Zamknij
REKLAMA

Spotkanie edukacyjne dla młodzieży w Woźniakowie

11:13, 07.10.2019 | Piotr Szlufik sdb
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 4 października w salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne zatytułowane „Bohaterzy przeszłości – duchowni niezłomni”.

W wydarzeniu, o charakterze otwartym, wzięło udział dwadzieścia osób z terenu powiatu kutnowskiego w wieku od 13 do 17 lat. Celem spotkania było poznanie osoby kard. Augusta Hlonda, salezjanina i Prymasa Polski, gorliwego patrioty i duchownego. Na dwugodzinne wydarzenie złożyła się część wykładowa, praca indywidualna uczestników, konwersatorium i moment wspólnej modlitwy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również materiały edukacyjne i słodki poczęstunek.

Spotkania edukacyjne to część zadania pod nazwą „Kuźnia bohaterów – edukacja i służba”, które w tym roku realizują Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie. W ramach projektu zostanie przeprowadzone jeszcze jedno tego rodzaju wydarzenie. Mają one przybliżać młodemu pokoleniu bohaterów przeszłości - postaci duchownych niezłomnych, miłośników prawdy oraz gorliwych patriotów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w Woźniakowie a także osobom zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg: kierownikowi Oratorium, wychowawcom oraz opiece medycznej. Serdeczne podziękowania składamy także zarządowi Starostwa Powiatowego w Kutnie za wsparcie finansowe zadania „Kuźnia bohaterów – edukacja i służba”.

 

(Piotr Szlufik sdb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA