Zamknij
REKLAMA

Msza św. z błogosławieństwem dla motocyklistów

19:19, 24.04.2021 | Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 24 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, odprawiona została Msza św. w intencji motocyklistów oraz wszystkich kierowców. Podczas liturgii, której przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, w szczególności modlono się za zgromadzonych w bazylice ale także uczestniczących w transmisji online motocyklistów.

W homilii ksiądz kustosz często porównywał ludzkie życie do jazdy na motocyklu: „Życie otrzymaliśmy i jest ono darem Bożym dla nas. Otrzymaliśmy je, aby cieszyć się jego pełnią i jak najlepiej wykorzystać zgodnie z Bożym założeniem. Podobnie jest z jazdą na motocyklu. Jeżdżąc przy pięknej pogodzie i krajobrazach możemy w pełni cieszyć się jazdą. Jest to jednak wielka odpowiedzialność za nasze życie”.

W trakcie głoszenia słowa do zgromadzonych wiernych, ks. Kumala zauważył, iż każda droga ma jakiś cel, dlatego także nasze życie powinno mieć wyznaczony cel. W innym wypadku możemy się plątać i zagubić.

Na zakończenie Eucharystii ks. Janusz Kumala MIC, podziękował zgromadzonym motocyklistom za uczestnictwo, zaznaczając, że Msza św. jest najważniejszym elementem corocznych zlotów, tym samym zapraszając na spotkanie w 2022 roku.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, w tym roku nie odbyło się klasyczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Zabrakło uroczystej parady motocykli i samochodów zabytkowych oraz błogosławieństwa pojazdów na sanktuaryjnym parkingu. O godzinie 12.00, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej odprawiona została Msza Święta, w której motocykliści mogli uczestniczyć zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami (350 osób przy zachowaniu ilości 1 osoby na 1 m2).

Jutro, w niedzielę, 25 kwietnia, w licheńskim sanktuarium zostanie odprawiona Msza Święta w intencji harcerzy, zuchów, instruktorów, seniorów i sympatyków harcerstwa z okazji uroczystości św. Jerzego - patrona harcerzy.

(Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%