności, również Chrystus wspierał swoich uczniów, ich czasem złamane i wątpiące serca. Bądźmy wdzięczni Bogu, który tak bardzo się o nas troszczy. Kościół jest wspólnotą ludzi odpowiedzialnych za siebie, także my mamy wzajemnie się wspierać – mówił ksiądz kustosz.

W licheńskim sanktuarium marianie posługują pielgrzymom od 1949 r. Służą także w różnych częściach świata: w Afryce, Argentynie, Anglii, Indiach, we Włoszech, na Filipinach, w Białorusi, Litwie, Łotwie, Ukrainie. Pozostają cały czas m.in. w Charkowie. – To znak, że Kościół potrzebuje kapłanów, misjonarzy, sióstr zakonnych. W Grąblinie marianów i pielgrzymów modlitwą otaczają siostry anuncjatki. Zechciejmy wspierać powołanych, ale módlmy się także, by wszyscy byli dobrymi pasterzami dla najbliższych. Dobry pasterz oddaje swoje życie za owce, jeśli trzeba – podkreślił ks. Kumala.

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 8 maja to Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, dlatego ksiądz kustosz zachęcił wszystkich do szczególnego wsparcia i serdeczności wobec nich i ich rodzin. – Chcemy dać znać, że te osoby niepełnosprawne są kochane i chciane przez Pana Boga. Również i my mamy z miłością patrzeć na każdego, również na osoby borykające się z niepełnosprawnością, będzie to możliwe, kiedy serca przeżyją nawrócenie i pozostaną blisko Jezusa – zaznaczył ks. Kumala.

W IV Niedzielę Wielkanocną przypadła też 77. rocznica zakończenia II wojny światowej, pielgrzymi modlili się w intencji wszystkich poległych w czasie działań wojennych. Przed Ścianą Pamięci Narodowej złożone zostały kwiaty i białe oraz czerwone znicze. Miejsce to znajduje się pomiędzy kościołem Matki Bożej Częstochowskiej a cmentarzem parafialnym.

W najbliższą niedzielę, 15 maja, odbędzie się w naszym sanktuarium Dzień promocji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”. Chętni, którzy chcieliby oddać krew w tym dniu mogą otrzymać stosowne informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

(Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%