Zamknij
REKLAMA

21. rocznica pielgrzymi Jana Pawła II do Lichenia

10:15, 07.06.2020 | Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

21 lat temu do Lichenia przybył niezwykły gość. W dniach 6-8.06.1999 r. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej gościło św. Jana Pawła II. W rocznicę papieskiej pielgrzymki księża marianie zapraszają na mszę świętą dziękczynną w niedzielę, 7 czerwca.

Jako pielgrzym staję dzisiaj w Licheńskim Sanktuarium i pozdrawiam Maryję słowami świętej Elżbiety: 'Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła'" - tymi słowami, 21 lat temu św. Jan Paweł II rozpoczął swoją homilię wygłoszoną na stopniach bazyliki licheńskiej. Na placu przed bazyliką, która była jeszcze wówczas w budowie, zebrało się ponad 100 tysięcy osób.

Przeżywając rocznicę tych wydarzeń, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do naszego sanktuarium. Eucharystia zostanie odprawiona w Niedzielę Trójcy Świętej, 7 czerwca, w bazylice o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy 21 lat temu uczestniczyli w spotkaniu z Ojcem Świętym. Uroczystość uświetni Sanktuaryjny Kwintet Dęty, który po mszy zaprasza na koncert.

 

(Biuro Prasowe Sanktuarium )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA