Zamknij
REKLAMA

Dzień modlitw w intencji osób poszukujących męża lub żony

07:44, 04.10.2021 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj
REKLAMA

„Człowiek od początku został stworzony przez Boga jako mężczyzna i kobieta” – powiedział podczas homilii ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym podczas Mszy św. o godz. 12.00 w przypadający 3 października w sanktuarium dzień modlitw osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony.

- Droga życia w małżeństwie, razem, jest możliwa. Istotą małżeństwa jest prawdziwa miłość, czyli taka, którą otrzymujemy od Pana Boga. Nie można zbudować małżeństwa, naszego życia chrześcijańskiego, bez miłości Bożej. Jeśli człowiek nie otworzy się na miłość Boga, nie będzie w stanie iść drogą przez Niego wyznaczoną. Małżeństwo to Boża propozycja, aby mężczyzna i kobieta razem szli przez życie w miłości – mówił podczas homilii ks. Janusz Kumala MIC.

Zaznaczył, że jest to dar, który należy przyjmować z miłością, ale i odpowiedzialnością objawiającą się przez troskę o siebie nawzajem przez małżonków.

Ksiądz kustosz powiedział również, że w Polsce obecnie 1/3 małżeństw się rozpada. W związku z tym zadał pytanie, czy w tych małżeństwach była Boża miłość.

– Łaska Pana Boga może przemienić i uleczyć. Jeśli oboje małżonków otworzą się na Boga, to małżeństwo zostanie uratowane. Jeśli Bóg przebacza nam wszystkie grzechy, to i człowiek może wybaczyć drugiemu człowiekowi – mówił.

Wskazał kilka świateł, które sprawiają, że możliwe jest odnalezienie swojej drugiej połowy: po pierwsze - trzeba być człowiekiem szczęśliwym; po drugie – aby dbać o siebie, nie tylko zewnętrznie, ale także duchowo; po trzecie - należy budować hierarchię wartości, aby spotkać kogoś, kto ma zbliżone wartości do naszych.

Na koniec zachęcał i prosił obecnych na Eucharystii wiernych o modlitwę za osoby nam bliskie, które poszukują współmałżonka. – „Módlmy się za nich, aby odnaleźli męża i żonę, aby mogli iść wspólnie przez życie zgodnie z wartościami chrześcijańskimi” – zakończył ks. Kumala.

Oprawę muzyczną południowej sumy w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej zapewnił sanktuaryjny zespół muzyczny „Galilea”.

A już w najbliższą niedzielę, 10 października, przypada 21. Dzień Papieski, który upamiętnia pontyfikat św. Jana Pawła II. Tegorocznym hasłem są słowa: „Nie lękajcie się!”. Księża marianie zapraszają do wspólnej modlitwy podczas niedzielnej sumy o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RtRt

0 1

Ale was gnie 05:42, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brak słówbrak słów

0 1

To ma być portal miejski czy jakaś żałosna gazetka parafialna? 08:39, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 0

Wiadomości z Regionu mają szeroki zasięg, również merytoryczny. Każdy coś dla siebie znajdzie. 09:26, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brak słówbrak słów

1 0

Żałosne są te kucienkowe portaliki - wszystkie kilka. Z jednej strony informacja o jakimś spędzie kościelnym w oddalonym o 80 km Licheniu (to już nawet w oddalonej o 60 km Łodzi dzieją się rzeczy setki razy ciekawsze - w sumie dlaczego mamy uważać Licheń za region?), z drugiej - zalew "wiadomości" typu "otwarto przepompownię ścieków w Krzyżanowie", "w przedszokolu nr 23 odbył się konkurs na narysowanie najrówniejszej kreski" albo "pod Witonią koń kopnął krowę w piszczel". Tymczasem autentycznie ważne sprawy gubią się gdzieś w tym szumie. Chociaż eKutno na szczęście i tak nie unika tych ważnych spraw w takim stopniu jak pozostali. 10:05, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Y.W.Y.W.

1 1

Brawo dla redakcji za podjęcie się wyzwania edukowania kutnowskich słoików, którzy są
najbardziej zainteresowani tym kto z kim i gdzie się bzyka...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 08:29, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%